Saç Ekimi Fiyatları 2024 (4000, 5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı)

Saç Ekimi Fiyatları 2024 (4000, 5000 Greft Saç Ekimi Fiyatı)
A+
A-

Saç ekimi fiyatları 2024,  kadınlarda saç ekimi fiyatları, 3000 greft saç ekimi sonuçları, 5000 greft saç ekimi fiyatı, 3500 greft saç ekimi fiyatları, 3000 greft saç ekimi Fiyatı, 4000 greft saç ekimi fiyatı gibi konular merakla inceleniyor.

Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç ekimi fiyatları 2024, 5000 greft saç ekimi fiyatı, 1000 greft saç ekimi fiyat, 5000 greft saç ekimi fiyatı, saç ekim malzemeleri fiyatları, sac ekimi fiyat, esteworld saç ekimi fiyatı, 6000 greft saç ekimi fiyat, saç ekme fiyatları, traşsız saç ekimi, 5000 greft saç ekimi fiyat, Serkan Argın fiyat, Aziz Aksöz saç ekimi fiyatları, emphair fiyat, 4000 greft saç ekimi fiyat gibi konular hakkında araştırma yapan kullanıcılarımız merak ettikleri tüm bilgileri içeriğimizden bulabilirler.

Saç Ekimi Fiyatları 2024 En İyi Saç Ekim Merkezleri

En iyi saç ekim merkezlerinde Saç ekimi fiyatları 2024 yılında geçtiğimiz yıllara kıyasla kurdaki dalgalanmalara göre değişebilir. Örnek olarak; 7.000 TL olan saç ekimi fiyatı, 2024 yılında 9.000 TL olarak güncellenebilir. Güncel Saç Ekimi Fiyatları:

 • Fue Saç Ekimi Fiyatları 2024: FUE saç ekimi tekniği ile yapılacak saç ekimi operasyonlarının taban fiyatı 6.500 TL, en yüksek fiyat ise 10.500 TL olarak düşünülebilir.
 • DHİ Saç Ekimi Fiyatları 2024: DHI saç ekimi fiyatları minimum 7.500 TL, üst fiyat ise 15.000 TL olarak kabul edilir.
 • Saç Sıklaştırma Ekimi Fiyatları: Minimum 2.500 TL ile maksimum 5.000 TL arasında değişen bir fiyata sahiptir.
 • Robotik Saç Ekimi Fiyatları: 14.000 TL ile 20.500 TL arasında değişiyor. Ayrıca bu tekniği kullanan saç ekim merkezlerinin sayısı diğerlerine göre daha azdır.
 • Traşsız FUE Saç Ekimi Fiyatı: 10.000 TL ile 11.000 TL arasında,  traşsız DHI  saç ekimi fiyatı ise 11.500 TL ile 13.000 TL arasında olmaktadır.
 • Uzun Saç Ekimi Fiyatları: Uzun DHI saç ekimi fiyatı 14.000 TL – 21.000 TL arasında, Uzun FUE saç ekimi fiyatı 12.500 TL – 17.000 TL arasında gerçekleşebilir.
 • Protez Saç Ekim Fiyatları: Saç protezi fiyatları 2024 yılında 3.000 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir.
 • Kalem Tekniği ile Saç Ekimi Fiyatları: en az 7.500 TL, üst fiyat ise 15.000 TL olmaktadır.
 • Bölgesel Saç Ekimi Fiyatları: 1.250 TL’den başlayarak 5.000 TL‘ye kadar çıkabilmektedir.
 • Alına Saç Ekimi Fiyatı: 1.250 TL’den başlayarak 4.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Kadınlar ve erkekler tarafından yoğun bir şekilde araştırılan sac ekimi fiyatlari, saç ekimi fiyatı politikası bağlı olarak her saç ekim merkezinde sürekli olarak değişebilir. Bunun nedeni ise;

 • Uygulanan tekniğe,
 • Greft sayısına,
 • Saç ekimi dışında yapılacak ek işlemlere göre değişebilir.

Yukarıda belirtilen farklılıklar nedeniyle aynı saç ekim merkezinden 2 kişi aynı anda saç ektirme fiyatı alsalar bile farklı ücretlerle karşı karşıya kalabilirler.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

Hem erkek hem de kadınlar 19-20 yaşından bu yana çeşitli nedenlerle saç dökülmesinden muzdarip, saç ekimini engelleyen fizyolojik bir hastalığı olmayan ve donör alanında yeterli kök bulunan her yaştan insana saç ekimi yapılabilir.

