Maddi Yardım Yapan Dernekler, Vakıflar ve İş Adamları 2023

Maddi Yardım Yapan Dernekler, Vakıflar ve İş Adamları 2023
A+
A-

Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlar 2023, maddi yardım yapan dernekler, para yardımı, para yardımı yapan kurumlar, para yardımı yapan hayırseverler, Güvenilir yardım kuruluşları, Koç Holding para yardımı, Dedeman Holding Yardım Başvurusu, Allah rızası için yardım edenler, Borçluya yardım eden dernekler gibi konularda bilgi almak isteyen vatandaşlarımıza yazımızı incelemelerini tavsiye ediyoruz.

Maddi Yardım Yapan Dernekler, Vakıflar ve İş Adamları

İnternette en çok aranan ve merak edilen konulardan biri de maddi yardım yapan kurumlardır. Sosyal yardım kuruluşlarının yanı sıra maddi yardımda bulunan kişi ve kişiler de bulunur. Fakirlere yardım eden sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra zenginler ve ünlüler, bilinenler ve bilinmeyenler var. Ülkemizde maddi yardım sağlayan kuruluşlar, dernekler, kuruluşlar ve varlıklı işadamları ve sanatçılar halen mevcuttur. Bu yazımızda maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlara ulaşabilirsiniz.

Ülkemizde bulunan sosyal yardım kuruluşları ise:

 • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları
 • Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı
 • Kızılay
 • Belediye Yardımları
 • Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardımları

Şimdi bu kurumların ihtiyaç sahibi kişilere yaptığı yardımlara göz atalım.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları

Sosyal yardımlardan maddi yardım almak isteyen vatandaşların doğrudan sosyal yardım vakıflarına başvurmaları gerekmektedir. Vakıflar ailelere belirledikleri tarihler içerisinde nakdi yardımda bulunuyor. Ancak, yardım istediğinizde, yardıma ihtiyacınız olduğu refah departmanı tarafından belirlenmelidir. Kaymakamlığın yardım koşulları da bu çerçevededir. Vakıflar sadece nakdi yardım değil, çok yönlü yardım sunar. Sosyal Yardımlaşma ve dayanışma vakıfları tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yaptıkları yardımlar:

 • Kömür Yardımı
 • Engelli Maaşı
 • Öksüz-Yetim Maaşı
 • Elektrik Yardımı
 • Doğum Ve Süt Parası
 • Çocuk Parası
 • Gebelik Yardımı
 • Yaşlılık Maaşı
 • Aşı Parası
 • Asker Ailene Maaş Yardımı
 • Kronik Hastalara Elektrik Yardımı
 • Silikozis Aylığı
 • Tüberküloz Ve SSPE Hastalarına Verilen Maaş
Maddi Yardım Yapan Kurum ve Kuruluşlar 2023 (Para Yardımı)

Maddi Yardım Yapan Dernekler, Vakıflar ve İş Adamları

Aile Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı

Bakanlık tarafından ihtiyaç sahibi kişilere maddi yardım yapılmaktadır. Bu yardımlar ise:

 • Evde Bakım Maaşı

Evde bakıma muhtaç kişilerin engelli olmaları halinde, devletin engelliye evde bakması veya ev dışından birinin özürlüye bakması sonucu engelli bakım maaşı, halk arasında bilindiği üzere özürlü bakım maaşı kişilere, kişi veya kurumlara ödenir. Ödenen bu maaşlar 2023 yılı boyunca geçerli olmak üzere 1.657 TL‘dir.

 • SED Yardımı (Sosyal Ekonomik Destek)

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın ihtiyaç sahibi ailelere sunduğu bir diğer destek ise sosyal ve ekonomik yardımlardır. Sosyal ve ekonomik yardım koşullarını sağlayan haneler aşağıda belirlenen oranlarda yardım alırlar.

 • Okul Öncesi Çocuğa: 787 TL
 • İlköğretime Devam Eden Çocuğa: 1.181 TL
 • Orta Öğretime Devam Eden Çocuğa: 1.259 TL
 • Yüksek Öğretime Devam Eden Çocuğa: 1.417 TL

Kızılay

Ülkemizin en büyük, en çok tanınan ve bilinen yardım kuruluşlarından biridir. Nakdi yardımın yanı sıra erzak, eğitim yardımı ve kurbanlık et dağıtımı gibi birçok yardım faaliyeti de bulunuyor. Detaylı bilgi için Kızılay resmi web sitesinden bilgi alabilirsiniz.

Belediye Yardımları

Yaşadıkları mahallelerdeki belediyeler, ihtiyaç sahibi ailelere maddi ve gıda yardımı yaptı. Hem malzeme hem de maddi yardım anlamında belediyelerin en ön sıralarında yer alan büyükşehir belediyesi diyebiliriz. Bu konuda bulunduğunuz bölgedeki belediyeler veya büyükşehir belediyeleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Vakıflar Genel Müdürlüğü Yardımları

Vakıflar genel müdürlüğü muhtaç ailelere pek çok alanda yardımda bulunuyor. Bu yardımlar ise:

Para Yardımı Yapan Kurumlar (Dernek, Vakıf)

Ülkemizde ihtiyaç sahiplerine yapılan maddi yardımlar sadece devlet kurumları tarafından sağlanmamaktadır. Devlet kurumlarının yanı sıra yoksullara yardım eden sivil toplum kuruluşları da bulunmaktadır. Bunların güvenilir yardım kuruluşları olup olmadığı konusunda bir şey söyleyemeyiz ama birçok vatandaş bu kurumları arayıp yardım istiyor.

