Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2023 Yıldırım Nikahı Kaç TL?

Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2023 Yıldırım Nikahı Kaç TL?
A+
A-

Yıldırım nikahı ücreti 2023, Nikah işlemleri kaç gün sürer, Bursa yıldırım nikah Ücreti, Nikah için gerekli belgeler. Oda nikahı ücreti, Nikah İşlemleri, Yıldırım nikahı nasıl yapılır? Mecbur kaldınız ya da ertelemenin alemi yok dediniz ve bir an önce evlenmek istiyorsunuz. Belki de yakınlarınıza bir sürpriz yapmak istediniz. Elinizi çabuk tutun, 2 gün sonra nikahınız var! Yıldırım nikah nasıl mı? Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2023 Yıldırım Nikahı Ücreti Nedir? başlıklı yazımızı inceleyiniz.

Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır?

Yıldırım nikah ve diğer nikah işlemleri ve başvuruları aynıdır. Evraklar tamamlanırsa 2-3 gün içinde düğün yapılabilir. Programlı olursanız ertesi gün evlenmeniz mümkündür.

Yıldırım Nikahı Nedir?

Günümüzde evlilik süreci geçmişe göre çok daha hızlı ilerlediği için eskilerin dediği gibi yıldırım nikahına gerek kalmıyor. Evlenmeye karar veren adaylar evraklarını doldurduklarında nikah işlemlerini tamamlamış oluyor. Şu anda çiftler genellikle düğün günlerini birkaç ay önceden alırlar. Ancak söz kesme, nişan gibi törenleri külfetli ve gereksiz gören çiftler doğrudan nikah yapmayı tercih ediyor. Bu durumda gerekli bazı evraklar hazırlanarak nikah dairelerine teslim edilmelidir. Evraklar tamamlandıktan sonra iki gün içinde bile nikah yapılabilir.

Yıldırım Nikahı Gerekli Belgeler

Düğün gününüzü ait olduğunuz belediyeden öğrenebilmeli ve tarihi mümkün olduğunca erken ayarlayabilmelisiniz. Önce eşinizle belediye hizmetlerine gitmelisiniz. Evliliği sicil dairesinde veya ek bir ücret karşılığında organizasyon yerine sicil dairesini arayarak işaretleyebilirsiniz.

Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2023 Yıldırım Nikahı Ücreti Nedir?

Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2023 Yıldırım Nikahı Ücreti

Yıldırım Nikahı Gerekli belgeler:

  1. Kimlik kartlarının asılları ve fotokopileri
  2. Kayıt fotoğrafı
  3. 7 adet vesikalık fotoğraf
  4. İki yabancı vatandaş bu, Türkiye’deki konsolosluğa ekli benzersiz belgelerden biridir. (Bu belge, Türkiye’deki yabancı olmayan konsolosluklar için Ankara Dışişleri Bakanlığı’ndan temin edilebilir.)
  5. Çiftler tamamlanmış belgeleri belediye siciline getirdiklerinde, oradan tıbbi bir form alırlar. Herhangi bir tıp merkezinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra sağlık raporu hazırlanarak geri gönderilir ve istenilen düğün tarihi alınır.

Yıldırım Nikahı Nasıl Kıyılır?

Yıldırım nikahı için gerekli belgeler normal bir evlilik için gerekli belgelerle aynıdır. Yıldırım nikahı için evlenme isteğinizi en az 24 saat önceden nikah dairesine bildiriyorsunuz. Dairenin programı uygunsa evrakları teslim ettikten sonra düğün için kısa bir gün vermek mümkündür.

Yıldırım Nikahı Ücreti 2023 Yıldırım Nikahı Kaç TL?

Evlilik talebinizi bildirdiğiniz tarihten sonra mümkün olan en erken tarih olan bir tarihi almak için ayrı bir ödeme yapmanız gerekmez. Bu nedenle, bir yıldırım nikahı ne kadara mal olduğunu hesaplamanıza gerek yok. Evlilik başvurusunda bulunduğunuz yerin belediye tarafından belirlenen ücretlerini ödemeniz yeterlidir.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.