Saç Ekimi Kaç TL? Saç Ekimi Ortalama Fiyatları

Öncelikle 2024 yılında saç ekimi fiyatlarının da değişiklik gösterdiğini yukarıda belirtmiştik. Fiyatları etkileyen nedenlerin saç ekimi yaptıranlar tarafından bilinmesi de gerekmektedir. Kesin ve net bir fiyat vermek mümkün olmasa da ortalama fiyatlar zihninizde belli bir fiyat oluşturmada etkili rol oynayacaktır. Saç ekimi kaç TL? sorusuna cevap olarak, saç ekimi fiyatlarının neye göre değişeceğini açıklamakta fayda var.

 • Saç ekim tekniğine göre fiyat değişebilir.
 • Greft başına fiyat değişiklik gösterebilir.
 • Saç ekimi için standart bir fiyat belirlenebilir.
 • Doktor seçimi de fiyatları etkiler.
 • Saç ekim merkezinin konumuna ve hizmetine bağlı olarak saç ekimi ücretleri değişebilir.

Saç Ekimi Çeşitleri 2024 Saç Ekimi Teknikleri

Saç ekimi modelleri de saç ekimi yaptıracak kişiler tarafından merak ediliyor. Özellikle uygulanan işlemlerde herhangi bir acı duyulup duyulmayacağı da saç ektirmeye yeni karar veren kişilerce araştırılıyor. Saç ekimi operasyonunda kullanılacak saç ekimi tekniğine göre de saç ekimi ücretleri değişmektedir. Şimdi sizlere saç ekimi teknikleri, hangi saç ekim tekniğini seçmeliyim, saç ekim teknikleri fiyatları nedir gibi sorulan soruların cevaplarını verelim.

Saç Ekimi Fiyatları 2024 Güncel Fiyat Listesi

Fue Saç Ekimi Fiyatları 2024

FUE tekniği gelişen teknoloji ile doğru orantılı olarak hayatımıza girmiştir. Saç ekiminde FUE tekniği, günümüzde bilinen diğer saç ekimi tekniklerinin en başında gelmektedir. FUE tekniğini bu kadar tercih edilebilir kılan özelliği ise; hastaların donör bölgelerinde ameliyat sonrası herhangi bir iz bırakmamasıdır. FUE tekniğinde donör bölgeden alınan saç kökleri özel bir mikromotor sayesinde tek tek toplanır. Bu teknikte herhangi bir kesim işlemi yoktur.

FUE saç ekimi fiyatları ülkemizde 6.500 TL’den başlamaktadır. Operasyonda kullanılacak diğer özel ek malzemeler veya operasyon sonrası uygulanacak özel saç tedavilerinde ise fiyatlarda değişiklik gözlemlenebilir. Ayrıca hastanın saç açıklığına bağlı olarak ekilecek greft sayısı da operasyonun gerçekleşeceği saç ekim merkezine göre değişiklik gösterebilir. Ortalama bir fiyat aralığı belirtmek gerekirse, FUE saç ekimi tekniği ile yapılacak saç ekimi operasyonlarının taban fiyatı 6.500 TL, en yüksek fiyat ise 10.500 TL olarak düşünülebilir. Bahsettiğimiz gibi bu fiyatlar saç ekim merkezine, doktora ve greft sayısına göre değişiklik gösterir.

DHİ Saç Ekimi Fiyatları 2024

DHI tekniği genellikle Choi tekniği, kalem tekniği veya tıraşsız saç ekimi olarak adlandırılır. DHI saç ekimi tekniği ile FUE tekniği arasındaki en büyük fark, hastanın donör bölgesinden alınan saç köklerinin Choi Pen adı verilen özel implanter kalemlerle belirtilen yerlere nakledilmesidir. Özel olarak üretilen bu Choi Kalem, saç ekiminde ilk ortaya çıktığında tüm hastalara uygulanmamaktaydı. Fakat teknolojinin gelişmesiyle birlikte bu özel ürünler de geliştirilmiş ve günümüzde hemen hemen tüm hastalara uygulanabilir hale getirilmiştir.

