Kolay Yoldan Zengin Nasıl Olunur? 1 Günde Zengin Olmak

Kolay Yoldan Zengin Nasıl Olunur? 1 Günde Zengin Olmak

Kolay yoldan nasıl zengin olunur, 1 gecede zengin olmak, Türkiye’de kısa yoldan nasıl zengin olunur, 1 günde zengin olmak, zengin olma taktikleri, sıfırdan zengin olmanın yolları gibi konular için yazımızı incelemenizi tavsiye ediyoruz.

Kolay Yoldan Zengin Nasıl Olunur?

1 gecede zengin olmak. Kolay yoldan zengin olmak pek çok kişinin hayali olabilir. Bu hayali gerçeğe dönüştürmüş insanlarda yok değil. Bunun için öncelikle kararınızdan vazgeçmemeli ve doğru adımlarla ilerlemelisiniz. Hem babadan zengin hem de sıfırdan zengin olan kişilerin aslında ortak yönleri, alışkanlıkları bulunuyor.

Bu yönleri ile pek çok kişi işlerinde olumsuz birçok sorunla karşılaşsalar da yine de aynı yere geri gelebiliyor. Sizlerde sıfırdan zengin olmak istiyorsanız öncelikle bir hedefiniz olmalı ve bu hedefinize inanmalısınız. İstenilen zenginliğe ulaşabilmek için yazımız devamında yer alan adımları takip etmelisiniz.

Sıfırdan Zengin Olma Yolları

Sıfırdan zengin olmanın yollarını maddeler halinde sıralayacak olursak, sıfırdan zengin olmak:

 1. İşinize inanarak başlamalısınız.
 2. Az uyku çok çalışma şeklini benimsemelisiniz.
 3. Planlı hareket etmelisiniz.
 4. Daha çok kazanmak için uğraşmalısınız.
 5. Gelişime ayak uydurmalı, sürekli öğrenmelisiniz.
 6. Yatırım yapmayı ihmal etmemelisiniz.
 7. Kaybetme nedenlerinizi bilmelisiniz.
 8. Mevcut borçlarınızdan kurtulmalısınız.
 9. Daha çok birikim yapmaya çalışmalısınız.
 10. Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.
 11. Kendi işinizi kurmalısınız.
 12. Çevrenizi ve ortamlarınızı değiştirmeye özen göstermelisiniz.

Tüm bu adımları uygulayarak başarılı olamayacağınız iş yok diyebiliriz. Yukarıda sıraladığımız adımları detaylı bir şekilde yazımızın devamında ele alıyoruz.

İşinize inanarak başlamalısınız.

Öncelikle işinize inanmalısınız. Ufak bir “ama” bile sizi, istediğiniz işten uzaklaştırabilir. Bu yüzden öncelikle kendinizi inanmalısınız. Aslında inancınızı güçlendirmek istiyorsanız zengini daha iyi tanımakla işe başlayabilirsiniz. Hayat hikayeleri gibi gerçek hayattan uyarlanmış motivasyon filmleri izleyerek bunu başarabilirsiniz. Böylece zenginlerin yollarını daha net görebilirsiniz.

Az uyku çok çalışma şeklini benimsemelisiniz.

Milyonerleri diğerlerinden ayıran en belirgin özelliklerden biri de bu. Zaten açıklamaları da bunu gösteriyor. Örneğin, Tom Ford günde 21 saat uyanık kalıyor. Ünlü girişimci Elon Musk ise 80-100 saatlik çalışma haftasıyla tanınıyor. Sıradan insanlardan daha az uyuyan ve daha çok çalışan birçok isim olduğunu biliyoruz. Yani gerçekten zengin olmak istiyorsanız, 8 saat uykuya ve belirli saat aralığında çalışmaya elveda demelisiniz.

Planlı hareket etmelisiniz.

Ne yapacağını bile bilmeden tüm yaşamları boyunca zenginliğin peşinden koşan milyonlarca insan var. Tabii sonuç; koca bir hiç oluyor. Bu yüzden şimdi planlarınızı ayarlayın ve planınız yönünde yol almaya başlayın. Kariyerle zengin olmak isterseniz iş fırsatlarını değerlendirin, kendinize yatırım yapın ve kendinizi yükseltmeye çalışın. Plan olmadan hedefinize asla ulaşamayacağınızı bilmelisiniz.

