KOSGEB Arıcılık Hibe Desteği 2023 Şartları

KOSGEB Arıcılık Hibe Desteği 2023 Şartları

KOSGEB arıcılık hibe desteği nedir, KOSGEB arıcılık kredisi hibe desteği nasıl alınır? konuları arıcılık işine başlayacak olan kişiler için merak konusu. Arı yetiştirmek kovan yaparak bal üretiminden gelir elde etmek kişiler bu desteği yakından takip ediyor. Vatandaşlara arıcılık desteği KOSGEB tarafından sağlanıyor. KOSGEB Arıcılık Desteği ile pek çok kişi arıcılıkla ilgili planlarını gerçekleştiriyor. Sizde arıcılık yapmak istiyorsanız arıcılık kredi desteğinden yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Arıcılık Kredisi Hibe Desteği 2023

Arıların insan yaşamının devamı için önemli olduğu bir dönemde olduğumuz için KOSGEB, arıcılık yapmak isteyenlere maddi destek sağlamaktadır. Bu mesleğe yeni başlayanlar için bulunmaz bir fırsat oluyor. Arıcılık desteğinden yararlanmak için KOSGEB’in diğer avantajlarıyla aynı şekilde verir. KOSGEB Girişimcilik Kursu almalısınız. KOSGEB Girişimcilik Kursu’nu tamamladıktan sonra kursu geçmeniz durumunda arıcılık desteği seçeneklerine sahip olacaksınız. KOSGEB Girişimcilik Kursunu başarıyla tamamladıktan sonra KOSGEB Girişimcilik Sertifikanızı alarak arıcılık sektörüne giriş yapabilirsiniz.

KOSGEB Arıcılık Desteği Nasıl Alınır?

KOSGEB arıcılık hibesi almak isteyenler, KOSGEB web sitesine girerek kayıt yaptırmalıdır. Kayıt olması durumunda kişinin uygulamalı girişimcilik eğitimini takip etmesi gerekmektedir. Bu katılım ile arıcılık destek başvurusunda bulunabilir. Başvuru yaparak KOSGEB’in arıcılık desteğinden yararlanabilirsiniz. Girişimcilik eğitiminde sistemin tüm detayları anlatılmaktadır. Bu girişimcilik türünde 60.000 TL ile 360.000 TL arasında hibe olarak sağlanabilmektedir.

KOSGEB Arıcılık Kredisi Hibe Desteği

KOSGEB Arıcılık Kredisi Hibe Desteği 2023

KOSGEB Arıcılık Hibe Desteği Şartları

KOSGEB arıcılık hibe desteğine koşulları her banka için farklılık gösterebilir. Ancak bankaların da aradığı şartlar vardır. Bu şartlar ise:

  • Kovan sayısı en az 30 olmalıdır.
  • En az 1000 arı kovanına sahip olunmalıdır.
  • Arıcılık kayıt sistemine kayıt olunması da gerekmektedir.
  • Arıcılık yapılacak ilde ikamet edilmelidir.

KOSGEB Arıcılık Desteği Başvurusu Nasıl Yapılır?

KOSGEB arıcılık desteğine başvurmak isteyenlerin öncelikle KOSGEB girişimcilik kursunu almaları ve kursu başarıyla tamamlamaları gerekmektedir. Kurs sonrasında istenen şartlar yerine getirilmelidir.

Aksi takdirde arıcılık yardımından yararlanamazsınız. Tüm şartları sağlayanlar, başvuru süresi içinde başvuru dilekçesi ile başvurabilirler. Sonuçlar, başvurunun ardından 10 gün içinde açıklanmaktadır.

KOSGEB Arıcılık Desteği Ne Kadar?

KOSGEB arıcılık hibesi projenize göre verilir. KOSGEB tarafından sağlanan tutar 60.000 TL ve 360.000 TL‘dir. Bu tür desteklerde projeleriniz oldukça önemlidir. Proje tam olarak hazırlanırsa tutarlar kişiye verilmektedir. Başvurular proje başlatılmadan önce girişimcilik eğitiminde yer alan bilgilere göre yapılmalıdır. Gerekli koşullar sağlandığında arıcılık desteğinden tam olarak yararlanabilirsiniz.

KOSGEB Arıcılık Desteği Sorgulama

KOSGEB Arıcılık desteği sorgulamak isteyenler başvuru sırasında KOSGEB web sitesinden bilgi alabilirler. Talebi gönderirken bu durum hakkında bilgilendirileceksiniz. Öte yandan, e-Devlet üzerinden yapmış olduğunuz taleplerle ilgili durumunuzu da inceleyebilirsiniz. Gelen talepler yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir.

KOSGEB Arıcılık Desteği Başvuru Tarihleri

KOSGEB Arıcılık desteği 2023 yılından itibaren sorunsuz devam etmektedir. Belirli son başvuru tarihi bulunmuyor. Hibe desteğinden yararlanmak isteyen kişiler sisteme kayıt olarak uygulama eğitiminde sertifika almaları gerekmektedir. Sertifika aldıktan sonra başvuru yapma pozisyonunuz açılacaktır. Projenizle ilgili ayrıntılı dosyalar hazırlamanız ve göndermeniz gerekmektedir. Detaylı işlemlerde, sektörünüz başvuruyu kabul ederse, hibe desteği şeklinde sunulacaktır.

KOSGEB Arıcılık Hibe Desteği Başvuru Formu

KOSGEB Arıcılık hibesi başvuru formu, istenen şartlar yerine getirildiğinde başvuru dilekçesi ile beraber başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.