En Uygun Saç Ekimi Fiyatları

Dhi yöntemi ile saç ekimi yaptıranlar bilirler, DHI saç ekimi tekniği bahsettiğimiz gibi traşsız saç ekimi olarak da bilinir. Nedeni ise DHI saç ekimi sırasında alınan greftlerin ekileceği bölgede saçların tıraş edilmesine gerek olmamasıdır. Bunun avantajı, iyileşme sürecinde tamamen kel olmamanızdır. Yani herhangi bir kesinti yaşamadan günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu yöntem daha çok uzun saçlı erkekler, kadınlar ve saçını kestirmek istemeyen kişiler tarafından tercih edilmektedir.

DHİ saç ekimi fiyatları, FUE tekniğine göre daha yüksektir. Bir fiyat aralığını belirtecek olursak; DHI saç ekimi fiyatları minimum 7.500 TL, üst fiyat ise 15.000 TL olarak kabul edilir. Tekrardan belirtelim bu fiyatlar, doktor ve greft sayısına bağlı olarak merkezden merkeze değişiklik gösterebilir.

Saç Sıklaştırma Ekimi Fiyatları

Saçlarının herhangi bir bölgesi seyrek olan kişilerin sıklıkla tercih ettiği saç sıkılaştırma işlemleri, diğer saç ekim tekniklerine göre çok daha ekonomiktir. Bunun temel nedeni, bu işlem için hastadan alınacak greft sayısının çok daha az olmasıdır. Saç sıkılaştırma işlemleri sırasında hastanın tercihine bağlı olarak FUE veya DHI tekniği kullanılabilir.

Saç sıklaştırma ekimi yaptıranlar uygulanacak tekniği seçebilirler. Operasyonda seçilecek bu teknikler, operasyonun maliyetini de etkiler. Saç sıkılaştırma operasyonlarında genellikle 500-2000 arası greft kullanılmaktadır. Greft sayısı ve uygulanacak saç ekimi tekniğine bağlı olarak saç sıklaştırma ekimi fiyatları minimum 2.500 TL ile maksimum 5.000 TL arasında değişen bir fiyata sahiptir.

Robotik Saç Ekimi Fiyatları

Robotik saç ekimi tekniği saç ekiminde gelinen son noktalardan biridir. Bu teknikte de tüm teknikler gibi FUE saç ekiminin altyapısını kullanır. Robotik saç ekiminin tek farkı greftlerin toplanmasının doktor gözetiminde robotik cihaz ile yapılmasıdır. Bu cihazla toplanan greftler daha sonra doktor ve hemşireler tarafından açılan kanallara ekilir. Robotik saç ekiminde kullanılan bu cihaz sayesinde fiyatlar aynı oranda artmaktadır. Ortalama bir rakam vermek gerekirse; robotik saç ekimi fiyatları 14.000 TL ile 20.500 TL arasında değişiyor. Ayrıca bu tekniği kullanan saç ekim merkezlerinin sayısı diğerlerine göre daha azdır.

Traşsız Saç Ekimi Fiyatları

Daha öncede belirttiğimiz gibi DHİ tekniği ülkemizde traşsız saç ekimi olarak da bilinmektedir. Saç ekimi için alınan greftlerin yeniden ekileceği bölgede saçların traş edilmeden, traşsız olarak saç ekimi uygulamasıdır. Traşsız saç tekniği ve traşsız saç ekimi fiyatları, operasyon yaptırmaya düşünenler tarafından oldukça fazla bir şekilde araştırılıyor. Bu nedenle bizde sizlere traşsız saç ekimi ve traşsız saç ekimi fiyatlarını yeni bir başlık altında paylaşıyoruz.

Tıraşsız Saç Ekimi, saçın ön, yan ve üst kısımlarını tıraş etmeden uygulanan bir saç ekim yöntemidir. Bu saç ekimi yönteminde sadece başın arkasındaki donör bölge tıraş edilir. Genellikle uzun saçlı kişiler tarafından tercih edilmektedir. Uzun saçlar sayesinde arkadaki traşlı kısım, üst kısımdaki uzun saçlar ile kamufle edilir. Bu yöntemde saç ekim bölgesinin çizimi ve planlaması saç ekimi uzmanı tarafından belirlenmektedir.

Traşsız saç ekimi fiyatları kullanılacak tekniğe göre değişmektedir. Bu saç ekimi yönteminde hem FUE hem de DHI teknikleri kullanılabilir. Tıraşsız saç ekimi özen ve dikkat gerektiren bir uygulamadır. Alanında uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Traşsız saç ekimi fiyatları: Normal DHI saç ekimi yöntemine göre % 10 ile % 30 arasında, normal FUE saç ekimi yöntemine göre de %20 ile %40 arasında daha fazla olmaktadır.

