İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023
A+
A-

İşyeri açma kredisi veren bankalar, Halkbank işyeri açma kredisi, yeni işyeri Açanlara Devlet desteği 2023, Devlet destekli işyeri açma kredisi, dükkan kredisi hesaplama, işyeri açma kredisi şartları, Halkbank faizsiz iş kurma kredisi, iş kurmak için kredi hesaplama, genç girişimci kredisi gibi konular hakkında bilgi sahibi olmak isteyen yeni dükkan açacak ve işyeri sahibi olacak kişiler tüm merak ettiklerini yazımızda bulabilirler.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023

Birçok bankanın esnaf ve sanatkara sunduğu finansman desteği ile iş kurma/ işyeri açma hayalini kuran vatandaşlarımıza esnaf kredisi ile kredi kullandırılmaktadır. İşyeri açma kredisi almak için gereken şartların neler olduğunu gibi diğer tüm detayları içeriğimiz de ele aldık. Kamu bankaları ve özel bankaların kredi ürünü olarak esnaflara kullandırmak üzere verdiği işyeri açma kredisi ile uygun ödeme koşullarından sizde yararlanabilirsiniz.

İşyeri Açma Esnaf Kredisi Veren Bankalar

Esnaf kredisi alabilmek için öncelikle bankalara müracaat etmeden kredi notunuzun iyi olması gerektiğini söylememiz gerekir. Kredi notunuzun işyeri açma kredisine uygun görülmemesi halinde size herhangi bir kredi kullandırımı söz konusu olmayacaktır.

Aynı zamanda dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise; KKB notunuzun iyi olması durumunda işyeri açma kredisini /esnaf kredisini hemen hemen her banka ya da müşterisi bulunduğunuz bankadan alabilirsiniz.

Bu sebeple esnaf kredisi banka faiz oranlarını takip etmenizde yarar var. Esnaf kredisi için uygulanacak olan faiz oranın yüksek oluşu sizi zorlayacak şekilde ise, size önerebileceğimiz diğer bir yöntemde, işletmenizi faaliyete sunduktan tam 3 ay sonra 0,70 faiz oranı ile Esnaf ve Sanatkarlar Odasından kredi alabilirsiniz. 

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023

 • QNB Finansbank
 • Akbank
 • Denizbank
 • Yapıkredi
 • ING Bank
 • İş Bankası
 • Garanti BBVA

ING Esnaf Kredisi

100 bin liraya kadarki esnafın çaresi olan ING Bank müşterilerine ve müşterisi olmak isteyen tüm esnaflara %1,65 faizle işyeri açma kredisi vermektedir. ING KOBİ hızlı kredi ürünü olarak esnaf ve sanatkarlara sunulan kredi kullanımından yararlanmak için başvurular ing bank web sitesi üzerinden alınmaktadır.

100 bin lira ve 36 ay vadeli olarak alabileceğiniz esnaf kredisi diğer özel bankalara kıyasla en düşük esnaf kredisi veren bankalar arasında yer almaktadır. Sizde hemen düşük faiz oranları ve uygun ödeme koşulları ile ING Bank işyeri açma kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Esnaf kredisi başvurusu için tıklayınız.

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023

İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023

İş Bankası KOBİ Kredisi

100 bin liraya kadar vereceği kredilerde kullandırılmak üzere belirlenen vade sayısı da 36 ay olarak belirlenmiştir. Anında Ticari kredi desteği yerine İş Bankası tarafından sunulan Esnaf Kredisinden yararlanmak için sizde hemen başvuru yapın!

6 ay anapara ve faiz ödemesiz dönemli ve 100 bin liraya kadar 36 ay vadeli olarak Esnaf ve Sanatkarlar Odaları üyeleri esnaf kredisinden yararlanabilir. Detaylı bilgiyi İş Bankası Şubelerinden öğrenebilirsiniz. İşbankası esnaf kredisi hakkında buraya tıklayınız.

Denizbank İşyeri Açma Kredisi

100 bin liraya kadarki finansman giderlerine destek olmak amacı ile kredi ürünü tanıtan Denizbank esnaf ve kobilere işyeri açma kredisi vermektedir. SMS üzerinden alınan başvurular ile işyeri açma kredisi için; 3280’e ESNAF boşluk TCKN gönderilmesi yeterli olacaktır. Uygun görülmesi halinde tarafınıza kredi kullandırım sağlanmaktadır. Denizbank ATMleri üzerinden kredinizi çekebilirsiniz. Kredi hakkında en doğru bilgiye Denizbank web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Denizbank İşyeri Açma Kredisi Başvuru Belgeleri

 • Varsa Esnaf ve Sanatkarlar Oda Kaydı
 • Vergi levhası
 • T.C Kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İmza beyannamesi
 • Bilanço ve gelir tablosu 
 • Taşınmaz Mal bildirimi

Akbank İşyeri Açma Kredisi

Akbank 50 bin liraya kadar anında kredi vermektedir. 36 ay vadeli olarak kullandırılacak kredinin şartları ise şu şekildedir; Değerlendirilmeye alınacak başvurular, Taksitli Ticari Kredi, Ticari Artı Para, Axess Business ve Çek Karnesi’nden oluşan ve SMS ile yapılan Anında Kredi Paketi üzerinden başvuru yapılabilecektir. KOBİlere anında kredi veren Akbank uygun faiz oranlarıyla kredi sunmaktadır.

Garanti Bankası İş Yeri Açma Kredisi

Kobi destek paketi sunan Garanti BBVA ile 200 bin liraya kadar 3 sene vadeli kredi çekebilirsiniz. Esnaf kredisi için uygulanacak faiz oranı kullanmak istediğiniz rakama göre değişkenlik göstermektedir. Garanti BBVA tarafından sunulan esnaf kredisi başvuru sayfası için tıklayınız.

Ziraat Bankası İş Kurma Kredisi

İşyeri almak isteyen kişilere finansman desteği Ziraat Bankasında. Ziraat Bankasından işyeri açma kredisi kullanacak olan esnaflar, bankanın Bireysel İşyeri Kredisine başvuru yapabilir ve böylece 120 aya varan vade seçenekleriyle işyeri sahibi olunabilmektedir. Yatırım amaçlı olarak açılacak büro, ofis ve dükkan alırken Ziraat Bankası işyerinin ekspertiz değerinin en fazla %75’ine kadar kredi vermektedir.

Krediye konu gayrimenkul üzerinden ipotek tesis edilmektedir. Banka tarafından gerekli görüldüğü durumlarda ek teminatlar istenebilmektedir. Ayrıca Ziraat Bankası, bireysel kredi kullanan müşterilerine hayat, işyeri ve zorunlu deprem sigortası sunmaktadır.

Yeni İşyeri Açanlara Devlet Desteği 2023

Başlangıçta bir Kosgeb kredisi için başvurduysanız, girişimci kategorisi desteği alabilirsiniz. Bugün işletme açıyor olsanız bile tüm bankalardan belirli oranlarda kredi çekebilirsiniz. Fakat bankaların bu konuda belli koşulları var. Basit bir yöntem veya şahıs şirketi olarak bir iş kurduysanız, banka size 3 veya 6 ay beklemenizi söyleyebilir, işletmenin cari bilançosunu, gelir ve giderlerinizi ispat etmeden size kredi vermezler.

Buradaki mantık, kredi ödemesi için banka nezdinde güvence yaratmaktır. Ancak şirketlere kayıtlı taşınır veya taşınmaz malların ipoteği ve yeni işyerinde ödünç verme hakkı bankalarca saklı tutulabilir.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.