Kredi Ödeme Günü Değiştirme 2024 Taksit Günü Değiştirme

Kredi Ödeme Günü Değiştirme 2024 Taksit Günü Değiştirme
A+
A-

Kredi ödeme günü değiştirme Garanti, bireysel ihtiyaç kredisi ödeme tarihini değiştirebilir miyim, Akbank kredi ödeme günü değiştirme, kredi ödeme tarihi değiştirme Ziraat, DenizBank kredi ödeme tarihi değiştirme, Finansbank kredi ödeme tarihi değiştirme

Kredi Ödeme Günü Değiştirme 2024

Kredi ödeme günü değiştirme nasıl yapılır? Bankalardan çekmiş oldukları kredilerin ödeme gününü değiştirmek isteyen kişiler bu işlemin nasıl yapılacağını ve ne kadar ödeme yapılacağını bilmek istiyor. Kredi başvurusunda bulunurken ödeme tarihi ortalama olarak bir ay sonrası olarak sistem tarafından ayarlanıyor. İlerleyen zamanlarda kredi taksit ödeme günü de değişebiliyor. Bu yazımızda kredi ödeme günü nasıl değiştirilir? gerekli bilgilere değineceğiz.

Kredi Ödeme Günü Değiştirme Nasıl Yapılır?

Bankalardan çekmiş olduğunuz kredinin son ödeme tarihini değiştirmek için bu maddeyi sözleşmeye dahil ettirmeniz gerekmektedir. Bazı bankalar sözleşmeye bakar, bazıları ise bu şart olmadan ödeme tarihinizi değiştirir. Çoğu banka bu durumda vatandaşları mağdur etmiyor.

Fakat kredinizi ertelemek istediğinizde aylık ödemeleriniz buna göre artar. Yani ayın 10’unda çekilen krediyi ayın 20’sine ertelediğinizde aradan geçen 10 gün vade tarihinize eklenir. Çünkü ilk kredi çektiğinizde ödeme tarihiniz ne kadar erken başlarsa, aylık ödemeleriniz o kadar düşük olacaktır.

Kredi Ödeme Günü Değiştirme

Kredi Taksit Günü Değiştirme Nasıl Yapılır?

Banka şubelerinize vereceğiniz dilekçe ile tarihi değiştirebilirsiniz. Dilekçeniz temsilci tarafından okunmalı ve onaylanmalıdır. Daha sonra şube müdüründen izin alınır. Riskli bir durum söz konusu olduğunda merkeze sorulur ve cevap beklenir. İşleminiz en geç 3 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır. İşleminiz şubede onaylanırsa aynı gün işleme alınmaktadır. Bunun dışında imzalamanız gereken bir tüketici kredisi son ödeme tarihi değişiklik formu vardır. Bununda imzalanmasının ardından işleminiz tamamlanacaktır.

Ertelediğiniz sürece kredinize faiz uygulandığını göreceksiniz. Anapara üzerinden hesaplanacak bu tutar çok yüksek olmayacaktır. İhtiyaç kredisi tarih değişikliği sadece gerçekten gerekli ise yapılmalıdır. Yüksek bir ücret olmasa da yine de paranıza belirli bir tutar eklenecektir.

Erteleme, ilk taksitten sonra yapılabilir fakat bu da bir ihtimaldir. En net cevabı krediyi çektiğiniz banka ile iletişime geçerek öğrenebilirsiniz. Her bankanın uyguladığı prosedür farklıdır. Son olarak kredi ödemelerinizi gerekmedikçe geciktirmemelisiniz.

Vergi Levhası Üzerinden Kredi Nasıl Alınır?

Kredi Ödeme Günü Değiştirme Ücreti Ne Kadar?

Krediyi çektiğiniz tarihinize yakın bir ödeme planı oluşturmak, daha az faiz ödenmesine neden olur. Fakat ayın 20’inden 25’ine kadar olan bir krediyi ertelerseniz, kredinize beş günlük faiz işletilecek ve doğal olarak ödeyeceğiniz miktar da artış yaşanacaktır.

15 Haziran’da çektiğiniz krediyi 15 Temmuz’da geri ödediğinizde 30 gün faiz ödersiniz. Bu nedenle taksitlerinizi gereksiz yere uzun bir tarihe aldırmamalısınız. 30 gün yerine 31 günde ödediğiniz kredinin faizi değişiyor. Bu nedenle, ne kadar erken olursa, o kadar az faiz ödenir. Kısacası kredi ödeme günü değiştirmek faizleri de değiştireceğinden taksit tutarında da değişiklik yaşanacaktır.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.