 • Normal FUE  saç ekimi fiyatı 8.500 TL iken, traşsız FUE saç ekimi fiyatı 10.000 TL ile 11.000 TL arasında,
 • Normal DHI saç ekimi fiyatı 9.000 TL iken, traşsız DHI  saç ekimi fiyatı ise 11.500 TL ile 13.000 TL arasında olmaktadır.

Bu arada traşsız saç ekimi, kadınlarda en çok kullanılan saç ekimi tekniği olmaktadır. 

Kadınlarda Saç Ektirme Fiyatları 2024

Kadınlara yönelik saç ekimi hizmeti 2 farklı teknik ile yapılmaktadır. Tıraşsız FUE veya DHI yöntemlerinden biri kullanılmaktadır. Uygulanacak teknik, saç ekimi fiyatını etkileyen ana faktördür. Kadınlar için saç ekimi erkeklere uygulanan yönteme benzese de aslında oldukça farklıdır. Bu sebeple kadınlara özel bir ekibin saç ekimi yapması ücretleri artırmaktadır.

Sizlerde kadınlarda saç ekimi yaptıranlar arasına katılmak, saçlarınızdaki olası sorunları ortadan kaldırmak, daha estetik bir görünüme ulaşmak istiyorsanız, saç ekim hizmetinden yararlanmak için saç ekim merkezi araştırmanız gerekir. Bu yazımızda en uygun saç ekimi fiyatları ve en ucuz saç ekimi fiyatları yer almaktadır. Uygulanacak tekniğe göre saç ekim fiyatlarını merkeze gitmeden kafanızda tasarlayabilir, bütçenize göre saç ekim merkezi seçebilir ve eski saçlarınıza kavuşabilirsiniz.

1 Greft Kaç TL? 2024

Ülkemizde 2024 yılı içerisinde uygulanan saç ekimi işlemleri için 1 greft kaç TL? sorusuna yanıt olarak genel bir fiyat verecek olursak; 1 greft saç kökü 2,5 TL ile 5 TL arasında değişmektedir. Ortalama olarak bir seansa kişiye 3000 greft saç ekimi yapılırsa saç ekim fiyat toplam 6.000 TL’ye denk gelmektedir. Verdiğimiz bu örnek ortalama bir fiyat olmaktadır. En net ve güncel bilgi için alanında uzman kişilerden bilgi alabilir, size uygun saç ekimi tekniğine göre saç ekimi fiyatını öğrenmiş olursunuz. Daha önceden belirttiğimiz gibi saç ekim fiyatlarının etkileyen greft sayısı, herkeste aynı miktarda olamayacağından saç ekimi ücretleri de kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Saç ekimi greft sayısı hakkında daha detaylı bilgi için saç ekimi greft hesaplama başlığını okumanızı tavsiye ediyoruz.

Saç Ekimi Greft Hesaplama 2024

Saç ekimi, kişilerin donör bölgelerinden alınan greftlerin ekimin yapılacağı bölgeye aktarılmasıyla gerçekleştirilir. Donör bölgeden alınan bu greftlerin yapıları değişiklik gösterebilir. Greftler yapılarına göre 1, 2, 3, 4, 5 gibi saç köklerini içerebilir. Bu nedenle bu greftlerin kök sayısı, alınan greft sayısından fazladır. Bazı saç ekim merkezleri, fiyatlandırma politikalarını grefte göre belirler.

Az sayıda greftin saç açıklıklarını kapatmaya yetecek hastalar için oldukça avantajlı ve tercih edilen bir modeldir. Çünkü saç ekimi yaptıran kişiler doğal olarak 1.500 greft ile kapatılabilecek bir alan için 4000 greft ödemek istemezler. Bu konuda greft başına fiyat belirlenirken para açısından daha avantajlı hale gelmektedir. Öte yandan, saç açıklığı geniş olan kişiler bu noktada dezavantajlı grupta yer alabilir. Bunun nedeni saç açıklıkları ne kadar büyükse, o kadar çok para ödemek zorunda kalırlar ve bu da doğal olarak maliyeti önemli ölçüde artırır.

Aşağıda sizler için örnek saç ekimi greft hesaplama tablosunu oluşturduk.

