Starbucks Çalışan Maaşları 2023 Ne Kadar?

Starbucks Çalışan Maaşları 2023 Ne Kadar?
A+
A-

Starbucks maaşları 2023 yılında en çok aranan maaşlar arasında yer alıyor. Bilindiği Starbucks, dünyanın en yaygın şube ağına sahip şirketlerden biridir. Hemen hemen tüm büyük alışveriş merkezlerinde şubesi bulunan Starbucks’ta çalışmak için yerine getirilmesi gereken bazı şartlar vardır. Bu yazımızda Starbucks’ta çalışmak için gerekenler ve Starbucks çalışan maaşları hakkında güncel bilgileri okuyabilirsiniz.

Starbucks Çalışan Maaşları 2023

Starbucksta tam zamanlı ya da yarı zamanlı olarak çalışan kişinin maaşı çalıştığı pozisyon ve kıdeme göre farklılık göstermektedir. Tam zamanlı bir çalışan, bekar ve çocuksuz birisi için net maaş 2023 yılı için 8.500 TL altında olmamaktadır. Starbucks maaşları arasında en çok Starbucks barista maaşları ve Starbucks müdür maaşları merak edilmektedir. Starbucks maaşları:

 • Starbucks Barista maaşları: 8.500 TL.
 • Starbucks Müdür maaşları: 12.500 TL.
 • Starbucks Part Time Çalışan maaşları: 4.500 TL.

Starbucks’ta Çalışmak İçin Gerekenler 2023 Şartları

Starbucks’ta çalışmak için Starbucks personelinin olma şartlarını karşılamak gerekir. Starbucks’ın çalışma koşullarını ve Starbucks’ta çalışmak için gerekenler:

 • Tercihen en az lise mezunu olmak,
 • 18 yıl tamamlamış olmak,
 • İletişim becerileri yüksek olması,
 • Erkekler için askerlik hizmeti ile herhangi bir ilişiği olmamak,
 • Daha önce hizmet sektöründe; Cafe, Restaurant, Otel gibi firmalarda çalışmış ve tecrübeli olmak.
Starbucks Çalışan Maaşları 2023 Ne Kadar?

Starbucks Çalışan Maaşları 2023 Ne Kadar?

Starbucks çalışma yaş sınırı, Starbucksta işe başlama fikri olan kişiler tarafından merak ediliyor. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Starbucks çalışma yaş sınırı 18 olmaktadır.

Starbucks Barista Maaşları 2023

Starbucks barista maaşı genellikle asgari ücret düzeyindedir. Yemek parası ile ödenen ortalama maaş 2023 yılı için 8.000 TL ile 8.500 TL aralığındadır. Medeni duruma ve çocuk sayısına göre ücretler değişebilir.

Starbucks Müdür Maaşları 2023

Her mağazadan sorumlu yönetici, bir idari personel bulunmaktadır. Müdür unvanı altında çalışan Starbucks müdür maaşları 2023 yılı için yaklaşık 12.500 TL’dir. Maaş tutarları mağazanın sorumluluğuna ve kapasitesine göre artabilmektedir.

Starbucks Part Time Çalışma Saatleri

Bir işin yarı zamanlı veya yarı zamanlı olarak kabul edilebilmesi için haftalık çalışma saatlerinin en az 2/3’ü yani 30 çalışma saati gerekir. Bu durumda haftanın 6 günü çalışıp 1 gün izin alacak yarı zamanlı çalışan için günlük çalışma süresi en az 5 saat olmaktadır.

İşetmenin müdürü tarafından belirlenecek yarı zamanlı çalışanlar için çalışma saatleri genellikle öğlen 12.00 ile akşam 17.00 arasındadır. Fakat yine de unutmamak gerekir ki geliş ve gidiş saatleri en az 5 saat olmak kaydıyla müdür tarafından belirlenmektedir.

Starbucks Part Time Maaş Ne Kadar? 2023

Part time / yarı zamanlı çalışanlar için en düşük maaş tutarı 4.250 TL olmaktadır. Part time Starbucks maaşları, haftalık çalışılan saatlere göre hesaplanır. Tam zamanlı çalışanlar ve diğer pozisyonlar için Starbucks maaşların elbette daha az olmaktadır.

Starbucks Mesai Saatleri

Starbucks kafeleri genellikle alışveriş merkezlerinde bulunur ve AVM’nin açılış ve kapanış saatleri arasında hizmet verir. Bu bilgilere göre genellikle başlangıç saati 10:00, kapanış saati ise 20:00’dir. Çalışanlar 8 saat çalışırlar, örneğin sabah 10:00’da başlayıp 16:30’da mesai biter. 13.30’da başlayan ikinci vardiya ise kapanana kadar, yani 22.00’ye kadar çalışır.

Starbuck kahve fiyatlarını görüntülemek için Starbucks Kahve Fiyatları 2023 Güncel Fiyat Listesi isimli yazımıza tıklayınız.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. Mavi dedi ki:

  Merhaba maaş bilgileri yanlış verilmiştir. En güncel hali zam yapmalarına rağmen yol parası ile beraber 4600 lira yapıyor artı multinet 1270 lira yatıyor ama personeline bu kadar eziyet edip bu kadar az maaş veren bir yerde ilk defa çalışıyorum. Hiç birşey dışarıdan göründüğü gibi değil.