Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? (Çözümlü)

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? (Çözümlü)
A+
A-

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? Maaş aldığım banka kredi kartı vermiyor, borcum yok kredi kartı alamıyorum, en kolay kredi kartı veren banka, kesin onaylı kredi kartı, ilk kez kredi kartı alma şartları, kredi kartı alamıyorum ne yapmalıyım 2023 gibi tüm merak edilenler Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? (KESİN ÇÖZÜM) başlıklı yazımızda..

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Alışveriş gibi günlük aktivitelerimizde sıklıkla kredi kartı kullanıyoruz. Bazen gönüllü bazen de mecbur kaldığımız için kullandığımız kredi kartlarımız günlük rutinlerimizin bir parçasıdır. Ödeme yaparken ya da alışveriş yaparken kullandığımız kredi kartları, dikkat çekici taksitli ödeme seçenekleriyle kullanma isteğini daha da çekici kılıyor. Bu nedenle sıklıkla kredi kartı talep etmekteyiz.

Kredi kartınızı bilinçli kullanırsanız, işinizin çoğunu kolayca ve zamanında halledebilirsiniz. İşletmenizi yürütmek için bankanızdan kredi kartı başvurusu yaptınız ve bankanız kredi kartı başvurunuzu onaylamadı. Bankanız kredi kartı başvurunuzu onaylamadıysa, koşullarından en az birini ihlal etmiş olmalısınız.

Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım? Kesin Çözüm

Kredi kartı almak için bazı gerekli koşulları da karşılamalısınız. Aksi takdirde kredi kartı başvurunuz onaylanmayacak ve size herhangi bir kredi kartı düzenlenmeyecektir. Öncelikle, tüm bankaların ortak olarak istediği şart ve koşullara bir göz atalım. Aynı zamanda yazılarda belirtilen şartları karşılamıyorsanız, çözümlerini yazımızda sizin için derledik. Kredi kartı alma koşulları aşağıdaki gibidir.

En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar

Kredi kartı almak istiyorum, acil kredi kartı lazım diye araştırma yapanlara özel olarak bu yazımızı yayınladık. Sizde aşağıda yer alan en hızlı kredi kart veren bankalar listesini inceleyerek hemen online ve bankaya giderek başvurunuzu yapabilir ve kredi kartınızı alabilirsiniz.

  • Halkbank Paraf Kredi Kartı
  • İş Bankası Maximum Kart.
  • TEB Bonus Kredi Kartı
  • Akbank Axess Kredi Kartı
  • Yapı Kredi Worldcard.
  • Denizbank Bonus Kart.
  • Garanti Bonus Kredi Kartı

Bankalardan Kredi Kartı Alamıyorum Ne Yapmalıyım?

Bankalardan kredi kartı alamıyorsanız ve bankalar kredi kartı vermiyorsa, bunun nasıl yapılacağına dair size biraz bilgi vereceğiz.

Kredi Kartı Almak İçin 19 Yaşını Doldurmalısınız

Bankaların dikkat ettiği ilk koşullardan biri yaş sınırıdır. Yasal olarak 18 yaşın üzerindesiniz Kredi kartı başvurunuz onaylanmadıysa, 18 yaşında bloke edilebilirsiniz. BDDK tarafından 18 yaşın altındaki herkese kredi kartı vermeniz yasal olarak yasaklanmış ve kamuya açıklanmıştır. Öğrenciyseniz ve nasıl kredi kartı çıkaracağınızı düşünüyorsanız, sizin için bir çözümümüz var. 18 yaşın üzerindeyseniz ve kredi kartı başvurunuz onaylanmadıysa, yalnızca aile imzanızla ek bir kredi kartı düzenleyebilirsiniz. Yaş sınırı içerisinde yasal olarak bloke edilen kişilere uygulanabilecek tek çözüm budur.