Ayrıca bu kurumlardan sadece maddi yardım için başvuranlar değil, ihtiyaç sahibi ailelere maddi destek sağlayanlar da oluyor. Bu vakıf ve derneklere ihtiyaç sahiplerine emanet edilmek üzere bağışlar yapılmaktadır. Bağışçıların nereye bağış yapacakları konusunda kapsamlı araştırma yapmalarını öneririz. Ülkemizde para yardımı yapan kurumlar:

 • İHH
 • Kardeşeli Derneği
 • Yardımeli Derneği
 • İyilik Derneği
 • Umuda Koşanlar Derneği
 • Beşir Derneği
 • Umut Kervanı Derneği
 • Hayrat Yardım
 • Valide İnsani Yardım Derneği

Para Yardımında Bulunan Şirketler

Ülkemizde öğrencilere maddi yardımda bulunan çok sayıda firma, maddi yardımda bulunan kuruluşlar ve maddi yardımda bulunan kurumlar bulunmaktadır. Bunu yapanların hepsini listelemek mümkün değil. Ancak yazımızın devamında maddi yardım yapan hayırseverlerin isimlerini bulabilirsiniz.

Nakdi Para Yardımı Yapan Şirketler 2023

Maddi yardım yapan hayırseverler dışında nakdi para yardımı yapan şirketlerde araştırılmaya devam ediyor. 2023 yılı nakdi para yardımı yapan şirketler:

 1. Koç Holding
 2. Dedeman Holding
 3. Abdi İbrahim
 4. Ağaoğlu
 5. Doğuş Holding
 6. Sabancı Holding
 7. Kıraça Holding
 8. Enka İnşaat
 9. Gama Holding
 10. Bilkent Holding
 11. Doğan Holding
 12. Yıldızlar Yatırım
 13. Borusan Holding
 14. Erciyes Anadolu Holding
 15. M. Özyeğin Vakfı
 16. Zorlu Holding
 17. Anadolu Grubu

gibi şirketler vakıfları aracılığıyla düzenli bir şekilde ihtiyaç sahibi muhtaç ailelere nakdi para yardımı yapmaya devam etmektedir.

Para Yardımı Yapan İş Adamları 2023

Hacı Boydak, Mustafa Koç, Öner Hekim, Ahmet Kocabıyık, Berat Ösen, Şenol Şankaya, Armağan Metin İlci, Necati Kurmel, Murat Dedeman, Fevzi Keskinoğlu, Sadettin Saran, Nafi Güral, Ali Nihat Gökyiğit, Erol Bilecik, Muzaffer Çilek, Firuzhan Kanatlı, Ali Raif Dinçkök, Begümhan Doğan Faralyalı, Hayrettin Çaycı, Şerafettin Memiş, Erdem Çenetsiz, Zeki Yurtbay, Ahmet Said Kavurmacı, Davut Doğan, Erden Timur, Ahmet Eren, Avni Çelik, Sinan TARA, İpek Ilıcak Kayaalp, Tuncay Özilhan, Mehmet Ali Aydınlar, Ali Doğramacı, Şerife İnci Eren, Serhat Alpagut, Burak Kızılhan, Feyyaz Berker – Alev Berker, İbrahim Erdemoğlu, Ahmet Nazif Zorlu, İbrahim Çeçen, İdil Yiğitbaşı, Fikret Öztürk, Hüsnü M. Özyeğin, Ekrem Akyiğit, Serdal Akyürek, Sedat Özgür olarak biliniyor.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 92 Yorum
 1. Alev dedi ki:

  meraba ben alev 3 çocuk annesiyim oğlumun lösemi olduğu dönemlerde maddi açıdan çok yıprandık bankadan kredi çektik eşim garson olduğu için iş yok pandemi nedeniyle kapatıldı sizden sadece oğluma bi kaç parça kışlık kıyafet istiyorum umarım benim bu çaresizliğimi görürsünüz para falan bile istemiyorum sadece bi kaç parça kışlık umarım beni görürsünüz çünkü oğlumun bağışıklığı düşük olduğu için çabuk hastalanıyo tek isteğim bu sizden

  1. Alev dedi ki:

   Lütfen yardım edin

 2. Alev dedi ki:

  Lütfen yardım edin

  1. İsimsiz dedi ki:

   Alev hanım edres verin elimden geleni yapmaya çalışacağım.

   1. Selma demir dedi ki:

    Bana yardım ediniz

 3. Veli dedi ki:

  Arkadaşlar 30 bin tl maddi yardıma ihtiyacım var allah rizasi için biri bizi bulsun hayatım alt ust oldu aylık 1000 tl ödeme yapabilirim sıfır beş üç sekiz sekiz beş beş ulaşsın biri ölmek istemiyorum.