Greft Miktarı

1 Greft Fiyatı

Toplam Tutar

1.500 2,5 TL 3.750 TL
2.000 2,5 TL 5.000 TL
2.500 2,5 TL 6.250 TL
3.000 2,5 TL 7.500 TL
3.500 2,5 TL 8.750 TL
4.000 2,5 TL 10.000 TL
4.500 2,5 TL 11.250 TL
5.000 2,5 TL 12.500 TL

Saç ekimi greft hesaplama tablosunda yukarıda vermiş olduğumuz 1 greft fiyatı 2,5 TL baz alınarak hesaplanmıştır. Daha önceden belirttiğimiz gibi 1 greft fiyatı 2,5 TL ile 5 TL arası değişmekte. Buna göre toplam tutarda değişiklik olabilmektedir. En güncel fiyat bilgisi için saç ekim merkezleri ile görüşebilirsiniz.

Saç Ekimi En Fazla Kaç Greft Gerekir?

Doğal bir saç görünüme kavuşmak için santimetrekareye ekilecek greftin belli bir sayının altına düşmemesi gerekir. Santimetrekare başına 25 ile 30 greft idealdir ve ideal verim doktor tarafından sağlanabilir. Öte yandan, bu sıklığın olması ya da altında kalması yoğunluk beklentiniz, olmasını istediğiniz görünüm donör alanınızın verimliliğine bağlıdır.

Normal bir saç derisinde santimetrekare başına 180-200 saç kökü bulunur. Saç ekiminin amacı bu sayıyı yakalamaktır. Kellik alanı genişse bu sayının % 30 – %40 daha azı ekilebilir. Çünkü dökülen bölgedeki saç hacminin yaklaşık % 50’si kaybedildiğinde kellik oluşur. Kayıp % 50’den fazla olduğunda kellik artık açık bir şekilde görünür. Bu hesaplamalarda sayıların net olmamasının sebebi saç yapısının kişiden kişiye farklılık göstermesidir. Saçın yapısına bağlı olarak altta yatan cildin görünürlüğü artar veya azalır.

Aynı şekilde kişinin saç teli ve saç derisinin yapısı da greftin alımında ve hesaplanmasında belirleyici bir faktördür. Örneğin ihtiyacınız olan greft miktarı 4000 greft ise buraya yaklaşık 9000 – 12000 saç kökü ekileceğini bilmelisiniz. Greft hesaplanması, uzmanlarının gözetiminde yapılan ön muayene sırasında belirlenir. Muayene sırasında saç ekimi greft hesaplama araçlarıyla doğru bir sayı verilebilir.

Her saç ekim seansında sınırsız sayıda saç kökü bulunsa bile sınırsız sayıda greft ekilemez. Her seansta en fazla 6000 greft (12.000 – 18.000 saç teli) ekilebilmektedir. İdeal olan 5000 greftin üzerine çıkmamaktır. Çünkü aşırı nekroz riski bulunmaktadır.

Saç Ekimi Fiyatları 2024 Güncel Fiyat Listesi

En Ucuz Saç Ekimi Fiyatları (GÜNCEL)

Yazımızda daha önceden belirttiğimiz gibi fiyatlar bazı faktörlere göre değişebilir. Bunların başında hastaya uygulanacak greft sayısı ve saç ekimi tekniği gelmektedir. En ucuz saç ekimi fiyatları, saç ekimi yaptıracak olan kişilerce merak ediliyor. Sizler için uygulanan tekniklere göre en ucuz saç ekimi fiyatlarını ortalama bir rakamda belirtebiliriz. Saç ekim tekniklere göre ortalama en ucuz saç ekimi fiyatları:

 • FUE saç ekimi fiyatları: 6.500 TL – 10.500 TL arası,
 • DHİ saç ekimi fiyatları: 7.500 TL – 15.000 TL arası,
 • Robotik saç ekimi fiyatları: 14.000 TL – 20.500 TL aralığında,
 • Saç sıklaştırma ekimi fiyatları: 2.500 TL – 5.000 TL.

Buna göre 2024 yılı en ucuz saç ekimi fiyatlarına cevap olarak “saç sıklaştırma ekimini” söyleyebiliriz.

Saç Mezoterapisi Fiyatları

Kırışıklıkları tedavi etmenin ve istenmeyen yağları gidermenin yanı sıra mezoterapi, alopesi kaynaklı saç dökülmesini tedavi etmek için de kullanılmaktadır. Tedavide, doğal bitki özleri, vitaminler veya finasterid ve minoksidil gibi ilaçlar saç derisine enjekte edilir. Saç dökülmesi için mezoterapi uygulanmasının faydaları aşağıda belirtilmiştir. Bunlar;

 • Saç kökü içindeki ve etrafındaki hormonal dengesizlikleri düzeltir.
 • Kan dolaşımını iyileştirir.
 • Saçı besler.