Kolay Yoldan Zengin Nasıl Olunur 1 Günde Zengin Olmak

Kolay Yoldan Zengin Nasıl Olunur 1 Günde Zengin Olmak

Daha çok kazanmak için uğraşmalısınız.

Zengin olmak istiyorsanız; Cüzdanınıza giren parayı artırmalısınız. Az veya çok! Gelirinizi bir şekilde artırın. Örneğin; terfi için çabalayın. Çünkü böylece oturarak daha fazla para kazanamazsın.

Gelişime ayak uydurmalı, sürekli öğrenmelisiniz.

Zengin olmak için öğrenmeniz ve gelişmeniz gereken her fırsatı değerlendirin. Teknolojinin çığır açtığı günümüz dünyasında sonsuz bilgiye ulaşmanın kolaylığını yaşayın. Kitap okuyun, yeni hobiler bulun, deneyim kazanın, dil öğrenin. Kısacası, asla aynı kalmayın. Dünden daha donanımlı olmaya alışın.

Yatırım yapmayı ihmal etmemelisiniz.

Yatırımın sadece zenginler için olmadığı gerçeğini kabul edin. Daha açık söylemek gerekirse; Yatırım yapmak için zengin olmanız gerektiğini düşünmek yerine, nasıl yatırım yapacaklarını bildikleri için zengin oldukları görüşünü benimseyin. Paranızı yastık altına almak yerine kendinize uygun yatırım kalemlerini bularak daha çok kazanın.

Kaybetme nedenlerinizi bilmelisiniz.

Sizi zengin olmaktan alıkoyan tüm engellerden kurtulmalısınız. Etrafınızdaki dar görüşlü insanlar, boş uğraşlarınız vb. Kendinize zaman ayırın ve düşünün. Bunu yaptığınızda, ne kadar değiştiğinizi ve olmak istediğiniz yere ulaşmak için ne kadar ilerlediğinizi göreceksiniz.

Mevcut borçlarınızdan kurtulmalısınız.

Zengin olmak için borçlarınızdan kurtulmanız gerektiğini bilmelisiniz. Daha spesifik olarak, zengin olmak için önce borç yönetiminde başarılı olmak gerektiğini söyleyelim. Sonuçta, borçlarınızı ödemezseniz, bir yerde hata yapıyorsunuz ve zengin olmak için aynı hataları tekrar yapma riskiniz var.

Sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

Fiziksel, zihinsel ve ruhsal sağlığınıza daha fazla dikkat edin. Bunun zenginlikle ne ilgisi olduğunu merak bile etme! Yolunuzda başarılı olmak için tamamen sağlıklı hissetmenin şart olduğunu unutmayın. Hepimizin tanıdığı dünyaca ünlü isimlerin sabah 4 ya da 5’te kalkıp güne sporla başlamak için gayet geçerli bir nedeni var.

Kendi işinizi kurmalısınız.

Kendi işinizi kurmayı düşünmeyi bırakın ve harekete geçin. İş kurmak istiyorum, ne yapabilirim diyenler için önerileri keşfederek ilk adımınızı atmalısınız. Başkalarıyla birlikte çalışarak bir dereceye kadar zengin olabileceğinizi anlayın. Sağlam bir planla hazırlayacağınız ve geniş vizyonlarla hayata geçireceğiniz işinizde başarının tüm şartlarını yerine getirin.

Çevrenizi ve ortamlarınızı değiştirmeye özen göstermelisiniz.

Şimdiye kadar bulunduğunuz ortamları düşündüğünüzde aklınıza ne geliyor? Örneğin; En son ne zaman bir davete ya da toplantıya katıldınız? Ya da alanında uzman kişilerle en son ne zaman tanışıp farklı konularda fikir alışverişinde bulundunuz? Kısacası; Sosyal çevrenizde ve alışkanlıklarınızda yapacağınız değişikliklerin profesyonellerle iletişiminizi kolaylaştıracağını söyleyebilirim.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. Kahreyn dedi ki:

  Kolay Yoldan Zengin Olmak, kardeşim o iş zor biraz