 4. Arda dedi ki:

  Merhaba pandemiden dolayı çalısamiyorum buralara yazmak hoş değil ama maddi destek istiyorum yardimci olurmusunuzz

 5. ERSEL POYRAZ dedi ki:

  Ben 47 yaşındayım 2 çocuğum var.Yüzde 42 engelliyim.Engelli maaşı ile geçiniyoruz.Yardıma ihtiyacımız var.İcralık borçlarım var50.000 tl borcum var..İş olarakta ne olursa olsun maddi olarak yardıma ihtiyacımız var.Kayseri deyim.

  1. Mustafa Akgül dedi ki:

   konyadan.yaziyom.50.bintele.borcumvar.hergun.istiyorlar.ekmek.paradyo.kiramduruyor.nuyursunuz.evi.gecindiremiyom.lütven.allah.rimzası.iÇin.biranonce.dönüstadın.cok.zor.durumdayim

 6. Yılmaz. Gezer dedi ki:

  Yardım. Yapanlar. Bizleri de. Duyun. Biz. Yani. Eşim. Ve. 3. Tane. Çocuğum. Aç. Bizleri de. Duyun. Bizde. Türkiye. Vatandadiyiz. Allah için. Yardım. Edin. Evim. Yok. Kirada. Oturuyorum. 2. Ay. Vermedim. Çalışmıyorum. İş. Olsa. Oda. Yok. Şimdide. Evden. Çıkarıyorlar. Bizleri. Duyun. Bir. Yardım. Eli. Uzatın. Ne. Olur. 054451. Bu. Benim. Numaram. Hayır. Seven. Hayır. Yapanları. Bekliyoruz. Allah için. Duyun. Sesimizi

 7. Fadime balcı dedi ki:

  Virüsten dolayı Eşimi kaybettim kimsem yok 2 çocuğum var elektrik faturası oduyemedik kestiler çocuklarım derslerini yapamıyor uzaktan eğitime katilamiyolar evimiz kira 3 aydır kiramizi veremedik Ekmek almaya paramız yok Allah rızası için çocuklarıma 2 Ekmek parası gönderin TR 140001000240707144655002 Ziraat Bankası

 8. Aslı dedi ki:

  Ne olur yardım edin çalışmıyorum pandemi yüzünden ne olur 1000 liraya ihtiyacım var annemin ilacını almak ve faturalarımı ödemek için çok zor durumdayız annem engelli ona bakıyorum ve kimsemiz yok lütfen

 9. Nazmi şahin dedi ki:

  Merhaba Sayın abilerim maddi yardım istiyorum değerli iş adamları hayırsever birileri varsa yardımcı olabilecek yardımcı olurmusunuz lütfen yardım edin sağlık problemlerim hacizlik durumdayım lütfen yardım edin zor durumdayım zor durumda olmasan gerçekten böyle bir şey istemedzdim yardımcı olabilecek birileri var mı acaba yada yardım yapan birileri iş adamları hayırsever birileri varsa yardımcı olabilecek yardımcı olurmusunuz lütfen yardımcı olun zor durumdayım zor durumda olmasan gerçekten böyle bir şey istemedzdim özür dilerim

 10. Ersin dedi ki:

  Merhabalar ben 4aya yaklaşık çalışmıyorum herhangi bi birikimim yok eşim epilepsi hastası ilaçlarını bile alçak param yok tedavisi için çekmiş olduğum krediyi bile yatıramıyorum zor günler yaşıyoruz bi çocuğum var ona bile bakamıyorum lütfen allah rızası için yardım edecek bi hayırsever allah rızası için

  1. Nazmi şahin dedi ki:

   Merhaba maddi anlamda zor durumdayım ACİL 75 000 tl ihtiyacım var bankalar kredi vermiyor geçikmelerim var yardımcı olurmusunuz acaba hacizlik oldum pandemiden dolayı sağlık problemlerim var zor durumdayım çaresizim çaresiz kaldım sağlık problemlerim hacizlik durumdayım eşim 2 yıldır yürüyemiyor 2 ameliyatı olması gerekio maddi anlamda zor durumdayım sizden maddi yardım istiyorum sizin aracılığınızla yardımcı olabilecek birileri var mı acaba gerçekten çok zor durumdayım ACİL lütfen yardım edin İŞBANKTR120
   AKBANK TR-

   1. Muharrem dedi ki:

    Kiracyim çalışmıyorum işeme ara veldi 40 gun işimyok4 çocuğumvar
    4de üğrençı masumum dilencideyilim bana.yardımedin.

 11. Tolga dedi ki:

  6aydir issisim calmadiqim kapi kalmadi nereye qitsem olumsuz 8000bin tl borcumdan dolayi icraliqim kredi vermiyo hic bir banka 1cocugum var kimseden yardim alamiyorum esimle bosanma noktasina geldim neolur allah rizasi icin cocugum ve yuvam icin yardimci olun telefon mail adres atarim

  1. Uğur büyümüş dedi ki:

   5 bin ihtiyacım var çok zor durumdayım yardım edebilecekler varmı TR25 0006 20 Uğur büyümüş garanti Bankası

 12. Kasım etimesgut Ankara da oturuyorum dedi ki:

  Ben 20 yaşında işitme kanuşma engelli olan %63 raporu olan lise mezununuyum benim işe ihdiyacım var bir cok yere iş başvurusu yaptım herkesin dedigi tanıdık varmış iş tecrübesi soruyorlar benim tanıdığım da yok daha önce de calışmadım benim hayır sevelerden bana bir iş vermeleri bekliyorum engeleri aşıp ayaklarımın üzerinde durmak istiyorum bilmiyorum işim olur hayat m güzel olacak sesimi duyan yokmuş ses verin elimi tutun dört duvarasında n kurtulmak istiyorum

