Market Açma Maliyeti 2023 Market Açma Maliyet Hesaplama

Market Açma Maliyeti 2023 Market Açma Maliyet Hesaplama

Market açma maliyeti 2023, A101 market açmak istiyorum, Süpermarket açma maliyeti, Ekomini market aylık kazanç, Süpermarket açma maliyeti 2023, Bim market açma maliyeti, Market kar marjı 2023, Bakkal açma maliyeti 2023, market açma maliyet hesaplama, tekel bayi açma maliyeti gibi bilgiler gıda sektöründe yer almak isteyen kişiler tarafından araştırılıyor. Bilgi almak için yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

Market Açma Maliyeti 2023

Market açmayı düşündüğünüz yerde rakip yoksa sıfırdan market açabilirsiniz. Fakat araştırmanızı iyi yapmalısınız. Market sektöründe iflas etmezsiniz, sadece çok kazanmak yerine az kazanırsınız. İşletmenizin cirosu 3.000 TL’nin altındaysa ayda 10.000 TL kazanmayı düşünmemelisiniz. Market açma maliyeti hesaplaması yaparak market sektörüne girmeden önce kafanızda planlama yapabilirsiniz. Yazımızın devamında market açma maliyet hesaplamasına yer verilmiştir.

Market Açma Maliyet Hesaplama 2023

Market açma maliyeti ortalama 200.000 TL ile 1 milyon TL arasında değişmektedir. Bu maliyetleri azaltmak mümkün değildir. Ancak, harcama limitini artırabilirsiniz. Tabii başlangıçta tecrübeniz yoksa çok fazla sermaye ayırmanız önerilmez. Marketi devralacaksanız: Devir bedeli + kira ve depozito + vergi ve ruhsat maliyetlerini eklemelisiniz. Elbette ek ürünler, ek yatırımlar, ek tabela değişiklikleri gibi maliyetleri de ekleyebilirsiniz. Kazandıkça değişiklik yapmanız sizin için daha mantıklı olacak ve işinizi tanıyacaksınız. Sadece ürün satın almak için yatırım yapmaktan çekinmemelisiniz.

BENZER YAZI: Bayilik Veren Marketler Listesi 2023 (5 Market ve Şartları)

Market Açma Maliyeti Market Açma Maliyet Hesaplama

Market Açmak İçin Gerekli Belgeler

Market açmak için gerekli belgeler aşağıda listelenmiştir. Buna göre Market açmak için gerekli belgeler:

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve ikamet belgesi
 • 2 adet fotoğraf
 • Vergi Levhası
 • İşletmeci kimlik bildirme belgesi
 • Oda faaliyet belgesi
 • Sosyal güvenlik kurumu kaydı
 • Adli sicil belgesi
 • İtfaiye uygunluk raporu ya da yangın tüpü faturası
 • Tapu ve yapı kullanıma izin belgesi
 • Kira sözleşmesi
 • İşyeri Krokisi
 • İmza Sirküleri
 • Ticaret sicil gazetesi

Market açmak için vergi levhası, oda kaydı ve belediye ruhsatı almanız gerekiyor. Muhasebeciniz vergi levhası konusunda size yardımcı olacaktır. Daha fazla bir şey yapmak zorunda değilsiniz. Tamamen muhasebeci tarafından yönlendirileceksiniz. Önemli olan belediyeden izin almak olduğunu unutmayın. Her belediyenin şartları kendine göre değişmektedir. Bazı belediyelerde iç mekan sınırlaması, tuvalet, lavabo ve güvenlik kamerası gibi zorunluluklar olabiliyor. Bu belgeleri hazırlamak için en fazla 2-3 güne ihtiyacınız olacaktır.

Market Açmak Karlı mı? 2023 Market Kar Marjı

Market açmak hem karlı hem de avantajlıdır. Açılış sermayenizi 6 ay içinde amorti etmeniz mümkündür. Piyasa ürünlerinin ortalama kar marjı %20’dir. Bazı ürünlerde %50’ye varan kar elde edebilirsiniz. Fakat sigara gibi ürünler kar marjınızı düşürebilir. Tabii ki merak etmeyin, sigaradan kazandığınız %5 bile kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

Ekstra olarak çevrenizdeki dükkanların aksine eve teslim hizmetinden yararlanın. Tabii ki, bir motorcu veya servis elemanı kiralamak ek bir maliyettir. Elde edeceğiniz kazanç, kazancınızı artıracaksa, evlere hizmet vermekten çekinmeyin. Market açmak istiyorum diyenler için servis ek bir gelir kaynağı da olmaktadır.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. miraç dedi ki:

  İnsallah açarım