Bankalardan Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere 2023 Kesin Çözüm

Bankalardan Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere 2023 Kesin Çözüm

Kredi Kartı Almak İçin Gelir Belgesi yada Maaş Bordrosu Sahibi Olmalısınız

18 yaşın üzerindeyseniz ve bankanız kredi kartı başvurunuzu onaylamıyorsa, bankanızın dikkat edeceği başka bir gereksinime bakalım. Genellikle bankaların gerektirdiği şartlardan biri de gelir belgenizdir. Kanıtlayacak bir geliriniz yoksa, bankanız kredi kartı başvurunuzu onaylamayabilir. Her ay düzenli maaş aldığınızı kanıtlayamazsanız veya işsizseniz, bankalar kredi kartı başvurunuzu onaylamayacaktır. Bankaların gelir belgesi istemelerinin nedeni, tahmin edebileceğiniz gibi kredi kartınızı ödeyip ödeyemeyeceğinizi belirlemektir. Bu şartla banka hem kendini hem de sizi güvence altına almaya çalışır. Bu durumda banka genel olarak kredi kartı başvurunuzu onaylamasa da online başvuru yaparak şansınızı deneyebilirsiniz.

Kredi Kartı Almak İçin Kredi Puanınızı Yükseltin

18 yaşın üzerindeyseniz ve gelir belgeniz varsa, bankalarla kredi geçmişiniz kötü olduğu için kredi kartı başvurunuz onaylanmayabilir. Kredi geçmişiniz kredi puanınıza göre işlem görür ve bankalar bunu birbirleriyle paylaşır. Kredi notunuz riskli veya düşük ise bankalar kredi geçmişinizi düzeltmeden kredi kartı başvurunuzu maalesef onaylamayacaktır. Elbette bunun bir çözümü var. Nasıl çalışır? Tahmin edebileceğiniz gibi kredi geçmişinizdeki borçlar nedeniyle kredi notunuz düştü ve bankalar tarafından riskli olarak adlandırılan bölümde yerini aldı. Ondan kurtulmak için yapmanız gereken tek şey kredi geçmişinizdeki borçları ödemek.

Kredi notunuz otomatik olarak yükselecek ve kredi kartı satın alma işleminiz kolaylaşacaktır. Kredi geçmişinizde düzenli kredi kartı ödemeleri yapmadıysanız, ödemelerinizi düzenli olarak ödemeye başlamalısınız. Ayrıca kullandığınız bir kredi kartınız varsa faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vermeniz kredi notunuzu kademeli olarak artıracaktır.

Maaş Aldığım Banka Kredi Kartı Vermiyor

Diğer bankalarla karşılaştırıldığında, bordro bankanızdan kredi kartı almayı düşündüğünüzden daha kolaydır. Çünkü gelir belgenizi bordro bankanıza beyan etme mantığınız yok. Öte yandan bankaların sözleşmeli işyerlerinde çalışanlarına kredi kartı vermeleri gerekmektedir. Bordro bankanızdan her zaman bir kredi kartı başvurusu yaptıysanız ve olumsuz olduysa, nedenleri şunlar olabilir;

Her aylık gelirin BDDK tarafından belirlenen bir kredi kartı harcama limiti vardır. Örneğin; Aylık 3000 TL maaş alırsanız, bankalar size 4 katı değerinde kredi kartı verebilir. Yani toplamda kredi kartı harcama limitiniz 12.000 TL’dir. Burada her bankadan 12.000 TL kredi kartı alabileceğinizi düşünmemelisiniz. Önemli olan tüm kredi kartlarınızın toplam limiti. Daha açık bir ifadeyle, 1 kredi kartınız veya 10 kredi kartınız olması önemli değil. 1 kredi kartı harcama limitiniz 12.000 TL’dir. Ancak 10 adet kredi kartınız varsa, kartlarınızın her biri için harcama limitinin aynı olduğunu varsayarak, 1 kartınızın maksimum limit 1.200 TL olacaktır. Böyle bir koşula uymazsanız, maaş bordro bankanız dahil hiçbir banka size kredi kartı veremez.

Diğer bir gereklilik de kredi notunuzdur. Kredi notunuzun düşük veya riskli olması durumunda maaş bordrosu bankanızın kredi kartı başvurunuzu onaylamayacağını unutmayın. Yukarıda belirtilen 2 unsur ile ilgili şartlardan herhangi birini ihlal etmiyorsanız, çalıştığınız firma ile mutlaka görüşmelisiniz. Yaptıkları anlaşmaya göre, size imzaladıkları anlaşmayı gösterecekler ve kredi kartı almanıza izin verecekler.

Teminat Blokeli Kredi Kartı Nedir? 2023 Hangi Bankalar Veriyor? bilgi için tıklayınız.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.