 13. Nur dedi ki:

  Benimde 3cocugum var eşim çalışmıyor yardıma ihtiyacım var

 14. Nazmi şahin dedi ki:

  Merhaba Sayın abilerim maddi anlamda zor durumdayım ACİL 75 000 tl ihtiyacım var bankalar kredi vermiyor geçikmelerim var hacizlik oldum pandemiden dolayı sağlık problemlerim eşim 2 yıldır yürüyemiyor 2 ameliyatı olması gerekio maddi anlamda sizden yardim istiyorum sizin aracılığınızla yardımcı olabilecek değerli iş adamları hayırsever birileri varsa yardımcı olabilecek yardımcı olurmusunuz Nazmi şahin

 15. Kübra dedi ki:

  Eğitim için yardıma ihtiyacımız var 4 kardeş olarak hepimiz okuyoruz bir evden 4 kişi olarak gerekli iletişim sağlayıcı tablet telefon erişim yeterli değil zorlanıyoruz yardımcı olabilecek kişiler varsa
  ( katalay362@gmail.com ) adresinden dönüş yapabilirler saygılarımla iyi günler dilerim .

 16. Lokman DURAK dedi ki:

  Merhaba. Cimer üzerinden çeşitli bakanlıklara başvurdum. Ama sonuç alamadım. Ticari hayatım bitti. Sağlık problemlerim artıyor. Şu an yüzde kırküç engelli raporu aldım. Borçlarımın çoğunluğunu ödedim. Şu an kalan borcum 200.000tl civarında. ALLAH RIZASI İÇİN BİRİLERİ BENİ DUYSUN. Acil ödemelerim var. Bunalıma girdim. İki defa intihara kalkıştım eşim engel oldu. Dayanacak gücüm kalmadı. Yaşamak çok zor geliyor bana. Lütfen bana yardım edin

 17. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var

 18. Çaresiz anne dedi ki:

  İki yaşında çocuğum var. Beş numara bebek bezi, ıslak mendil, meyve, sebze ihtiyacım var. Allah rızası için destek olurmusunuz? metineylem01 @ gmail . com

  1. SERVET dedi ki:

   Selam aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen çok zordurum dayım kiaciyim kiram ödiyemiyoru bankaya 15 bin borcum var ödiyemiyorum Allah rlzazl için bana yardım edin IBAN garanti:0006:2

 19. senay dedi ki:

  Maddi yardım yapan kurum ve kuruluşlara başvurmak istiyorum bilgi verirmisiniz iki çocuğum var

 20. murat zorlu dedi ki:

  çalışamıyorum maddi yardım edin lütfen destek olun bize bir gerçeği daha öğretti hayat Allah rızası için yardımlarınızı bekliyorum.

  1. Mustafa Akgül dedi ki:

   Allah rızasını için.yardimciolun.dardayim.böcluyum.çalişamiyom0.üccoxukvar.donmenasılsın.bekliyor.05344358

 21. Gülsüm taş dedi ki:

  Slm oncelikle sizden Allah rızası için maddi yardım istiyorum evim kira evde Bebek var eşim çalışıyor asgarî ücretle yeterli gelmiyor oyuzden sizden yardım istiyorum borcumda var veremiyorum faturalar bebek kira derken elimizde para kalmıyor allah rızası için maddi yardım istiyorum ederseniz çok sevinirim şimdiden teşekkürler ederim size

 22. Muhlis dedi ki:

  Selamın aleyküm allah rızası için acil durum borcum var ödeyemiyorum yardımcı olurmusunuz

 23. Serdsl dedi ki:

  Merhaba ben 3 tane cocugum var askeri üçretle çalışıyorum 20 bin lira kredi kartı borcu var maddi yardım istiyorum saygılar sunuyorum

 24. Yusuf dedi ki:

  Corona virüsten dolayı çalıştığım işyeri kapandı kiradayım elektrik su faturalarımı ödeyemiyorum geçim sıkıntısı çekiyorum zor durumdayım lütfen yardım edin
  TR600005001 ziraat

 25. Sedat karakayacı dedi ki:

  1906 doğumluyum Artvin Ardanuç diyor İzmir Kemalpaşa’da ikametgah etmek Üç oğlum var engelle onun maaşıyla ayakta durmaya çalışıyorum Onların bir kredi kullandı işyeri açmak için iş yeri de bahset onun faizi katladık Kredi çektiler 150 TL idi bana yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılar Teşekkürler Sedat karakayacı

 26. Gülçin aydinli dedi ki:

  Merhaba 3 çocuk annesi yim kirada yım Eşim asgari Ücret çalışan bebeğim masrafı çok iborcumuzu kapatamıyoruz ihtiyaçlarımızı zor karşılıyoruz yardım talep ediyorum teşekkürler

