CepteHaber

Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2021 Yıldırım Nikahı Ücreti Nedir?

Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2021 Yıldırım Nikahı Ücreti Nedir?

Yıldırım nikahı ücreti 2021, Nikah işlemleri kaç gün sürer, Yıldırım nikahı boşanma süresi, Bursa yıldırım nikah Ücreti, Nikah için gerekli belgeler. Oda nikahı ücreti, Nikah İşlemleri, Yıldırım nikahı Yıldırım nikahı nasıl yapılır? Mecbur kaldınız ya da ertelemenin alemi yok dediniz ve bir an önce evlenmek istiyorsunuz. Belki de yakınlarınıza bir sürpriz yapmak istediniz. Elinizi çabuk tutun, 2 gün sonra nikahınız var! Yıldırım nikah nasıl mı? Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2021 Yıldırım Nikahı Ücreti Nedir? başlıklı yazımızı inceleyiniz.

Yıldırım Nikahı Nedir?

Eski medeni hukukta evlenme ilanı olmadığı için belgelerin doğruluğunun araştırılması ve doğrulanması sırasında evraklar (belgeler) muhtar veya il nikah bürolarında saklanıyordu. ait oldukları. Buna “asılı” deniyordu. Bu askıya alma süresinin (15-20 gün) öngörülememesi ve kısaltılamaması durumunda Yıldırım nikahı evliliği sırasında “mahkeme kararıyla” bir “doktor raporu” yapılacak şekilde ayarlanmıştır.

Artık askıya alınmadığına göre, yıldırım evliliği kanundan çıkarıldı ve sadece hızlı evlilikler için kullanılan bir isim olmaya devam ediyor. Yani ne kadar acele ederseniz, evliliğiniz o kadar çok “ilk görüşte aşk” olacak! en erken 2 günde evlenebilirsin!

Artık mevzuatta “yıldırım evliliği” yok. Yıldırım evliliği ile diğer işlemler ve evlilik talepleri aynıdır. Evrakların doldurulması halinde 2-3 gün içinde düğün yapılabilir.

Erken kalkan erken yol alır sözü gibi evlilik planını takip etseniz, ertesi gün evlenebilirsiniz!

Yıldırım Nikahı İçin Ne Yapılmalı?

Düğün gününüzü ait olduğunuz belediyeden öğrenebilmeli ve tarihi mümkün olduğunca erken ayarlayabilmelisiniz. Önce eşinizle belediye hizmetleri kontuarına gitmelisiniz. Evliliği sicil dairesinde veya ek bir ücret karşılığında organizasyon yerine sicil dairesini arayarak işaretleyebilirsiniz.

Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2021 Yıldırım Nikahı Ücreti Nedir?

Yıldırım Nikahı Kaç Günde Kıyılır? 2021 Yıldırım Nikahı Ücreti Nedir?

Gerekli belgeler ise;

  1. Kimlik kartlarının asılları ve fotokopileri
  2. Kayıt fotoğrafı
  3. 7 adet vesikalık fotoğraf
  4. İki yabancı vatandaş bu, Türkiye’deki konsolosluğa ekli benzersiz belgelerden biridir. (Bu belge, Türkiye’deki yabancı olmayan konsolosluklar için Ankara Dışişleri Bakanlığı’ndan temin edilebilir.)
  5. Çiftler tamamlanmış belgeleri belediye siciline getirdiklerinde, oradan tıbbi bir form alırlar. Herhangi bir tıp merkezinde gerekli kontroller yapıldıktan sonra sağlık raporu hazırlanarak geri gönderilir ve istenilen düğün tarihi alınır. Acele eden gelinler için küçük bir ipucu;
  • Düğün gününüzde esnek olun. Çünkü tercih etseniz bile tercih edilen yaz sezonu olan Cumartesi günü düğün mekanının boş kalmasını bekleyemezsiniz. Bu yüzden sabit fikirlerinizi bir kenara bırakın ve Cuma ve Pazar günleri ılımlı olun.
  • Tüm organizasyonlarda yanınızda olan ve düğün hakkında bilgi sahibi olan arkadaşlarınıza özel davet göndermenize gerek yoktur.
  • Gelinlik alışverişi yaparken kararsız arkadaşlarla dışarı çıkmamak daha iyidir. Zaman sınırlı olsa da, kesinlikle zamanınızı boşa harcamak istemiyoruz.
  • Balayınız sırasında hızlı hareket etmeniz, mümkünse yer ayırtmanız ve en önemlisi yeniden tasarruf etmeniz gerekiyor!
İlgilinizi Çekebilir-  KYK Bursu Nasıl Alınır? 2021 Şartları Nelerdir?

Yıldırım Nikahı Nasıl Kıyılır?

Yıldırım nikahı kavramının ilk olarak nasıl ortaya çıktığından bahsedelim. Geçmişte devlet dairelerinde evlilik prosedürleri uzun zaman alıyordu. Evlenmek için nikah bürosuna giden çiftler uzun süre beklediler ve düğün tarihleri ​​sürekli ertelendi. Öte yandan evlenmek isteyen çiftler, mahkeme kararıyla hemen evlilik sürecini hızlandırdılar ve yıldırım nikahı denilen bir evlilikte hızla evlendikten sonra evlendiler. Ancak evlilik beyannamesi sayesinde bu süre artık çok daha kısa. Yani daha kısa bir zaman diliminde yasal işlem başlatmaya ve evlilik sürecini hızlandırmaya gerek yoktur.

Yıldırım Nikahı Ücreti Nedir? 2021

Evlilik talebinizi bildirdiğiniz tarihten sonra mümkün olan en erken tarih olan bir tarihi almak için ayrı bir ödeme yapmanız gerekmez. Bu nedenle, bir yıldırım nikahı ne kadara mal olduğunu hesaplamanıza gerek yok. Evlilik başvurusunda bulunduğunuz yerin belediye tarafından belirlenen ücretlerini ödemeniz yeterlidir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.