PTT Yurtdışı Kargo Takip – Yurtdışı Kargo Takibi 2023

PTT Yurtdışı Kargo Takip – Yurtdışı Kargo Takibi 2023
A+
A-

PTT Yurtdışı gelen kargo takip, PTT yurtdışı kargo takip, PTT Kargo takip, Yurtdışı kargo takip, Ptt yurtdışı Kargo takibi nasıl yapılır, PTT yurtdışı kargo ücretleri gibi konular hakkında tüm bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

PTT Yurtdışı Kargo Takip 2023

PTT yurtdışı kargo takibi ile dünyanın herhangi bir köşesine gönderdiğiniz kargolarınızı adım adım takibini yapabilirsiniz. Örneğin Almanya’ya kargo gönderdiniz veya Çin’den sipariş ettiğiniz ürünler PTT kargo ile gönderildi. Size gönderilen ve kendi gönderdiğiniz ürünlerin nerede olduğunu ve ne zaman teslim edileceğini bilmek en doğal hakkınızdır. Burada PTT yurtdışı gelen kargo takip nasıl yapılır pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Oldukça kolay bir şekilde PTT yurtdışı gelen kargo takibi yapabilirsiniz.

PTT Yurtdışı Kargo İletişim Adresi

PTT yurtdışı kargo takibi için PTT web sitesine veya turkiye.gov.tr adresine gitmeniz yeterlidir. PTT kargonun resmi web sitesi olan ptt.gov.tr‘ye girdikten sonra gönderi takip bölümünü bulmanız gerekiyor.

Sayfanın sağ üst köşesindeki online işlemler bölümüne tıkladığınızda gönderi takibi yapabileceğiniz işlemlerden biridir. Bu sekmeye tıklamanız ve PTT yurtdışı kargo takip sayfasını açmanız gerekmektedir.

Gönderi takip sayfasını açtıktan sonra PTT yurtdışı gelen kargo takibi için son bir bir işlem yapmanız gerekecek. Bu son işlem ise açılan sayfaya bilgilerin doğru girilmesi ile ilgilidir.

Ptt Yurtdışı Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

PTT Yurtdışı gelen kargo takip: PTT yurtdışı kargo takibi, kargo takip numarası veya barkod numarası için gerekli önemli bilgiler. Bu numara, gönderinizin teslimi sırasında size iletilmelidir. Bu numarayı bilmezseniz, kargonuzu takip edemezsiniz. Bu nedenle kargonuzu teslim almaya gelen kuryeden veya kargonuzu teslim edeceğiniz PTT şubesinden mutlaka barkod numaranızı istemeniz gerekmektedir.

Bu noktada yapmanız gereken tek şey, PTT sayfasının yurtdışı kargo takip bölümüne takip numaranızı/barkodunuzu girmek. Barkod numarasını girdikten sonra verilen güvenlik kodunu da doğru bir şekilde giriyorsunuz. Ardından işleminizin sonuç vermesi için “Sorgula” butonuna basmanız yeterlidir.

PTT Yurtdışı Gelen Kargo Takip Nasıl Yapılır?

PTT yurtdışı takip sayfasında istediğiniz sonucu alamıyorsanız başka bir şekilde başvurabilirsiniz. Bu yazımızda daha öncede belirttiğimiz gibi turkiye.gov.tr ​​sayfasından sorgulamaktır.

PTT veri tabanına giriş yaparak yurtdışı kargonuzun nerede olduğunu öğrenebileceğiniz bir devlet sorgu sistemidir. Ayrıca burada PTT takibi yapmak için e-devlet şifrenizi bilmenize de gerek yoktur. Kargonuzun “takip numarasını” ve güvenlik kodunu yazmanız yeterli olmaktadır.

PTT Kargom Nerede?

PTT yurtdışı gelen kargo takibinizi ister resmi PTT web sitesinden isterseniz turkiye.gov.tr üzerinden yapabilirsiniz. Gerekli bilgileri girdikten sonra kargonuzun çıkıp çıkmadığını, nerede olduğunu ve teslim edilip edilmediğini göreceksiniz. Üstelik varış adresine teslim edilip edilmediği gibi bilgileri de anında görebilirsiniz.

PTT Kargo Takip Telefon Numarası

PTT kargo takibi telefon üzerinden de yapılabilen bir işlemdir. 444 1 788 numaralı çağrı merkezinde ulaşacağınız müşteri temsilcisine ileteceğiniz kargo takip numarası, telefon ile takip etmenizi sağlayacaktır. Bu hattı aramanız durumunda PTT müşteri hizmetleri yetkilileri kargo seyahat detaylarınızı sizinle paylaşacaktır. Bu sayede PTT kargo takip telefonu yapmak için aradığınız hat için herhangi bir ek ücret alınmaması kargoyu telefon üzerinden takip etmeyi cazip kılmaktadır.

PTT kargo takip numaranız yoksa ve bu numaraya ulaşamıyorsanız, yapabileceğiniz tek şey PTT kargo takip ismiyle kontrol etmektir. Bunun için size en yakın PTT şubesine gitmeniz yeterli olmaktadır. Şube görevlisine adınızı vererek PTT kargo takip adı ile sorgulama yapabilirsiniz.

Kısaca PTT kargoyu telefonla da takip etmek mümkündür. Ayrıca 444 1 788 numaralı telefondan PTT çağrı merkezi birimini arayabilir ve kargonuzu buradan takip edebilirsiniz. Burada ihtiyacınız olan tek bilgi kargo takip numaranız olacaktır. Ayrıca cep telefonlarınıza yükleyeceğiniz uygulama ile PTT kargo takibini cep telefonunuzdan yapmanız mümkün. Bunun için uygulamayı cep telefonunuza indirmeniz yeterli olacaktır.

PTT Kargo Adım Adım Takip

PTT yurtdışı takip kargoyu gönderen tarafından uluslararası takip yapmamaktadır. Kargonun göndericisi alıcıya gerekli bilgileri verdiği takdirde kargoyu alacak olan kargonun takibi yapılabilmektedir. Kargo alıcısının gönderici ile aynı işlemleri yapması durumunda PTT yurtdışı kargo takibi gerçekleşmektedir. Böylece kargo kendisine teslim edileceği adreste olacaktır. Bu sayede kargo alıcının yerinde olmadığı için teslimat riski ortadan kalkar. Fakat PTT gönderi takip sayfasındaki takip rotası sadece bilgilendirme amaçlı olmaktadır.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.