MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Başvuru Formu

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Başvuru Formu
A+
A-

MEB ücretsiz tablet başvurusu 2023, MEB tablet başvurusu formu doldur 2023, MEB tablet başvurusu linki 2023, Tablet başvurusu 2023, Meb tablet başvurusu nasıl yapılır 2023, MEB tablet başvurusu yap 2023, MEB tablet başvurusu 2023, MEB tablet başvurusu formu doldurma 2023, Devlet tablet dağıtımı 2020 başvuru formu doldur gibi tüm bilgiler içeriğimizde yer almaktadır.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu 2023

“Haydi Şimdi” bilgisayar kampanyasından sonra birçok kurumlar ve belirli belediyelerde ücretsiz tablet ve laptop dağıtımlarına başladı. Başlatılan bedava tablet ve bilgisayar kampanyalarıyla uzaktan eğitim sürecinde maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin tablet ve laptop ihtiyaçlarının karşılanması için başlatıldı. Milli Eğitim Bakanlığının bünyesi altında toplanacak olan bu bilgisayar, laptop ve tabletler maddi durumu iyi olmayan tüm öğrencilere ulaştırılacaktır.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu 2023

İhtiyaç sahibi öğrenciler arasından ailesinin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı, yüz yüze eğitime devam etme durumu, özel eğitim gereksinim halleri gibi hususlardaki veriler üzerinden önceliklendirme yapılmıştır.

Cihazların dağıtım süreci, İl Milli Eğitim Müdürlüklerince koordine edilecektir. Cihazlar, okul yönetimlerince ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacaktır. Ayriyeten belediyeler, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel sektör kuruluşları tarafından sunulan ayni ve nakdi bilgisayar desteklerinin de öncelikli ihtiyaç sahibi öğrencilere hızla ulaşabilmesi için de aynı şekilde hareket edilecektir.

Devlet Tablet Yardımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

MEB tablet başvuru formu 2023 yılı için belirtilen hiçbir başvuru formu bulunmamaktadır. Tabletler okuldaki yöneticilerin belirledikleri kişilere verilmektedir. Kısacası İnternet üzerinden başvuru yapılmıyor.

MEB Ücretsiz Tablet Kimlere Verilecek?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdiği ücretsiz laptop müjdesinin ardından kimlere tablet verileceği konusunda vatandaşlar araştırmalarına başladı. Devletin tablet yardımından MEB’e başvuru yapacak olan ihtiyaç sahibi ailelerin okuyan çocuklarına yapılacağı tahmin edilmekte ve ailelerin gelir durumu, hanedeki çocuk sayısı ve özel eğitime devam etmesi gibi durumlar göz önünde bulundurulup ihtiyaç sahibi aileler tespit edilecek. Böylece bu ailelerin çocuklarına adil bir şekilde tablet dağıtım yapılacağı belirtilirken, dağıtım hakkında detaylı bilgiler henüz vatandaşlarla paylaşılmamıştır.

MEB Ücretsiz Laptop Tablet Başvurusu

MEB Ücretsiz Laptop Tablet Başvurusu 2023

BAYKAR Bedava Tablet Yardımı Nasıl Alınır?

Bayraktar’ın açıklamasında, başlatılan kampanya kapsamında 81 bin bilgisayar ve tabletin toplandığı, bu bilgisayar ve tabletlerin ihtiyacı olanlara dağıtılacağı belirtildi. Ücretsiz BAYKAR tablet nasıl alınır? Bedava tablet başvurusu nasıl yapılır? veliler tarafından merakla araştırılıyor. Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar ise sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamada eşitliğe değinirken şu sözleri bildirdi.

“Fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefiyle yola çıktık. Engeller kaldırıldığında öğrencilerimizin bizi daha güzel bir geleceğe ulaştıracağına inanıyoruz.” dedi.

Kampanyanın kapsamında hediye olarak dağıtılacak olan tablet ve laptoplar Milli Eğitim Bakanlığı ile koordinasyon halinde ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılacak. Fakat başvurular hakkında ne zaman ve nasıl dağıtılacağı hakkında net bir bilgi paylaşılmadı. Bedava tablet başvurusu hakkında yeni bir açıklama geldiğinde siz değerli okuyucularıma buradan bilgi vereceğiz.

Bilgisayar Kampanyasına Nasıl Destek Verilir?

Korona virüs salgın nedeniyle uzaktan eğitim alacak öğrencilerin çoğunda bilgisayar olmaması ve eğitimden geri kalmaması için başlatılmış olan “Haydi şimdi” kampanyasına SMS yolu ile katılmak isteyen kişiler “EĞİTİM” yazıp 2868‘e kısa mesaj göndermeleri yeterli olmaktadır. Ayrıca vatandaşlar Türk Kızılay Mobil Çağrı merkezini “168”i arayarak bağışta bulunabilirler. SMS ile bağış yapan vatandaşlar sms başına 10 TL destek vermektedir.

