CepteHaber

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Fiyat Listesi

Saç Ekimi Fiyatları 2021 Güncel Fiyat Listesi

DHI saç ekimi fiyat 2021, 3000 greft saç ekimi fiyatı, En iyi saç ekim merkezi, 2021 saç ekim fiyatları, 5000 greft saç ekimi fiyatı, 4000 greft saç ekimi fiyatı, Saç ekimi Fiyatları 2021, 500 greft saç ekimi, en iyi saç ekim merkezleri, en iyi saç ekimi, saç ekimi fiyatları 2021, Esteworld saç ekimi fiyat, en iyi saç ekim merkezi, saç ekimi sonrası, Acıbadem saç ekimi, erkek saç ekimi gibi yıllardır yoğun bir şekilde araştırılan saç ekim fiyatları cinsiyet fark etmeksizin takip ediliyor. 2021 yılı güncel saç ekim fiyatları listesi ve saç ekimi hakkında bilinmesi gereken birkaç detayı sizlerle paylaşıyoruz.

Saç Ekimi Fiyatları 2021 En Güncel Fiyat Listesi

Her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de saç ekimi fiyatları belirli kategori ve yıllara göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak saç ekimi fiyatları, bulunduğunuz şehre, saç ekimi yaptıracağınız merkezlere ve son olarak operasyonun zorluğuna göre en az veya en fazla değişiklik gösterecektir. Kısacası belirli sabit bir ücretleri yoktur. Kişinin saç şekli ve saç yoğunluğu değerlendirilerek bütçe planı hazırlanmalıdır.

Saç Ekim Fiyatları Neye Göre Belirlenir? 

Genel olarak saç ekimi fiyatları; Ekimin türüne, kişinin kellik düzeyine, doktorun profesyonelliğine, greft sayısına, döviz kurlarına ve kliniklerin konumuna göre belirlenebilir. Ancak Türkiye genelinde hemen hemen tüm klinikler aynı oranda ücret almaktadır. Ayrıca belirtelim, saç ekimi yaptırmak istiyorsanız Türkiye’deki tüm kliniklerle iletişime geçebilir, bütçeniz dahilinde uygun ekim işlemlerini yapabilirsiniz.

Saç Ekim Fiyatlarında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç ekim fiyatlarının en önemli noktalarından biri kişinin tek bir kliniğe bağlı kalmadan ameliyat olmamasıdır. Çünkü bazı klinikler ortalamadan daha yüksek bir fiyat talep ediyor ve bu nedenle insanlar daha fazla ödeme yapıyor. Bu nedenle saç ekimi yaptırmadan önce dikkat etmeniz gerekenler şu şekildedir:

 • Ekim için çok fazla ücret alan kliniklerden uzak durmalıyız.
 • Klinik ortamlarda yapılan testlere bakmalı ve detaylı bilgi almalısınız,
 • Saç ekimi klinikleri güvenilir olmalı ve bunu yapmış kişilerin yorumlarını okumalı,
 • Klinik veya merkezlerde fiyatlar karşılaştırılmalı, orta düzey yerler tercih edilmeli,
 • % 100 garantili veya sözleşmeli yerlerden kaçınılmalı ve merdiven altı kliniklerden uzak durulmalı,
 • Kliniklerden son derece pahalı şampuan veya saç ekiminden sonra merkezde satışı Türkiye’de pek çok olay gözlenmiştir. Bu nedenle işleme girmeden önce bu kalemleri belirterek daha bütçesel bir işlem gerçekleştirebilirsiniz.

Saç Ekim Fiyatları Neye Göre Değişir?

Bazı olaylar anında güncel fiyatları değiştirir ve işlem yüksek fiyatlara çıkabilir. Bu olaylardan bazıları ise;

İlgilinizi Çekebilir-  Dershane Fiyatları Ne Kadar? 2021 Tüm İller ve Özel Okullar

Saç Ekim Yöntemi: Saç ekimi yöntemi fiyatın aşırı artmasına neden olabilir. Bu nedenle ekim yapılacak merkez veya hastaneyi doğru seçmeli ve diğer merkezlerle karşılaştırmalısınız.

"<yoastmark

Greft Sayıları: Greftler, vücudunuzdan alınan saç kökleridir. Bu kökler sayesinde yeni saç kökleri elde edebilirsiniz. Bu nedenle greftler, fiyatlandırmadaki en önemli artış nedeni olarak sunulabilir.

Merkezlerin veya Kliniklerin Yeri: Saç ekiminin yapılacağı illerin lokasyonları çok önemli bir sorudur. Çünkü büyük şehirler ile küçük şehirler arasında fiyatlarda keskin bir artış var. Büyükşehirler saç ekim fiyatları açısından küçük kasabalara göre 500 ila 1500 TL daha fazla kazanıyor.

Verilen Hizmetin Kalitesi: Fiyatın belirlenmesinin ana nedeni hizmet kalitesidir. Doktor ve hemşirelerin kalitesi de fiyatların belirlenmesinde büyük rol oynar.

Saç Ekim Fiyatları ve Ortalama Fiyatlar 2021

Türkiye’deki ortalama saç ekimi fiyatları 4.000 TL ile 25.000 TL arasında değişmektedir. Fiyatların pahalı olması tamamen kişiye bağlıdır. Ortalama bir kişinin ödeyeceği miktar; 5000 ile 7000 TL arasında olabilmektedir.

Yağ Bezesi Nasıl Geçer? 2021 Lipom Tedavisi Nasıl Yapılır? bilgi için tıklayınız.

Greft Saç Ekimi Fiyatları İllere Göre

Aşağıdaki şehirler büyükşehirler olarak kabul edilir. Şehirlerin önündeki rakamlar 1 adet greft fiyatını temsil ediyor.

 • Ankara: 1 greft: 2-5 TL
 • İstanbul: 1 greft: 2-6 TL
 • İzmir: 1 greft: 2-5 TL
 • Bursa: 1 greft: 1.5-3 TL
 • Trabzon: 1 greft: 1-3 TL
 • Antalya: 1 greft: 2-3 TL
 • Konya: 1 greft: 1-3 TL

Bir kişide eklenebilecek maksimum greft sayısı: 7000’dir. Daha fazla greft, uzmanlar tarafından tavsiye edilmemektedir.

Güncel 2021 Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekiminin gerçek maliyeti kişinin kellik ve sağlık belirtileridir. Ayrıca fiyat listesi doktordan doktora değişiklik gösterebilir.

 • FUE Saç Ekimi: Bu saç ekimi için minimum ücret 3500 TL ve maksimum ücret 15000 TL’dir.
 • Mega Saç Ekimi: Mega saç fiyatının minimum maliyeti 5000 TL ve maksimum maliyet 20.000 TL’dir.
 • Robotik Saç Ekimi: Robotik saç ekiminin minimum fiyatı12.000 TL, maksimum fiyatı 25.000 TL’dir.
 • DHI Saç Ekimi: Bu ekim için yaklaşık minimum ücret 7.000 TL ve maksimum ücret 18.000 TL’dir.
 • PRP ile FUE Saç Ekimi: RPL saç ekiminin fiyatı 3500 TL, maksimum fiyatı ise 17000 TL’dir.

Yukarıda sıralanan saç ekim fiyatları, 7.000 greft üzerinden hesaplanan mevcut 2021 saç ekim fiyat listesine karşılık gelir. Liste her yıl fiyatlara göre değişir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.