İBB Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Anne Kart Online Başvuru

İBB Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? Anne Kart Online Başvuru
A+
A-

İBB anne kart başvurusu nasıl yapılır, İETT anne kart başvuru, anne kart başvuru formu, anne kart için gerekli belgeler, İstanbul anne kart başvurusu, annelere ücretsiz akbil nasıl çıkarılır, anne kart başvurusu, anne kart başvuru nasıl yapılır, İBB anne kart başvurusu gibi son zamanlarda sık sık araştırılan konular hakkında tüm bilgileri, şartları ve başvuru belgelerine yazımızdan ulaşabilirsiniz.

İBB Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

İstanbulkart başvurusu yapmak için aşağıdaki 3 adımın izlenmesi gerekmektedir. Bu adımlar;

 1. Üyelik bilgilerinin girilmesi: Üyelik bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde sisteme kaydedilmelidir.
 2. SMS kısa mesaj onayı: Cep telefonuna gelen kısa mesaj (SMS) ile gönderilen aktivasyon kodu girilmelidir.
 3. E-Mail Aktivasyonu: E-Posta hesabına gelen bağlantıya tıklanması gerekir.

İBB anne kart başvurusu https://www.istanbulkart.istanbul/anne-kart bu link üzerinden yapılmaktadır.

Anne Kart Başvuru Şartları Nelerdir?

İBB Anne Kart başvurusunun onaylanabilmesi için belirli şartları sağlamanız gerekmektedir. Bu şartları taşıyan anneler başvurularını internet üzerinden yapabilir ücretsiz kart yardımı ile şehir toplu taşımada ücretsiz olarak seyahat edebilir. Başvuru şartları ise;

 • T.C. vatandaşı olmak
 • İstanbul ili sınırlarından ikamet etmek
 • Annelerin 0-48 ay ( sıfır ve dört yaş) aralığında çocuğunun bulunması,
 • Bunlar dışından herhangi bir koşul bulunmamaktadır.

İBB anne kartları hakkında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu açıklama ise;

“İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisinin almış olduğu 17.07.2020 tarihli karar doğrultusunda, İstanbul’da ikamet eden 0-4 yaş arası çocuk sahibi anneler, İstanbul il sınırları içerisinde toplu ulaşımda ücretsiz olarak seyahat edebilecekler.

Anne Kart başvurunuzu  https://www.istanbulkart.istanbul/anne-kart web sitemizdeki şimdi başvur butonunu tıklayarak online işlemler menüsünden kolayca yapabilir ve tercih edeceğiniz, size en yakın İstanbulkart Başvuru Merkezinden Anne Kart’ınızı teslim alabilirsiniz.

Anne Kart’ınızla şehir içi ulaşımda ücretsiz seyahat etmenin yanı sıra içerisine bakiye yüklemeniz durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda harcama ya da ödeme işlemlerinizi kolaylıkla yapabileceğiniz para kart’ı olarak da kullanabilirsiniz.”

İBB Anne Kart Başvurusu Nasıl Yapılır

İBB Anne Kart Başvurusu Online Nasıl Yapılır?

İBB’nin aldığı kararla İstanbul’da otobüs, metrobüs, tramvay, metro ve vapurla ücretsiz ulaşımdan yararlanacak anneler ve şimdi de çocuklu anneler için ücretsiz toplu taşıma kartının nasıl ve nereden alınacağı araştırıyor. 4 yaş altı çocuk anneleri ve bebekleri ücretsiz ulaşım hakkından yararlanmak için İETT merkezlerinden kimlik belgeleri ile talepte bulunarak anne kartlarını alabilecekler.

Başvurular İBB online web sayfasından yapılabileceği gibi beyaz masadan da yapılabilmektedir. Anne kart için gerekli belgeler:

 • Sadece son 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf,
 • Annenin kimliği,
 • Bebeğin kimliğidir.

İETT Anne Kart Başvuru Ücreti Ne Kadar? 2023

Online başvurular hafta içinde PTT kargo ile belirttiğiniz adrese gönderilecektir. Beyaz masa merkezlerinden oluşturduğunuz kart 5-10 dakika içerisinde size teslim edilecektir. Tek seferlik 10 TL kart ücreti başvuru sırasında ödenecek olup, 4 yaş ve altı çocuğu olan anneler için bir sonraki seyahatler ücretsiz olacaktır.

İLGİLİ YAZI: Doğum Yapan Annelere Verilen Devlet Yardımları 2023

İBB Anne Kartı Nerelerde Geçerli?

İstanbul anne kart yalnızca toplu taşımada değil, bakiyenizi doldurmanız durumunda diğer alanlarda da yararlanabilir,  sosyal alanlardaki harcama ve ödeme işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz. İBB anne kart geçerli yerler;

 • İspark
 • İtaksi
 • İsper
 • BNB (bisiklet)
 • Hamidiye Otomatları
 • Beltur
 • Sosyal Tesisler
 • A101
 • Migros

gibi pek çok sosyal alanda bu İstanbul anne kartını kullanabilirsiniz.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.