Solaryum Fiyatları 2023 Solaryum Dakikası Kaç TL?

Solaryum Fiyatları 2023 Solaryum Dakikası Kaç TL?
A+
A-

Solaryum Fiyatları 2023 yazımızda hızlı bir bronzluk elde etmek için seanslar sık ​​sık tekrarlanmamalıdır. Solaryuma haftada 3 defadan veya aynı gün içinde 2 defadan fazla girmeniz uzmanlar tarafından önerilmemektedir. 2023 Solaryum fiyat ile ilgili tüm detaylarıyla yazımızda.

Solaryum Fiyatları Ne Kadar?

Solaryuma girerek cilt renginize ve cilt hassasiyetinize göre deneyimli uzmanlar yardımıyla size uygun süre ve seansları belirleyebilirsiniz. Doğal bir bronzluk elde etmek için ortalama 7-8 seans yeterlidir. Ancak bazı cilt tipleri çok hassastır. Seans süresi 5-8 dakikadır. Bu yüzden rengi elde etmek daha uzun sürebilir. Solaryum fiyatları 2023:

6 dakika fiyatı: 90 TL-108 TL
12 dakika fiyatı: 180 TL-216 TL
18 dakika fiyatı: 270 TL-324 TL
20 dakika fiyatı: 300 TL-360 TL

 • Komple Vücut Solaryum Fiyatları: 5 dakika: 90 TL – 110 TL
 • Komple Vücut Solaryum Fiyatları: 10 dakika: 170 TL – 210 TL
 • Komple Vücut Solaryum Fiyatları: 15 dakika: 270 TL – 310 TL
 • Dekolte – Yüz Solaryum Fiyatları: 10 dakika: 200 TL – 230 TL
 • Dekolte – Yüz Solaryum Fiyatları: 15 dakika: 250 TL – 300 TL
 • Dekolte – Yüz Solaryum Fiyatları: 20 dakika: 50 TL – 60 TL
 • Paket Fiyatları Solaryum Fiyatları: 50 dakika komple vücut: 350 TL – 370 TL
 • Paket Fiyatları Solaryum Fiyatları: 75 dakika komple vücut: 390 TL – 420 TL
 • Paket Fiyatları Solaryum Fiyatları: 100 dakika komple vücut: 400 TL – 550 TL

Solaryumda kalacağınız süre ilk seans için 5 ile 10 dakika arasında olmalı ve sonraki seanslarda yavaş yavaş maksimum 20 dakikaya çıkarılmalıdır.

Solaryum Kaç Dakikada Bronzlaştırır?

Kaç seans solaryum, yaz boyu bronzluğuna denk gelir? Cildin özelliklerine bağlı olarak bronzlaşma süreleri de farklıdır. Orta bronzlaşmada seans sayısı 7-8’dir. İstenilen renge ulaştıktan sonra cildin renk açma (açma) özelliğine göre haftada bir veya 10 günde bir rengin korunması için yeterli olacaktır.

Solaryum Fiyatları 2023 Solaryum Fiyatları Ne Kadar?

Solaryum Fiyatları 2023 Solaryum Fiyatları Ne Kadar?

Solaryum Cihazlarında Hangi Ürünler Kullanılıyor?

Güneşin ultraviyole ışınları üçe ayrılır. UV-A, UV-B ve UV-C. İnsanlar için zararlı olan UV-C ışınları ve bazı UV-B ışınları ozon tabakası tarafından filtrelenir. UV-A ışınları aynı kalır. UVA ışınları cildin koruyucu mekanizmasını harekete geçirerek pigmentleri harekete geçirir ve bronzluk sağlarken, UV-B ışınları dikkatli kullanıldığında ciltte yeni renk pigmentlerinin oluşmasını sağlar.

Güneş bronzlaşması güneşle aynı etkilere sahiptir. Tek fark solaryumun filtreleri sayesinde aynı zamanda ozon tabakası görevi görmesidir. Bu anlamda iyi bir solaryumda bakımlı filtreler ve doğru UV lambaları çok önemlidir. Elbette makine hijyeni asla unutulmamalıdır. Bu nedenle kişiler güvenilir solaryum merkezlerini tercih etmelidir.

Solaryum Ne Kadar Kalıcı?

