CepteHaber

Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur? 2021 Maaş ve Şartları

Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur? 2021 Maaş ve Şartları

Siber güvenlik uzmanı olmak için hangi bölüme gidilir, Siber Güvenlik Uzmanı hangi üniversite Türkiye, Siber Güvenlik Uzmanı maaş. Siber Güvenlik uzmanı Kursu,
Siber Güvenlik için Nereden Başlamalı, Siber Güvenlik Uzmanı is İlanları, Siber Güvenlik uzmanları ve Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur? Sıkça sorulan soruların yanıtını detaylarıyla sizlere anlatacağız.

Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur?

Siber güvenlik uzmanı nasıl olur yazımızda siber saldırılar, fidye yazılımları, siber suçlar ve ddos ​​saldırıları hakkında pek çok haber duymaya başladık. Büyük kuruluşlardan bireysel kullanıcılara kadar hemen hemen herkes bu saldırıların kurbanı olabilir. Devletlerin kritik altyapıları, hassas bilgileri, işletmeler ve internet kullanan herkes siber korsanların tehdidi altında. Devletler artık silahlı ordulara paralel olarak siber ordular hazırlıyor. Hesaplamalar, siber saldırıların global ekonomiye her yıl trilyon dolara varan zararlar verdiğini gösteriyor. Kamu kurumlarında siber güvenliği sağlayan elemanlara yıllık 70-120 bin TL, özel sektördeyse 35-50 bin TL veriliyor

Saldırılar yalnızca bilgisayarları ve sunucuları hedeflemez. İPhone veya Android cep telefonlarından internete bağlanan her cihaz artık bu saldırıların hedefi oluyor. Bu saldırıları engelleyen siber güvenlik uzmanlarının yanı sıra bu saldırıları gerçekleştiren saldırganlar da büyük sorumluluk taşıyor ve bu alandaki personel ihtiyacı son yıllarda arttı. Bilgisayar bilimlerinde kariyer yapmak isteyen birçok kişi, alanı olarak siber güvenliği seçmektedir. Bir siber güvenlik uzmanı nasıl olunur, bir siber güvenlik uzmanının ne bilmesi gerekiyor bunlardan bahsedelim.

Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur? 2021 Siber Güvenlik Uzmanı Maaş

Siber Güvenlik Uzmanı Nasıl Olunur? 2021 Siber Güvenlik Uzmanı Maaş

Siber Güvenlik Uzmanı Şartları

  • TCP/IP’yi bilmelisiniz.
  • Linux komutlarını ileri düzeyde bilmelisiniz.
  • Program dili: Pythonu’u kesinlikle öğrenmelisiniz.
  • İşletim sistemlerine hakim olmalısınız.
  • Eğitime ve gelişime açık olmalısınız.
  • Araştırmacı ve yapıcı olmalısınız.
  • Çok çalışmalı, çok okumalı, İnternet’teki video eğitimleri izlemeli ve defalarca pratik yapmalısınız.
İlgilinizi Çekebilir-  Bekçi Nasıl Olunur? 2021 Bekçi Olma Şartları Nelerdir?

Siber Güvenlik Personeli Yıllık Ne Kadar Maaş Kazanır?

  1. Kamu kurumlarında yıllık ortalama 70 bin TL ile 120 bin TL arası.
  2. Özel sektörde yıllık 35 bin TL ile 50 bin TL arası maaş alırlar.

Siber Güvenlik Uzmanı İş İmkanları

Ağ ve bilgisayar güvenliğinden sorumlu siber güvenlik uzmanlığı, günümüzün gelişmekte olan mesleklerinden biridir. Genellikle orta ölçekli ve büyük şirketlerde istihdam fırsatları bulan siber güvenlik uzmanları, şirketin dijital varlıklarını korumakla görevlidir. Saldırı yerine savunma için çalışan siber güvenlik profesyonellerinin birçok fırsatı ve iyi maaşları vardır. Bu nedenle siber güvenlik konusunda nasıl uzman olunur sorusu vazgeçilmezlerden biridir. Ülkemizde ve dünyada hacker olarak bilinen olayları etik ilkeler çerçevesinde sürdüren kişilere siber güvenlik uzmanları denmektedir. Şirketin zaaflarını araştıran ve markaya zarar vermeden yöneticilerine bildirenler, aslında mesleğin karanlık yüzünden tamamen kurtulmuşlardır. Bu iyi niyetli kişilere, markanın eksikliklerine işaret eden çeşitli ödüller verilir. Bu ödüller bazen çok para olsa da, bazen istihdam olanakları vardır. Siber güvenlik ve ağ uzmanları için iş ilanlarını görüntülemek için buraya tıklayınız.

BENZER İÇERİKBekçi Nasıl Olunur? 2021 Bekçi Olma Şartları Nelerdir?

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.