İnstagram Takip Engeli Kaldırma 2023 YENİ

İnstagram Takip Engeli Kaldırma 2023 YENİ
A+
A-

İnstagram takip engeli kaldırma 2023, İnstagram takip engeli kalkmıyor, takip engeli ne zaman kalkar, İnstagram 1 hafta engel kaldırma, İnstagram takip engeli yememek için nelere dikkat edilmeli, Takip engeli ne zaman Kalkar gibi konular İnstagram kullanıcıları tarafından merakla araştırılıyor. Bizde sizler için tüm bilgilere yazımızda yer verdik.

İnstagram Takip Engeli Kaldırma 2023

İnstagram takip engeli kaldırma işlemi pek çok kişi tarafından araştırılıyor. İnstagramda beğeni ve takip etme gün içerisinde fazla yapıldığında takip engeli ile karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bunun kısa sürede çözülmesi için instagram takip engeli kaldırma yöntemlerini uygulayarak ya da instagram takip engeli kaldırma hilesini yaparak engelin ne zaman kaldırılacağını öğrenebilirsiniz.

Takip Engeli Ne Zaman Kalkar?

İnstagram takip engeli kalkma süresi hesaptan hesaba değişir. Bu süre hesaptan hesaba değişiklik gösterecek olup, takip engeli ortalama 18 ile 48 saat arasında olacaktır. Kısacası İnstagram’da tekrar birini takip etmek veya beğenmek isterseniz engellemenin kalkması için 18 veya 48 saat beklemeniz gerekiyor.

Ancak, hesabınızı özel yazılımlarla genişletmek için tekrar tekrar takip istekleri gönderir veya takipçi satın alırsanız, engelinizin kaldırılması 30 güne kadar çıkabilmektedir.  İnstagramı uzun süredir kullananlar, engellenmeyen hesaplarda daha yüksek beğeni ve takip limitleri olmaktadır. Bu hesaplar herhangi bir engelleme ve spam ile karşılaşmadığı için engelleri daha kolay kaldırılacaktır.

İnstagram Engel Yedim Nasıl Kaldırılır?

İnstagramda takip ve beğeni alma engeliniz varsa limiti kaldırmak için beğeni ve takip isteği göndermemelisiniz. Bunlarla 20 dakika ile 1 saat aralıklarla beğenip takip ederseniz engel durumu ile karşı karşıya kalmazsınız. Takip sınırını kaldırmak için ilk birkaç adımı uygulayarak takip etme sınırını kaldırabilirsiniz.

İnstagram Takip Engeli Kaldırma 2023 İnstagram Spam Kaldırma

İnstagram Takip Engeli Kaldırma Hilesi Linki

 • İnstagram ayarlara giriş yapın.
 • Güvenlik seçeneğine tıklayın.
 • Sayfa üzerinde çıkan giriş hareketlerini seçin.
 • Ardından giriş yapılan tüm cihazları silin.
 • Size ait olan kendi hesabınızdan da çıkın.
 • Ardından Wi-Fi kapatın veya mobil verinizi kapatmayı unutmayın.
 • Bundan sonraki girişi mobil veri üzerinden gerçekleştirin.
 • Mobil verinizi tekrardan açıp kapatın.
 • Sonrasında tekrar İnstagram hesabınıza giriş yapın.
 • Böylelikle takip etme engeli ortadan kalkacaktır.

İLGİLİ YAZI: İnstagram Hikayeleri Gizliden İzleme Yöntemi 2023

İnstagram Takip Engeli Yememek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

İnstagram algoritmasına göre belirlenmiş işlem limitleri ve kuralları mevcuttur. Takipçi, beğeni, yorum ve içerik paylaşımı alanlarında belirlenen limitlerin aşılması veya kuralların ihlali tespit edilirse İnstagram tarafından hesabınıza ban uygulanacaktır. Sık sık engellerle karşılaşmanıza neden olacak içerik ve limit aşımları aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır.

İnstagram takip engeli yememek için dikkat etmeniz gerekenler:

 • Belirlenen takipçi limitini aşarak kuralı ihlal etmek.
 • Aynı cihazda ve aynı ağda birden fazla hesapta oturum açarak güvenliği zayıflatmak.
 • Hile programları kullanarak hesabınıza ve kişisel bilgilerinize zarar vermek.
 • Uygunsuz gönderi paylaşmak.
 • Sahte hesap açarak profil fotoğraflarını veya diğer kullanıcılara ait içerikleri kullanmak.
 • Başkaları adına orijinal olmayan gönderiler paylaşmak.

İnstagram üzerinden sık sık gönderilen takipçi istekleri bu konuda oldukça önemli. 100 kişiye 5 dakika içerisinde istek attığınızı düşünelim. Biraz zaman geçsin ve 400 – 500 kişiye daha takip isteği gönderdiğinizi varsayalım.

Göndermiş olduğunuz bu isteklerden herhangi bir geri istek talebi almazsanız işte burada takip engeli ile karşılaşmanız oldukça yüksek. Şunu diyebilirim gönderdiğiniz isteklerden geri dönüş aldığınızda sorun yok fakat geri takip isteği gelmiyorsa sizlerde takip isteklerini geri çekin ve hesabınızı spam ya da takip engeli almaktan kurtarın.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. Kübra dedi ki:

  Merhaba benim instagramimda ayarlarda giriş hareketleri yok