Ülkemizde saç mezoterapisi fiyatları 2.000 ile 4.500 TL arasındadır. Fakat bu fiyat bir saç mezoterapisinin toplam fiyatıdır. Saç mezoterapisi bildiğimiz gibi seanslar halinde yapılır. Bazen hastaya göre 6 veya 8 veya daha fazla seans yapılmaktadır. 1 seans ücretleri 400 ile 750 TL arasında değişiyor. Normal şartlarda saç mezoterapisi 6 seans sürmektedir. Tek seans 400 TL olan bir hastanede 6 tedavi seansı aldığınızı varsayarsak ödemeniz gereken tutar 2.400 TL olacaktır.

Uzun Saç Ekimi Fiyatları

Uzun saç ekimi, donör bölgeden alınan saçların traş edilmeden korunarak saç ekimi işlemidir. Bu yöntemde en sağlıklı saç kökleri seçilir, uygun şekilde çıkarılır ve saçın doğal yönü dikkate alınarak saçsız bölgeye yerleştirilir. Uzun saç ekiminden sonra ekilen saçların normal saç ekim işleminde olduğu gibi 2-4 hafta sonra döküleceği unutulmamalıdır.

Uzun saç ekimi fiyatları da kullanılacak tekniğe göre değişmektedir. Bu yöntemde hem FUE hem de DHI yöntemleri kullanılabilir. Uzun saç ekimi yöntemi çok dikkat ve özen gerektiren bir uygulama olduğu için bu yöntemde uzmanlaşmış bir ekip tarafından yapılmalıdır. Bu nedenle uzun saç ekimi fiyatları: normal bir saç ekim yöntemine göre % 50-100 daha fazladır.

 • Normal DHI saç ekimi fiyatı 10.000 TL iken, Uzun DHI saç ekimi fiyatı 14.000 TL – 21.000 TL arasında olabilir.
 • Normal FUE saç ekimi fiyatı 8.000 TL iken, Uzun FUE saç ekimi fiyatı 12.500 TL – 17.000 TL arasında gerçekleşebilir.

Yukarıdaki rakamların en güncel fiyat bilgisi öğrenmek için lütfen merkezinizle iletişime geçiniz.

Protez Saç Ekim Fiyatları

Saç protezlerinin fiyatları da çeşitli kriterlere göre değişiklik göstermektedir. Protezin kalitesi, ömrü, satış yeri vb. kriterler dikkate alındığında Türkiye’deki ortalama protez saç ekim fiyatları 300-2000 $ arasında değişmektedir. 300 ile 2000 dolar arasında büyük bir fark olabilir. Bunun nedeni ise yine greft sayısına göre değiştiğini belirtebiliriz. Saçsız alan fazla ile protez saç ekim fiyatları o kadar yüksek, saçsız alan az ise maliyet o kadar düşük olacaktır.

2024 yılı protez saç ekim fiyatları dolara bağlı olarak artış göstermiştir. Firmalar saç protezlerini Avrupa ülkelerinden getirdikleri için fiyatlarda artış yaşanmaktadır. Saç protezi fiyatları 2024 yılında 3.000 TL ile 5.500 TL arasında değişmektedir. Protez saç ekimi işlemi yapan saç protez merkezlerinin isimleri ve en iyi protez saç fiyatları aşağıda maddeler halinde yer almaktadır.

 • Hair Life İnternational Protez Saç: Bioaqua teknolojisi ile uygulanan protez saç ekimi fiyatları 2024 yılında 4.000 TL ile 6.000 TL arasındadır.
 • New Hair Protez Saç Fiyatı: 2024 yılı itibariyle 2.500 TL ile 3.500 TL arasında değişmektedir.
 • Hairex Saç Protez Fiyatı: 3.500 TL ve 4.500 TL arası değişen fiyatlarla protez saç uygulanmaktadır.
 • Neo Hair Protez Saç Ekimi: Nanoteknoloji ile uygulanan protez ekimi fiyatları 3.500 TL ve 5.500 TL arasındadır.
 • SwelHair Protez Saç Ekim Fiyatı: Nanofilament teknolojisiyle 3.000 TL ile 4.000 TL arasında fiyatları değişmektedir.
 • HDC Protez Saç Ekimi Fiyatları: 4.000 ile .5000 TL arası fiyatlarda değişiklik olabilmektedir.
 • Hair Hotel Protez Saç: 3.500 TL ve 5.000 TL arası fiyatlandırma yapılmaktadır.
 • Demo Hair Quantum Saç Protez Fiyatı: 2024 yılı protez saç ekimi 3.500 TL ile 5.000 arası değişmektedir.