 27. Seyhan dedi ki:

  4 bankaya kıredi borcumuz var evimiz kira işsisiz kıredilerimizi odeyemiyoruz eşim yövmiye usulü iş bulup çalışmaya uğraşıyor bir kızım var pikojik tedavi alıyor bizim maddi yardıma ihtiyacımız var lütfen yardım edin allah rızası için kiramızı eşimin ablası ödüyor bir banka kıredimiz var çok yüksek o Odense diğerlerini biz öderiz bir şekilde lütfen yardımcı olun bu tel eşimin 055459

 28. caresizannee@gmail.com dedi ki:

  İki yaşında çocuğum var.
  Bebek bezi, ıslak mendil, süt, meyve, sebze ihtiyacım var.
  Sırtınızı çevirmeyin.
  Elinizi ayağınızı öpeyim.
  Mahalle muhtarının cep telefonu numarasını yazacağım.
  Mahalle muhtarı ile iletişim kurabilirsiniz.
  Allah haram yemeyi nasip etmesin.
  Allah insanı insana muhtaç etmesin.
  Çocuğumun suratını güldürmek istiyor olan insana merhameti ile muamele etsin, cenneti ile mükafatlandırsın, Muhammed Mustafa Sallallahu Aleyhi Veselleme komşu olmayı nasip etsin Allah.
  Allah rızası için destek olurmusunuz?
  caresizannee@gmail.com

 29. halil dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var 0534 657 38 99 kocaeli

 30. Esra dedi ki:

  Maddi yardim edermisin cok kotu durumdayim gonlunuzden ne koparsa onda raziyim cocuk larimin giysisini alamiyorum maddi durumum kotu iki kizim var durumumdan dolayi kizimi okula gonderemedim kira da oturuyorum gelirim yok kredi borcum var gonlunuzden ne koparsa onda raziyim 05464

 31. Sahin dedi ki:

  Herkese simdedin teşekkür ederim evliyim tek başıma bir yuva kurdum fakat bu yuva dağılmak uzere kredi borcu yüzünden pandemide eşim isten ayrilmak zorunda kaldı ameliyat oldu tek başıma aldığım maaş yetmedi eşimde bende çok zor durumdayız eve icra kağıtları gelmeye başladı yarimdici olursanız çok seviniriz

 32. SERVET dedi ki:

  Selamu aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen kiraciyim kiramı ödiyemiyoru borcum var cok zordurum

 33. halil dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var 0534 657 38 99

 34. Eylem dedi ki:

  6 numara bebek bezi, ıslak mendil, süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? muhammetmustafaninannesi@gmail.com

 35. SERVET dedi ki:

  Selamu aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen kiraciyim kiramı ödiyemiyoru borcum var 5 bin bunu yazarken cok utanıyorum ama carem kalmadı Allah için yardım edin lütfen iban garanti 0006

 36. Hava dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin sağlık durumumdan dolayı çalışamıyorum

 37. Hava dedi ki:

  Allah rızası için yardım edin lütfen. Evim kira hastalıkdan dolayı çalışamıyorum. Borçlarım var. TR680003200000000055160948

 38. Osman Kara dedi ki:

  Değerleri hayırseverler acilen maddi yardıma ihtiyaç vardır sma hastası olan Egehan Özkılıç için çok acil maddi yardıma ihtiyaç vardır. Lütfen zaman kısıtlı ne olur duyarlı olalım. Dönüş için mail ile iletişim kurabiliriz.

 39. SERVET dedi ki:

  Selamu aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen kiraciyim kiramı ödiyemiyoru borcum var 5 bin bunu yazarken cok utanıyorum ama carem kalmadı Allah için yardım edin lütfen iban garanti 0006 2000 4320

 40. özhan dedi ki:

  mrblar nolur yardim edin esim hamile borclar artik beni maf etti:(
  Allah rizasi icin acil yardim
  özhan yurdunmalı
  05525296898

 41. SERVET dedi ki:

  Selamu aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen kiraciyim kiramı ödiyemiyoru borcum var 5 bin bunu yazarken cok utanıyorum ama carem kalmadı Allah için yardım edin lütfen iban garanti 0006 2000 4320 0006 6285 02

 42. Şerafettin aşıcı dedi ki:

  İsmim Şerafettin aşıcı Muğla’nın Milas ilçesinde oturmaktayım evimiz kirada oturuyorum engelliyim çalışamıyorum tüm bağış yapmak isteyen lere de sesimizi duyurmak amacıyla bana ulaşabilirsiniz bilgileri nize sunarız telefon numarası benim 05466992720 bu numara dan ulaşabilirsiniz büyük iş hayırsever işadamı larimizdan acilen tüm Türk futbolcular a duyrulur bağış yapmak isteyen lere de sesimizi duyurmak amacıyla ünlü sanatçı Lara da acilen maddi yardım larinizi bekliyorum sizlerden

 43. Şerafettin aşıcı dedi ki:

  Türkiye genelinde büyük iş hayırsever işadamı larimizdan ünlü sanatçı Lardan futbolcu lardan bağış yapmak isteyen lere de sesimizi duyurmak amacıyla benim numaram dan tıklayın istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz hepinize teşekkür ediyorum Allah razı olsun sizden en kısa zamanda aramanızı bekliyorum sizlerden ricam var dir ne olur saniZ sevinirim teşekkürler herkese de Türkiye de yaşıyorum Muğla Milas ilçesinde oturmaktayım evimiz kirada oturuyorum kira bedeli veriyorum hera’yı geçim kaynakları m vardır biraz da olsun bankalara odemem gerek borcum var dir bankalara hayır severler bağış yapmak isteyen lere de sesimizi duyun beni mutlaka arayın görüşelim konuşalım dedim

