Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2023 (iOS-Android)

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2023 (iOS-Android)
A+
A-

Whatsapp silinen mesajları geri getirme programı, WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme, WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme 2023, WhatsApp eski mesajları geri getirme, 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme programı, whatsapp’ta silinen mesajları görme uygulaması, 1 sene önceki WhatsApp mesajları geri getirme iPhone, WhatsApp yedeklenmeyen mesajları geri getirme iOS gibi konular hakkında tüm merak ettiklerinizi yazımızda bir araya getirdik.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme 2023

WhatsApp’tan silinen mesajları geri getirmenin birkaç yolu vardır. Telefonunuzun markasına göre değişmekle birlikte, silinen WhatsApp mesajlarını kurtarmak için genel olarak Android ve IOS yazılımlarından silinen mesajları geri getirmenizi sağlayacak adımları sizlerle paylaşacağız. Ek olarak, silinen mesajlarla ilgili iki tür geri getirme işlemi olduğunu biliyoruz. Biri silinen sohbeti yedeklemekle ilgili, diğeri ise yeni özellik olan mesajlaşma sırasında karşılaşılan silme durumlarını geri yüklemek.

BENZER YAZI: Netflix Üyelik İptali ve Para İadesi Nasıl Yapılır? (Hemen İptal)

1 Sene Önceki Whatsapp Mesajları Geri Getirme

Sohbet yedekleme geri yükleme adımları, IOS- iPhone telefonları kullanan kullanıcılar için farklıdır. İşte silinen WhatsApp mesajları geri getirmeniz için yapmanız gerekenler;

  • WhatsApp uygulamasının ayarlarında sohbet yedeklemesinin ne kadar süreceğine karar vermiş olmalısınız.
  • Bu yedekleme işlemini gerçekleştirirseniz,
  • Silinen mesajlarınızı kurtarmak için,
  • Uygulamayı kaldırmanız ve yeniden yüklemeniz gerekir.
  • Whatsapp uygulaması yeniden yüklendiğinde, yedekleme izninizi isteyecektir.
  • Bu yedeği geri yükle’yi tıklarsanız, sohbet yedeklemenizi geri yükleyebilirsiniz.

NOT! Burada bilmeniz gereken, son yedeğiniz geri yüklenecektir. Bu nedenle, WhatsApp sohbet yedeğinin açık olduğunu ve sürekli olarak güncellediğini unutmayın.

WhatsApp’ın yeni özelliklerinden biri olan mesajı herkesten sil ya da benden sil gibi seçeneklerin sonunda sildiğiniz mesajı bu şekilde geri alabilirsiniz. Öğrenmek için, WhatsApp mesajlaşma sırasında silinen mesajları kurtarmak için sohbet yedeklemenizi saklamanız gerekir. Bir yedeğiniz varsa, yukarıdaki adımları izleyerek sildiğiniz mesajı geri yükleyebilirsiniz.

WhatsApp’ta Silinen Mesajları Geri Getirme Android 

WhatsApp’ı Android telefonlarda kullanıyorsanız bilmeniz gereken ilk durum uygulamanın sohbeti otomatik olarak kaydetmesidir. Düzenli olarak kaydedilen sohbetler nedeniyle, herhangi bir durumunda silinen WhatsApp silinen mesajları geri getirme işlemi çok kolaydır.

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2023

Whatsapp Silinen Mesajları Geri Getirme 2023

WhatsApp sohbetlerini Android telefonunuza geri yüklemek için, WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan sildikten sonra, WhatsApp’ı Google Market’ten veya telefonunuzdaki uygulamadan geri yüklemeniz gerekir. Bu geri yükleme sırasında, uygulama size son yedeği geri yüklemek isteyip istemediğinizi soracaktır. “Geri Yükle” yi seçip “İleri” yi tıkladığınızda, uygulama kurulacak ve silinen sohbet telefonunuza geri yüklenecektir.

WhatsApp Sohbet Yedeği Alma

Bazı durumlar için WhatsApp mesajlarını yedeklemeniz gerekebilir. Bu sohbet yedeklemesini nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, bunu iOS ve Android telefonlarda iki farklı ayarla nasıl yapacağınızı yazımızın devamında başlıklar altında anlatacağız.

iOS Telefonlarda Sohbet Yedeğini Alma

  1. WhatsApp uygulamasına girdikten sonra sağ alt köşedeki “Ayarlar” sekmesine tıklayın,
  2. Sohbetler” e tıklayarak, sohbet yedekleme sekmesinden istediğiniz ayarı seçebilirsiniz,
  3. Tüm sohbetleri arşivleme seçeneğiniz olduğunu da hatırlatalım.

Android Telefonlarda WhatsApp Sohbet Yedeği

Android cihazlarda sohbet yedeklemesi yapmak için benzer adımları takip edebilirsiniz. Uygulamayı yüklerken sohbetleri kaydetmek için otomatik seçeneğini kullanırsanız daha sonra bununla uğraşmak zorunda kalmazsınız.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.