BENZER YAZI: Okulda Para Kazanma Yolları 2023 Lise Öğrencisi Nasıl Para Kazanır?

Esenler Belediyesi “Tabletsiz Çocuk Kalmasın”

Örnek bir proje olarak Esenler Belediyesi, ihtiyaç sahibi öğrenciler için tablet kampanyası başlatmıştır. Toplamda 10 bin öğrenciye yapılacak olan yardımlardan yararlanmak için Esenler Belediyesinin resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Başvuru şartları ise aşağıda listelenmiştir;

 1. MEB’in EBA platformuna giremediği tespit edilen öğrenciler arasında olmak,
 2. Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanmış olmak,
 3. Sosyal Yardım Yönetmeliği şartlarına uygun olmak,
 4. Esenlerde ikamet ediyor olmak,
 5. 8. ve 12. sınıflar arasında olmak, (dağıtım öncelik süresi)
 6. İlkokul, ortaokul ya da lise öğrencisi olmak,

Hane içinde birden fazla öğrencinin olduğu tespit edilen ailelere yalnızca 1 adet tablet desteği sağlanacaktır. Bu destekten yararlanmak isteyen kişiler Esenler Belediyesi kurumsal internet sitesinden ya da 444 00 73 çağrı merkezi üzerinden kayıt işlemlerini yaptırması gerekmektedir.

Milli Savunma Bakanlığı Tablet Dağıtacak!

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda, “Öğrencilerimize destek için biz de varız!MSB Bakanı Sayın Hulusi Akar’ın talimatı üzerine Bakanlığa bağlı MKEK kurumu 1.500 adet, ASFAT A.Ş. 1.500 olmak üzere toplamda 3 bin adet tablet ile öğrencilerin ihtiyaçlarının karşılanacağı ve eğitim desteği verileceğini açıkladı.

Tuzla Belediyesi “Askıda Tablet” Kampanyası

Uzaktan eğitimden yoksun kalan ve eğitime erişimi olmayan çocuklar için tablet bırakmak isteyen bağışçılar, resmi internet sitesine bilgilerini, askıya bırakmak istedikleri tablet sayısı ve türünü belirterek kampanyayı destekleyebilirler.

Belediye yetkilileri bağışçılarla iletişime geçerek tabletleri alıp Tuzla’da yaşayan ve ihtiyacı olan öğrencilere “Askıda Tablet” kampanyası kapsamında teslim edecektir. Formların eksiksiz ve hatasız bir şekilde Belediye yetkililerine teslim edilmesi ve gönderilmesi yeterli olacaktır. Öğrencilerin adresleri tespit edilecek ve  kapılarına bırakılacaktır.

Kadıköy Uzaktan Eğitim Bilgisayar Desteği!

Salgın nedeniyle uzaktan eğitim gören ve ihtiyacı olan Kadıköy’deki öğrencilere “Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar” kampanyası ile destek verilmeye başlandı. Kampanya kapsamında belediyeye bağışlanan kullanılmış ya da yeni bilgisayarlar, belediyenin ihtiyaç duyduğunu düşündüğü öğrencilere ulaştırılıyor.

Şu ana kadar yaklaşık 230 kişi bilgisayar talep etmiştir. Bu talebi desteklemek isteyenler kayıt olmak için Kadıköy Belediyesi Çağrı Merkezi’ni 444 55 22′den arayabilir veya Halka İlişkiler Saha Birimini arayarak kampanyaya katılabilir ve iletişime geçebilirler.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 5 Yorum
 1. Aslı dedi ki:

  Maddi yardıma çok ihtiyacım var ne olur yardım edin annem kalp ve şeker hastası ilaçlarını alacak gücüm yok babamı yeni kaybettik kimsemiz yok çalışan tek kişiydim pandemi sebebiyle işten çıkarıldım ve benim de kronik hastalıklarım var lütfen yardım edin az da olsa hesap no garanti

  1. İlkay dedi ki:

   Klavye dersi gorüyorum bilgisayara ihtiyaç duyuyorum ve maddi durumumuz kotü ihtiyacım var

  2. İbrahim Yılmaz dedi ki:

   Okul için derslerime çalışacak bir cihazım yok derslerime çalışamıyorum 6 kardeşiz babamın sol ayağı sakat çalışamıyor geçimimizi sağlayamıyoruz lütfen en kısa sürede yardım taleb ederim

 2. Sema başaran dedi ki:

  9231 sokak no6 kat3 çiğli harmandalı İnönü mallesi

 3. Harun KIZILKAYA dedi ki:

  Lütfen bana ve diğer ihtiyaç sahiplerine yardım edin babam tek çalışıyor evimiz bile yok akrabalarımız evinde kalıyoruz