 44. Abdi badem dedi ki:

  Benim mattidurumum çok kötü bi yardim seven hayir seven kim olursa biraz yardim yaparlarsa gelçekten durumum yok kötü numaram 0535 865

 45. Türkiye de ve yurt dışında Kıbrıs Türk futbolcular dan büyük iş hayırsever işadamı larimizdan ünlü şarkıcı lardan bağış yapmak isteyen ünlü gönüllü olarak hayırsever den acilen maddi yardım larinizi bekliyor um ismim Şerafettin aşıcı Muğla’nın Milas ilçesinde oturmaktayım evimiz yok tür geçim kaynakları m vardır biraz da olsun bankalara borcum var dir Allah razı olsun sizden en kısa zamanda aramanızı bekliyorum sizlerden ricam

 46. Halil05346 dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534 657

 47. Sevda dedi ki:

  Dort cocugum var gelırım yok kendı ımkanımla cevız yaparak gecımımı saglıyrum sızden yardim ısıtıyorum ıhtıyacım var 3 tanesi okula gidiyor banada yardımcı olursanız sevinirim sadece sosyal yardımla gecınıyom bebegım varherzaman cevız yapamıyor ne olursunuz yardımcı olun lütfen esımden ayrıyım ne olursunuz yardımcı olun

 48. Murat ÜNLÜ dedi ki:

  Yazarken Utanıyorum Ama Mecbur Kaldım Artık Bir Senedir Iki Ay Anca Çalışa Bilmişimdir Iki Ablam Kanser Hastası Halen Tedavi Görüyorlar Büyük Ablam Polikistlik Kara Ciğer Hastası Cilt Kanseri Panik Atak Hastası Küçük Ablam Meme Kanseri Aldılar Bir Ameliyatla Sıkıntı Düşünce Gelecek Kaygısı Gözümün Önünde Eritiyor Beni Çok Zor Durumdayım Çok Ama Çok Borcum Var Bana Çok Acil Nakit Para Yardımı Lazım Lütfen

 49. Uğur dedi ki:

  İşsizim evim kira kömür alamıyorum zor durumdayım yardim edersiniz

 50. Ferhat Sezer dedi ki:

  Ben Ferhat sezer ne desem boş Allah aşkına bana 5 bin TL para lazım bu mesajı gören bana yardım etsin size yalvarıyorum.

 51. Ahmet. Erten dedi ki:

  Öncelikle. Yardımda bulunan . Hayır sever iş insanlarına ve yardımda bulunan tüm . Merhametli. İnsanlari Allah başımızdan eksik etmesin inşallah Allah onlara kaza bela vermesin. Siz değerli büyüklerim den . Ellerinden geliyorsa öncelikle (iş) imkanı istiyorum yaklaşık 2 yıldır işsiz im . Babam 20yil önce vefat etti rahatsız yaşlı Bir annem 4 kardeşim var fakat hepsinin işi ve kurulu Bir düzeni var . Fakat. Baba tarafından tarafımı n çoğu.sirozdan Vefat etti ırsi . Bir hastalık . Benimde sağlık durumum. Kötü hergun yawas yawas erimek te im. Basima talihsiz Bir olay geldi. Ceza evine girdim bir buçuk yılım heba oldu çıktıktan sonra iş bulmak için çok çaba sarf ettim. Sabıka durumum dan dolayı iş bulamıyorum. Şuan ikamet ettiigim yer bacımin. Ewei fakat ewli olduğundan dolayı eniştem. Ona bazı sıkıntılar yaşatıyor bana karşı farklı tavırlar sergileyip istemiyorlar doğrusu kardeşimin yuvasını yiknsyay vesile olmak istemem ondan dolayı . Yardım edecek abilerim.den Allah rızası için çok zor durum da im. Ne olursunuz. . önceliğim iş istiyorum.. gençliğimi n heba olmasını istemiyorum. Kurtarın Bir eli uzatın. Lütfen. Sesimi duyan birileri illaki vardır (05415146485) eğer vicdanlı merhametli birileri ulaşsın lütfen hayattan tadım tuzum kalmadı aile ilişkim kopuk Bir vaziyet de.

 52. Halil053465 dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534 65

 53. Halil 053465 dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534 657

 54. Şerafettin aşıcı dedi ki:

  Selam aleyküm ismim Şerafettin aşıcı Muğla’nın Milas ilçesinde oturuyorum evimiz kirada oturuyorum kira bedeli veriyorum hera’yı aylık gelirim yok tür geçim kaynakları m vardır biraz da olsun kendi kendi borcum var dir ödemem gerekiyor bankalar a da borcum var dir ödemem gerekiyor sizler in desteği ile birlikte tüm Türkiye’ye genelinde hayırsever işadamı larimizdan maddi yardım bağış larinizi bekliyor um telefon numarası benim numaram dan ulaşabilirsiniz bilgileri nize de sunarız engelli yim kaza geçirdi m sizler in desteği ile maddi yardimlarinizi bekliyoruz inşallah TR iban hesap numarası ziraat bankası hesabim dir 8800010002 bu hesaba da gönderirseniz de çok memnun olurum vatsap dan görüntü kalitesi ile konuşalım görüşelim dedim canlı yayın konuğu olarak da acil olarak bana dönerseniz de sevinirim şimdiden teşekkürler ederim herkese de

