Getir Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır? 2023 Getir Kurye Maaşları

Getir Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır? 2023 Getir Kurye Maaşları
A+
A-

Getir araçlı kurye ne kadar kazanır? Getir iş başvurusu nasıl yapılır? Kendi motoruyla kurye maaşları ne kadar? Getir araba kurye maaşları, Getir kurye maaşları 2023 gibi tüm bilgileri detaylı olarak yazımızda bulabilirsiniz.

Getir İş Başvurusu 2023 Getir Araçlı Kurye

Getir araçlı kurye maaşları ve getir kurye başvurusu ile ilgili sıkça sorulan tüm soruları cevaplayacağımız bu yazımızda, kurye iş ilanlarına ve Getir iş başvurusu için detaylarına yer veriyoruz. Getir markası son dönemde yaptığı yatırımlarla hem bayi ağını hem de çalışan sayısını hızla büyütmüştür. Getir bayiliği almak için yazdığımız içeriği merak edenler buradan ulaşabilirler. Getir’de çalışmak isteyen kişiler başta kurye personeli olmak üzere farklı pozisyonlarda açık pozisyonlar aramaktadır.

Getir Araçlı Kurye Nasıl Olunur?

Getir Araçlı Kurye modeli ile yakın zamanda kurye olarak işe alımlar başlamıştır. Kendi işinizi kurarak, belirli bir maaşa bağlı kalmadan, çalıştığınız kadar kazanabilirsiniz. Kendi aracınla kurye modelinde çalışacak kişilerin standart kuryelere göre daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Özellikle 29 yaş altı kişiler tarafından kurulan ilk işletmeler için yılda 75.000 TL’ye kadar gelir vergisi alınmaması büyük bir avantajdır. Ayrıca bu kişiler Bağ-Kur priminden de muaftırlar. Böylece hem gelir vergisinden hem de Bağ-Kur primlerinden muaf olarak ilk yıl önemli bir gelir elde edebilirler.

Getir Araçlı Kurye Başvuru Şartları 2023

Getir arabalı kurye olarak çalışmak için normal kurye olarak çalışma modelin farklı şartlar bulunur. Getir araçlı kurye başvuru şartları:

 • Kişinin kendi motorunun bulunması gereklidir. Motor ise 100 – 150 CC büyüklüğünde olmalıdır. *
 • A1 ya da A2 sınıfı motor ehliyeti gereklidir.
 • Ehliyet ceza puanı 50 ve altı olmalıdır.
 • 20 Yaş üzeri kişiler tercih edilir.
 • Adli sicilin temiz olması gerekir.
 • Şahıs şirketi / vergi levhası zorunluluğu bulunur.
 • Motorun bakımı ve yakıtı kuryeye aittir. *
 • En az 1 yıl motokurye olarak iş tecrübesi aranır.
 • Kişi bölgeye hakim olmalıdır.
 • Vardiya saatlerine uyumlu olunması gerekir.
 • Kişinin Android alt yapılı cep telefonu ve navigasyonu bulunması gerekir.

Yukarıda sıralanan maddelerde * olarak ekli alanlar, bazı getir depoları tarafından isteğe bağlı bırakılmıştır. Motor, motor yakıtı ve bakımı bazı şirketler tarafından karşılanmaktadır. Başvuru esnasında konu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kişinin kendi motoruyla kurye maaşları biraz daha yüksek olacaktır.

Getir Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır?

Getir araçlı kurye ne kadar kazanır sorusunun yanıtı şirkete ait çalışan ay da kendi motoru ile çalışan kişilere göre değişmektedir. Getir araçlı kurye ne kadar kazanır?

 • Saatlik 47 TL (KDV Dahil).
 • Kendi motoruyla kurye maaşları; saatlik 47 TL (KDV Dahil).
 • Getir Teslim edilen paket başı 2,5 TL.
 • Hafta sonu dağıtımlarında ekstra Getir kuponları.
 • Ekstra olarak teslim sonrası online bahşişler.

Getir araçlı kurye çalışanları 29 yaşından küçükler ise gelir vergisi ve Bağkur priminden muaftırlar. Bu nedenle aylık gelirinizden kestiğiniz faturada hesabınıza yatırılan tutar doğrudan size aittir.

Günde ortalama 12 çalışma saati ve ortalama 30 paket ile sadece teslimatta yaklaşık 360 TL kazanabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden bahşiş ve ekstralarla ayda 13.000 TL ve üzeri kazanç elde edebilirsiniz.