Kalem Tekniği ile Saç Ekimi Fiyatları 2024

Kalem tekniği ile saç ekimi, tıpta Dhi Saç Ekimi olarak geçen saç ekimi uygulamasıdır. DHI (tıraşsız saç ekimi) tekniğini diğer saç ekim tekniklerinden ayıran bazı noktalar vardır. Tüm saç ekim tekniklerinde donör bölge olarak adlandırılan her iki kulak ense arka kısmından saç kökleri (greftler) alınır. Toplanan greftler mikro kanallar açıldıktan sonra ekim planlanan alana yerleştirilir. Kalem tekniği ile saç ekimi toplanan greftler, kullanılan implant ile kanallar açılmadan ekim işlemini içeren iğnelerin üzerine yerleştirilir ve direkt ekim aşamasına geçilir.

Kalem tekniği ile saç ekimi ile operasyon yapıldığında greftler toplandıktan sonra mikrokanallar açılmamakta ancak greftler dışında bekleme süresi minimuma indirilmektedir. Saç ekimi sırasında ve sonrasında saç kökü kaybı azaltılır. Bu teknikte kullanılan kalemler ile açı ve yön kolaylaşır ve ekilen saç köklerinin açıları çok daha kolay belirlenebilir.

Kalem tekniği ile saç ekimi fiyatları için DHİ saç ekimi fiyatlarını örnek gösterebiliriz. Kalem tekniği ile saç ekimi fiyatları yani DHI saç ekimi fiyatları, en az 7.500 TL, üst fiyat ise 15.000 TL olmaktadır. Fiyatlar, doktor ve greft sayısına bağlı olarak merkezden merkeze değişebilir.

Biofibre Saç Ekimi Nedir? Biofibre Saç Ekimi Yaptıranlar Var mı?

Gelişen teknoloji ile günümüzde birçok saç ekim yöntemleri, saç ekim teknikleri bulunmaktadır. Genelle yapılacak olursa saç ekimi işlemi organik saç ekimi ve inorganik saç ekimi olmak üzere ikiye ayrılabilmektedir. Bunlar;

 • Organik saç ekimi (FUT, DHI, FUE)
 • İnorganik saç ekimi (Biofibre) 

Organik saç ekimi yöntemleri sosyal medyada ve diğer iletişim kanallarında sıklıkla bahsedilmektedir. Bu yöntemlerin kalitesi kişinin durumuna ve operasyonu gerçekleştiren kliniğin başarısına göre değişmektedir. İnorganik saç ekimi sürecinde biofiber (sentetik saç ekimi) tekniğinde kişi için minimal cerrahi ile yapılır. Bu nedenle hastanelerde belirli şartlara sahip ortamlarda ve uzmanlar tarafından yapılmalıdır.

Bölgesel Saç Ekimi Fiyatları

Bölgesel Saç Ekimi, lokal saç ekimi ya da kısmı saç ekimi olarak da bilinir. Çeşitli nedenlerle bölgesel saç dökülmesini ortadan kaldırmak için bu bölgede yapılan saç ekimi işlemidir. Bölgesel saç ekiminde donör bölgeden alınan saç kökleri kısmi saç dökülmesinin meydana geldiği bölgeye ekilir. Bölgesel saç ekimi genellikle 500 – 2000 greft ile yapılabilen bir saç ekimi operasyonudur.

Bölgesel sac ekimi fiyatlari, kişinin dökülen saç bölgesinin büyüklüğüne göre değişmektedir. Çünkü saç ekiminin fiyatı donör bölgeden alınan greft sayısına göre belirlenmektedir. Bölgesel saç ekimi operasyonlarında ihtiyaç duyulan greft sayısı daha az olduğu için operasyon süresi ve maliyeti daha azdır. Bölgesel saç ekimi fiyatları, ekim bölgesine, greft sayısına ve kullanılacak saç ekimi yöntemine göre belirlenmektedir.

Greft sayısı da bölgesel saç ekimi fiyatları üzerinde yüksek etkiye sahiptir. 500 ile 2000 greft arası değişen bölgesel saç ekimi fiyatları 1.250 TL’den başlayarak 5.000 TL‘ye kadar çıkabilmektedir.