 55. Halil dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0

 56. Ayşe dedi ki:

  Yakşamlar Ben yardım istiyorum maddi durumum yok evim bir buçuk senedir eşimı işte cikardilar lütfen yardımcı olun çocuklarıma süt yerine çay veriyorum kapının altından fare içeriye giriyor lütfen yardımcı olun kızımın ayak parmağı ısırdılar bir hafta hastanede parasız culsuz kaldık 3kiram var lütfen yardımcı olun

 57. Ayşe dedi ki:

  Lütfen allah razı için yardımcı olun çocuklarımızın sağlık sözü konusu lütfen yardımcı olun çocuklarıma çok korkuyorlar eşim işsiz ‘dir lütfen yardımcı olun

 58. Eylem dedi ki:

  6 numara bebek bezi ıslak mendil süt meyve sebze ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz?

 59. Halil, dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534 6

 60. Halil053 dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534

 61. Elif acar dedi ki:

  Eşim işsiz çalışmıyor kiram elektirik su gaz duruyor lütfen yardım edin bize esyam bile yoktu dernekten aldılar eşyamı çok zor durumdayım lütfen yardım edin

 62. Recep Sahin dedi ki:

  Yardim istiyorum maddi para yardimi 2cocuk babasiyim esim tumer hastaligi var dogustan rahatsizim karaciger hastaligim var

 63. Halil05346 dedi ki:

  Maddi desteğe ihtiyacım var 0534 6

 64. eylemmetin34 dedi ki:

  6 numara bebek bezi ıslak mendil süt ihtiyacım var. Para istemiyorum. Allah rızası için destek olurmusunuz? İnsanı insana muhtaç etmesin rabbim. Ne olmuşum dememeli ne olacağım demeli insan.

  1. Serkan dedi ki:

   Merhabalar ben çok kötü durumdayım icralık oldum arabamı da satamıyorum yakalama çıkartmışlar eşim kalp hastası stres ve üzüntüden uzak durması lazım bu durumu öğrenirse ona birşey olucak ona birşey olmasın diye ben kendime kıymayı bile düşünüyorum siz hayırsever insanlardan bana yardım etmesini istiyorum direkt olarak icra dairelerine paraları yatırılması için onların ibanını veririm gerekirse bana bu paraları borç olarak verebilirseniz sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim mail adresim serkanirgat@ dan yaza bilirsiniz telefonumu veremiyorum kapalı şuanda ondan

 65. halil053465 dedi ki:

  maddi destege ihtiyacım var 0534 657

 66. Ebru dedi ki:

  4 aylik bir bebeğim var kiraciyim zor durumdayım Allah rızası için yardım istiyorum mama ve bez istiyorum bebeğime yavruma yardım edin sadece ne olur Allah rızası için sesimi duyun ne olur yardım eli uzatın çok zor durumdayım gittiğim kapı kalmadı artık

 67. serdar dedi ki:

  Ben icralik oldum 50000 tl borcum var borçlarımi ödeyemiyorum 2 çocuk var bende onlara bakamiyorum yardım severlerden yardım istiyorum allah bir sevap işleyene bin sevap yazar allah rızası için yardım edin

 68. serdar dedi ki:

  Ben kirada oturuyorum bide icralık oldum ve mahkumum hiç bir gelirim yok 2 çocuk var bende Çok zor durumdayım hayır sever iş insanlarımızdan allah rızası için yardım edin ibanTR 190001002208907704835001

 69. SERVET kayar dedi ki:

  Selam aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen çok zordurum dayım kiaciyim kiram ödiyemiyoru bankaya 15 bin borcum var ödiyemiyorum Allah rlzasl için bana yardım edin lütfen IBAN garanti 49 0006:2000;4320;0006;6285;02

 70. Türkan dedi ki:

  Merabalar benim 3tane yavrum var tek başıma buyutuyorum zor günler geçiriyorum.lutfen yardım edin kiradayım evim yandı antalyada cikan yanginda aileyi cesur köpek kurtardı yazarsanız bizi görürsünüz lutfen para pul istemiyorum yiyecek erzak kıyafet istiyorum allah rızası için her tür belgemde mevcut ne olur yardım edin ben bir anneyim yavrularım için size yalvarıyorum bana dönüş yapin055543 13 allah rızası için yardımınıza muhtacim

 71. Aslı dedi ki:

  Ya lutfen allah cc muhammet sav askina ya lutfen bunu okuyan zengin kardesim lutfen sessiz cigligimi duyun esimden ayriyim kiraciyim ilkokul bire giden bir cocugum var yesil kartliyim .kizim ilkokul bire giden yegenim cok basarili cocuklar.kiz kardesimde esinden ayri evi yandi kirik kasigi bile yok.rabbime hamd olsun.ama biri hz aleysalam gibi yetissin.her gecen gun daha zor.bir metre kare ne yerimiz nede paramiz var.lutfen ulasin dirumumuzu teyit ederiz.cok dua ederiz.kimin duasi kabul olur cenabi hak bilir.saygilar.

