Pöh Nasıl Olunur? 2023 Pöh Alımı 2023 Ne Zaman?

Pöh Nasıl Olunur? 2023 Pöh Alımı 2023 Ne Zaman?
A+
A-

Pöh nasıl olunur? boy-kilo, Pöh Nasıl Olunur 2023, Özel Harekat Maaşı. PÖH olmak için gerekenler 2023, PÖH şartları, Kadın PÖH olmak için gerekenler, Polis Özel Harekat (Pöh) Nasıl Olunur? Pöh Olmanın Şartları  2023 gibi konuları içeriğimizde bulabilirsiniz. Polis Özel Harekat, İç İşleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü’ne bağlı özel bir birimdir. Bu birim; yüksek riskli bölgelerde çalışan ve özel eğitim alan personelden oluşmaktadır. PÖH olabilmek için ise izlenmesi gereken bazı prosedürler bulunmaktadır. İşte PÖH nasıl olunur hakkında merak edilen tüm gerçekler.

Pöh Nasıl Olunur?

Polis özel harekat olmak isteyen adayların polislik sınavına katılması gerekiyor. Başvuran PÖH adayları, bir polis eğitim merkezinde eğitimi tamamlamalıdır. Polis meslek okulu öğrencileri, eğitimlerine devam ederken özel harekat polisi olmayı tercihlerine ekleyebilirler. Ayrıca polis memuru olarak mesleğine devam edenler de PÖH statüsüne başvurabilirler. 671 sayılı kararname ile polis ayrıca özel tedbirler de talep edebilir.

Pöh Nasıl Olunur? Şartları Neler?

Özel hareketlerde çalışmak isteyenler polisin sağlık muayenesi ve mülakat sınavını geçmesi zorunludur. Bu iki sınavdan sonra, adayın bir polis eğitim merkezinde eğitimi tamamlaması gerekir. Fiziksel uygunluğun incelenmesi POMEM; Zıplamak, lastiği geçmek, ağırlık taşımak, takla atmak, slalomda koşmak ve engelleri aşmaktan oluşur. PÖH nasıl olunur?

Bekçi Nasıl Olunur? 2023 Bekçi Olma Şartları Nelerdir? bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Polis Özel Harekat (PÖH) Nasıl Olunur? 2023 Pöh Olma Şartları Nelerdir?

Pöh Nasıl Olunur? 2023

PÖH Olmanın Şartları 2023

Polis Meslek Yüksek Okulu öğrencileri ve poliste çalışanlar PÖH statüsüne başvurabilirler. Ancak, her iki başvuru grubu da belirli başvuru koşullarını karşılamalıdır. Bu bağlamda, PÖH’e başvuranların ilk şartı yaş sınırıdır. Bu şarta göre başvuru sahiplerinin 28 yaşın altında olması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak ve adayın da engelsiz silah taşıması gerekmektedir.

PÖH olmak isteyen başvuru sahipleri evli ise mahkumiyetleri ve eşleri kontrol edilir. Ayrıca adayların başvuru sırasında herhangi bir siyasi örgüte üye olmadıklarını kanıtlamaları gerekmektedir. Kamu haklarından yoksun bırakılan veya polis eğitim kurumundan ihraç edilen kişiler başvuramaz. Alkolik ve diğer bağımlılıklar nedeniyle tedavi gören kişilerin de özel polis operasyonları talep etme hakları yoktur.

PÖH’e başvururken, başvuru sahiplerinin herhangi bir KPSS eşiği gerekliliği olması beklenmemektedir. Ancak, eğitim kriteri olarak adayın en az lise diplomasına sahip olması gerekir. Başvuru sahipleri, başvuru tarihinden en az 3 yıl önce serbest bırakılmalıdır.

Fiziksel Yeterlilik Sınavı

Yükleme aşamasında başlangıç ​​hattından son mavnaya kadar olan uzunluk 27 metre, kargo başlangıcındaki duba ile konveyör bandının başındaki duba arasında genişlik 14 metre, uzunluk 29 metredir. bitiş çizgisine kadar konveyör bandının başında bir duba ile ve 70 metrelik bir parkurdan oluşur.
Adayın fiziksel yetenek sınavının süresi, fiziksel yetenek sınav kurulu ve sınava katılan adayın görebileceği fotoselli dijital zamanlayıcı ile izlenecektir. Dijital fotoselin başındaki ve sonundaki fotoseller arasındaki mesafe en az (3) üç metre genişliğinde olmalıdır.

POMEM‘e, başvuran adayların başvuru ile ilgili olarak istenen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin başvuruları geçersiz sayılır. Yukarıda ve yönetmelikte belirtilen diğer şartlardan herhangi birini taşımadıkları anlaşılması halinde, adayların ilişikleri, POMEM Müdürünün teklifi ve Başkanın onayıyla kesilir


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.