Solaryumun kalıcılık derecesi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Solaryum ile istenilen bronzluğa tek oturuşta ulaşmak mümkün değildir. Birkaç seanstan sonra istenilen bronzluk elde edilebilir. Aynı zamanda solaryumu kontrollü kullanmak solaryumun fazla kullanılmasından kaynaklanan ciddi yanıklarına engel olabilmektedir.

Kişinin ten rengi ve solaryumdaki seans sayısı solaryumun etkilerini yakından etkiler. Genel gözlemler sonucunda solaryumda bronzlaşma süresinin ten renginin tonuna ve hassasiyetine bağlı olarak değiştiği tespit edilmiştir. 7 veya 8 seans, kişilerin istedikleri bronzluğu elde etmelerine yardımcı olur. Her seansın süresi 5 ile 8 seans arasında değişmektedir.

Solaryum Fiyatları 2023

2023 yılı solaryum fiyatları illere göre değişiklik göstermektedir. Fakat ortalama fiyatlar aşağıdaki tabloda gösterilmiştir. En net ve kesin bilgiyi solaryum merkezlerinden alabilirsiniz. Solaryum Fiyatları:

 • Komple Vücut 5 dakika: 90 TL – 100 TL, 10 dakika: 180 TL – 210 TL, 20 dakika komple vücut: 200 TL – 350 TL
 • Dekolte – Yüz 10 dakika: 100 TL – 155 TL, 15 dakika: 200 TL – 250 TL, 75 dakika komple vücut: 340 TL – 370 TL,
 • Paket Fiyatları 15 dakika: 110 TL – 165 TL, 20 dakika: 235 TL – 265 TL, 100 dakika komple vücut: 380 TL – 410 TL.

Solaryum Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

Solaryum ne işe yarar? Solaryumun sağlığa ne gibi faydaları bulunuyor? soruları birçok kişi tarafından sorulmaya devam ediyor. Solaryumun faydalarını sıralayacak olursak;

 • Solaryumun en önemli avantajı hayati önem taşıyan D vitamini sentezlemesidir. Ultraviyole ışınları cilde temas ettiğinde ciltteki yağ D vitamini üretmeye başlar. Bu vitamin vücudu kas zayıflığına karşı korur, kalp atış hızını düzenlemeye yardımcı olur, bağışıklık sistemini güçlendirir, tiroid fonksiyonları ve normal kan pıhtılaşması için gereklidir.
 • Kalsiyumun sindirim sistemi tarafından emilimini arttırır ve kemiklerde kalsiyum birikmesine yardımcı olur.
 • Özellikle bağırsak dokularında epitel hücrelerinde kalsiyum emilimini kolaylaştıran kalsiyum bağlayıcı proteinlerin oluşumunu arttırır. Bu vitamin sadece direnç mekanizmalarını güçlendirmekle kalmaz, aynı zamanda iç tümörlerin büyümesini de engeller, tehlikeli bölünmelerini azaltır ve engeller.
 • Solaryumun ışınları metabolizmayı güçlendirir, nefes almayı düzenler ve soğuk algınlığı riskini üçte bir oranında azaltır.

Beyaz Tenliler Solaryuma Nasıl Girmeli?

İdeal ten rengi için beyaz tenli kişilerin kar bronzluğu veren makineleri, koyu tenlilerin ise deniz bronzluğunu tercih etmesi gerekir. Tabii bu, kar ve deniz bronzluğu mantığını bilen firmalar için önemli. Aksi takdirde çöl yanığı alabilirsiniz. Solaryum faydalarına devam edecek olursak;

 1. Kalbi ve dolaşım sistemini güçlendiren ve depresyona karşı etkili olan solaryum, kişinin özgüvenini arttırır ve kendini iyi hissetmesini sağlar.
 2. Ciltteki akne ve sivilcelerin tedavisinde etkilidir.
 3. UV-B ışınları güneşlenirken ciltte birikim ve soyulmalara neden oluyorken, solaryumda kullanılan optimize edilmiş ışınlar sayesinde bu durum söz konusu değildir.
 4. Solaryum, endorfin (mutluluk hormonu) salgılanmasını sağlar.
 5. Cildin alt tabakasına nüfuz ederek sedef hastalığına iyi gelir.
 6. Vücut viral hastalıklara karşı direncini arttırır.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.