 72. Songül dedi ki:

  Sizden rica ediyorum zor durumdayım 1tane oğlum var ilk okul 2 ye gidiyor ben çalışamıyorum binlira nafaka alıyorum kiradayım daha önceden çalışıyordum çocuğum okula başladığı için işe gidemiyorum Allah razı için yardım edin tr410001002509563416565002 umarım Allah tan sesimizi duyan olur saygılar sunuyorum efendim

 73. SERVET kayar dedi ki:

  Selam aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen çok zordurum dayım kiaciyim kiram ödiyemiyoru bankaya 15 bin borcum var ödiyemiyorum Allah rlzasl için bana yardım edin lütfen IBAN garanti 49 0006;2000;4320;0006;6285;02

 74. Emine aslan dedi ki:

  2 tane çocuk okutuyorum birisi ilkokul birisi ortaokula gidiyor Eşim işten çıkartıldı iki aydır işsizim yeni işe başlayalı 2 hafta oldu Kendime ev temizliklerine Gidiyordum ama bacağındaki damar tıkanıklığından dolayı gidemiyorum kayınbabam 21 günden 21 güne yanıma geliyor kemoterapi alıyor 2 hafta 3 hafta yanımda kalıyor Lütfen bana da yardımcı olur musunuz Allah rızası için

 75. Sultan Efe dedi ki:

  Selamın aleyküm ben ağrıda yaşıyorum kirada oturuyorum aylık 1000 TL kira veriyorum 3 tane çocuğum var iki kızım okula gidiyor okul ihtiyaç larını geçtık gıda ihtiyaç larını bile karşılayamıyoruz eşimin belinde üç tane fıtık ve dizinde anüskus var işsiz lütfen acil yardım istiyorum 0551556

 76. Nedret dedi ki:

  Merhaba hayatta herkes bir sınavdan geciyor yoklukla sınav oluyor ama bazen öyle bir sınavla siniyorki allahimim bizi neyapsak bi çaresini bulamıyoruz 3 cocugum 3 ude okula gidiyor ceplerine koyacak 1 lira bile yok olmadi ceplerine para koymamak değil derdimiz hanı çocuk bunlar arkadaşlarını birşeyler alıp yerken görüyorlar canları çekiyor öylece bakıyorlar için için bi kenardan en zoruda akşam eve geldiklerinde bugün yaşadıklarını anlattıklarında ve anne baba biz neden bu haldeyiz dediklerinde hanı onlara soyliycem kelime bulamıyoruz ya işte en büyük sınavımızı işte ozaman veriyoruz neden diyorum neden ama sadece soruyu sormakla yetiniyoruz cevabını hicbir zaman veremedik herzamanki gibi yine veremiyoruz.yok yokluk kötü çaresizlik kötü çocuklarının bir geleceği belkide bir hayatı olmayacagini bilerek yaşamak işte bu hepsinden kötü aileniz size birşey bırakmamış ki siz onlara ne bırakacaksınız işte hayatlarında belkide hep bir yanının eksik kalacağını düşünmek işte bu hepsinden daha acı

 77. Nurettin dedi ki:

  Ben engelli biriyim maddi ve manavı yardım istiyorum ben yeni evlendim düğün yapmadım sizden yardimm sistiyorum

 78. Şenol dedi ki:

  Bana ulaşsın lütfen acıl

  1. Ülkü dedi ki:

   Çok zor durumdayım ekmek parasını bulamadığım zaman oluyo eşimi işten çıkardılar maddi sıkıntım var lütfen yardım edin faturalarım kiramı ödeyemiyor borç bularak karşılamaya çalışıyoruz çocuklarımın ihtiyacını karşılayamıyorum gelirim yok ev sahibi 950tl den 2000tlye çıkardı Allah rızası için yardım edin İBAN.040001000069852042825001

 79. SERVET kayar dedi ki:

  Selamu aleyküm ne olur bana yardım edin lütfen kiraciyim kiramı ödiyemiyoru borcum var 5 bin bunu yazarken cok utanıyorum ama carem kalmadı iban garanti 49 0006 2000 4320 0006 6285 02

 80. mehmet dedi ki:

  merhabalar 6 çocuk babasıyım 14 gün önce yadasıgımız gecekonduda yangın çıktı eşyalarımız neredeyse hiç kalmadı ev sahibi kontratın bittiğini ve artık burda kalamıcagımızı söyliyerek kapıya zincır takıp bizi ailece dışarı attı heryerde ev aramama rağmen bütçeme göre bir ev bulamadım 1 haftaya yakındır parklarda akşamlıyoruz ama mecburen çocuklarım küçük olduğu için komşuya ve sayre baskasına yatmaları için götürüyorum tabi ben dışarda kalıyorum ve daha nereye kadar sürecek bilmiyorum sizden sadece bana ev tutmam için yardım istiyorum lütfen yardım edin 0544 726 14 28

 81. Ayşe dedi ki:

  2 oğlum var gelirim yok kiradayim 2 ci bir evlilik yaptım herşeyimi sattı yedi sonradan ortada kayboldu oğlum biri orta son diğeri lise 2 bana yardımcı olursanız sevinirim ortada kaldım yardım edin