Alına Saç Ekimi Fiyatları 2024

Saç dökülmesini yalnızca alın bölgesinde yaşayan kişiler alına sac ekimi fiyatlarını yoğun bir şekilde araştırıyor. Alına saç ekimi işlemi bölgesel saç ekimi işlemi içerisinde yer alıyor. Alına saç ekimi, bölgesel saç ekiminde geniş alın veya saç dökülmesinden dolayı alnı daha dar ve pürüzsüz hale getirmek için alına bölgesel saç ekimi yapılır. Geniş alın doğuştan olabileceği gibi daha sonra ortaya çıkan çeşitli nedenler de saçların gerilemesine ve alnın açılmasına neden olabilir.

Genellikle kadınlarda sorun olan geniş alın, alın bölgesine saç ekimi ile daraltılabilmektedir. Çok sayıda greft gerekmediğinden alın bölgesine uygulanan bölgesel bir ekimi tıraşsız yapmak mümkün olmaktadır. Alına saç ekim fiyatları için bölgesel saç ekimi fiyatlarını örnek verebiliriz. Daha az sayıda gref kullanıldığından maliyeti de az olmaktadır. Alına saç ekimi fiyatı 1.250 TL’den başlayarak 4.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Organik Saç Ekimi Fiyatları 2024

Organik saç ekimi fiyatları: Saç köklerini deri altına koymadan önce kişinin kendi yağ hücrelerinden alınarak özel işlemlerden geçirilen ve özel bir enjeksiyon yöntemi ile cilt altı cildi besleyen işleme organik saç ekimi denir. Bu işlem cerrahın tercih ettiği durumlarda ameliyathane ortamında yapılmaktadır.

Ekim için uygun hale geldikten sonra aynı FUE yöntemi ile kanallar açılır veya kalemlerle DHI ile ekim yapılır. Hücreler zengin cilt altına ekildikçe canlılıkları artar ve ekimin başarısı artar. Organik saç ekiminin amacı ekilen köklerin canlılık kalitesini artırmaktır. Ancak bu işlem herkese uygun bir yöntem değildir. Kel cilt ve özel cilt problemlerine uygulanır.

Bu uygulama saç ekimini desteklediği ve etkinliği daha da yüksek olduğu için diğer uygulamalardan daha pahalıdır. Bununla birlikte, maliyetten ziyade sağlığı önceliklendirmeye karar vermek daha iyi olacaktır. Uygulamayı yapan doktora, ekim yerine ve ekilecek kök sayısına göre fiyat değişmektedir. Bu nedenle doktorunuzla bire bir görüşme sonrasında en sağlıklı bilgiyi almanızı tavsiye ederiz.

Saç Ekimi Sonrası Ekilen Saçlar Dökülür mü?

Ekilen saçlar, saç ekim işleminden birkaç hafta sonra dökülür; fakat endişelenmeyin bu normaldir. Çünkü dökülen saçlar 3-4 ay sonra tekrar çıkacaktır. Bu geçici kayıp giderildikten sonra ekilen saç kökleri karakterini korur ve dökülmez.

Ancak aynı bölgedeki orijinal saçlar zamanla dökülmeye devam edebilir ve saç yoğunluğundaki azalmaya bağlı olarak ileride yeni bir saç ekimi işlemi uygulanabilir. Saç dökülmesi işlemden sonra yavaş yavaş devam edebilir. Özellikle yeni saç çizgisi bölgesinde doğal olmayan bir görünüm oluşursa ileride ek cerrahi işlem gerekebilir.

Saç Dökülmesi Neden Olur?

Sağlıklı bir saç derisinin ortalama 100.000 saç teli vardır ve yetişkinlerde yıkanma ve taranma nedeniyle günde ortalama 100-150 saç normal kabul edilir. Saç dökülmesi: Hormonal ve beslenme faktörleri, kimyasallara maruz kalma, genetik yatkınlık, sistemik hastalıklar, kıl gelişimi bozuklukları, ilaçlar, psikolojik stres ve saç derisi hastalığına bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Sağlıklı bir insanda saç dökülmesi 2 ay kadar sürebilir. Yılda 3 kez tekrarlanan saç dökülme süresinin 2 ayı geçmesi bazı ciddi hastalıkların uyarı işareti olabilir ve böyle durumlarda uzman yardımına ihtiyaç duyabilir. Yazımızın devamında saç ekim ücretlerine ulaşabilirsiniz.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.