CepteHaber

Şifalı Ot ve Bitki Yetiştiriciliği ile Para Kazanma 2021

Şifalı Ot ve Bitki Yetiştiriciliği ile Para Kazanma 2021

En karlı tıbbi aromatik bitkiler, kilosu en pahalı bitkiler, ekonomik getirisi yüksek tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği teşvikleri, en pahalı tıbbi aromatik bitkiler, şifalı bitkiler pazarı, tıbbi aromatik bitki alan firmalar, iyi para eden bitkiler gibi konular hakkında bilgi almak isteyen okurlarımıza “Şifalı Ot ve Bitki Yetiştiriciliği ile Para Kazanma 2021” başlıklı yazımızı paylaşıyoruz.

Şifalı Ot ve Bitki Yetiştiriciliği ile Para Kazanma 2021

İlaç üretiminde, özellikle yemek pişirmek için gerekli olan özel baharatlarda kullanılmaları nedeniyle şifalı ot ve bitki yetiştirme faaliyetinin giderek talep görmeye başladığını görüyoruz. İş fikirleri arayan pek çok insan, son yıllarda standart sektörlerden uzaklaşmaya ve ülkede çok fazla rekabetin olmadığı alanlara yönelmeye başladı. İlaç üretiminde, özellikle yemek pişirmek için gerekli özel baharatlarda kullanılmaları nedeniyle şifalı ot ve bitki yetiştirme faaliyetinin giderek talep görmeye başladığını görüyoruz. Özellikle alternatif tıp alanındaki gelişmeler birçok kişiyi bitkisel tedavileri uygulamaya yöneltmiştir. Şifalı ot ve bitki eksikliği, birçok girişimcinin bu alanda üretim yaparak kar elde etmesini sağlamıştır. Bu sektörün dünyadaki ihracat oranlarına baktığımızda 100 milyara yaklaşan bir sirkülasyon olduğunu görüyoruz.

Şifalı Ot ve Bitki Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır?

Öncelikle bu alana girecek kişilerin şifalı otlar veya bitki yetiştiriciliği için hangi yönde üretim yapacaklarına karar vermeleri gerekmektedir. Bu bakımdan konumunuz ve ekeceğiniz arazinin genişliği çok önemlidir. Bu sektörlerde yapılacak satışlar şu şekilde olabilir; Bitkisel ilaçları marketlere, özellikle de şifalı otçulara, özel gıda marketlerinde, gıda mağazalarında, restoranlarda toptan satışa hızlı bir şekilde satabilirsiniz.

Şifalı Ot ve Bitki Yetiştiriciliği ile Para Kazanma 2021

Şifalı Ot ve Bitki Yetiştiriciliği ile Para Kazanma 2021

Bitki yetiştiriciliğinde çam, lavanta, çelenk yapımı, kuru bitkiler, meyve ve sebze gibi bahçe çiçekleri üretebilirsiniz. Hangi üretimleri dikeceğinizi bilmiyorsanız piyasadaki arz ve talep koşullarını öğrenebilirsiniz. Şifalı bitkiler uzmanlarıyla konuşarak hangi bitkinin ilginç ve hangi ürünleri bulmanın zor olduğunu öğrenebilirsiniz. Meyve sebze pazarları ve çiçekçilerle görüşerek aynı süreci öğrenmelisiniz.

İlgilinizi Çekebilir-  Trendyol Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır? 2021 Maaş ve Şartları

İş fikirlerini öğrenmek isteyenlerin şifalı ot ve bitki yetiştirerek nasıl para kazanabileceğinden biraz bahsetmeye çalıştık. Özellikle şifalı ot üretecek olanların mümkün olduğunca otların kalitesine dikkat etmeleri gerekmektedir. Kokuları, tatları ve dokuları, özellikle renkleri, ürünlerinize ilginin artmasına veya kaybına neden olabilir. Gelen siparişlerinizin tam zamanında profesyonel olarak paketlenmiş şekilde teslim edilmesi size büyük bir artı sağlayacaktır.

BENZER İÇERİK: Genç Çiftçi Başvuru Tarihleri 2021 Genç Çiftçi Başvuruları Ne Zaman?

Şifalı Ot ve Bitki Yetiştiriciliği Maliyet 2021

Bu iş için maliyet hesabına geçelim; Evlerinin bahçesinde veya arsa üzerinde şifalı ot ve bitki yetiştirmek isteyenler, arsanın büyüklüğüne bağlı olarak bir masrafla karşı karşıyadır. Evlerin arka bahçeleri genellikle küçük olduğu için maliyetinin 6.000 TL ile 14.000 TL arasında değişeceğini söyleyebiliriz. 10 dekar ve üzeri arazi üzerinde yapılacak çalışmada 50.000 TL ile 150.000 TL arasında bir maliyet çıkacaktır.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.