Getir Araçlı Kurye Ne Kadar Kazanır? 2022 Maaş ve Şartları

Getir Araçlı Kurye İş İlanları

Getir kurye işleri için yukarıda da bahsettiğimiz gibi Sahibinden sitenin arama kısmına “Getir” yazdığınızda aslında çok sayıda araçlı kurye iş ilanı görebilirsiniz. Burada ilanların açıklamalarında yarı zamanlı / tam zamanlı veya kendi motorunuzla / şirkete ait motorla çalışabileceğinize dair bilgiler bulunmaktadır.

Getir Kurye Başvurusu

Getir kurye başvurusu için Sahibinden üzerinden onlarca iş ilanı var. Bazıları Getir Büyük, bazıları yarı zamanlı kendi motoruyla kuryeleri ve yeni başlayan araçlı kurye modeli olmak üzere onlarca iş ilanı bulunmaktadır. Buradaki açık pozisyonları takip ederek iş başvurusunda bulunabilirsiniz.

Getir araçlı kurye olarak çalışmak ve getir kurye olmak için de belirli başvuru kriterlerini karşılamanız gerekir.

Getir Kurye Başvuru Şartları

Getir kurye olarak çalışmak için aranan standart şartlar firmaya ait motorlarla çalışabilecek kişilerin alttaki şartları sağlaması gerekmektedir. Getir kurye başvuru şartları:

 • A1-A2 sınıfı ehliyet.
 • Aktif olarak motor kullanabilen.
 • Hijyen kurallarına uyan.
 • Teknoloji ile alakası olan.
 • Kılık kıyafet konusunda dikkatli
 • Müşteri ilişkilerinde başarılı
 • Vardiyalı saatlerde çalışabilecek kişiler başvuru yapabilirler.

Getir Kurye Maaşları 2023

Getir’de kurye maaşları genel olarak asgari ücretle ödenmektedir. Asgari geçim indirimi, yemek, paket başı ödeme ve sağlık sigortası yapılmaktadır. Getir kurye maaşları 2023:

 • Ortalama olarak getir kurye maaşları; saatlik ücret ve paket başı ortalama 2,5 TL gibi rakamlarla ayda 10.500 TL – 12.500 TL arasına maaşa tekabül eder.
 • Elbette paket sayısı arttıkça alacağınız tutar da artacaktır. Bu fiyata ortalama olarak 40 – 50 paket dağıtım yapılmaktadır.
 • Kişi maaşlı olarak çalıştığınızda motor ve motorun yakıtı çalışılan firmaya ait oluyor.
 • Tüm bunların dışında alınan online bahşişler de ekstra maaşa yansımaktadır.
 • Getir’de hafta sonu yapılan kampanyalar için dağıtılan paketler için de Getir üzerinden kullanabilen alışveriş çekleri verilmektedir.

Getir Kurye İş İlanları

Getir kurye iş ilanları, daha öncede bahsettiğimiz gibi Kariyer ve Linkedin’de genel olarak mevcut değildir. Getir’de kurye olarak çalışmak isteyenler bu pozisyon için iş tekliflerini doğrudan Getir bayilerinden yapabilirler. Kurye ile yapılan iş ilanları da genellikle Sahibinden tarafından takip edilir.  Kendi motoruyla kurye, Getir araçlı kurye ve Getir araba kurye olarak çalışmak isteyen kişiler Sahibinden üzerinden verilen ilanları takip etmelidir.

Getir İş Başvurusu

Getir iş başvurusu için çalışmak istediğiniz pozisyona göre açık pozisyonları takip edebilir, size uygun pozisyonlara göre başvuru yapabilirsiniz. Fakat bahsettiğimiz gibi Getir’de IT işleri Linkedin’de ve iş süreçlerinde işler Kariyer.net’te, Getir kurye ve kendi motoruyla kurye ilanları Sahibinden üzerinden bulunur.

Getir Kimin?

2015 yılında BiTaksi uygulamasının Türkiye’deki kurucusu Nazım Salur ile hayata başlayan Getir, özellikle salgın günlerinde marketlerin evlere hızlı ulaştırılmasıyla hızla büyüme hedefine ulaştı. Mart ayındaki son yatırımlarla piyasa değerini 2,6 milyar dolara yükselten Getir markasının kurucu ortaklarının payının %60’ta kaldığı biliniyor.

Getir İş İlanları

Açık iş pozisyonları açısından filo yöneticisi, bayi ilişkileri uzmanı, müşteri temsilcisi, kiralama müdürü, bilgi işlem uzmanı, sürüş güvenliği uzmanı vb. gibi birçok farklı pozisyonda personel arıyor.  Sektöre göre maaş bazında normalein üzerinde maaş verdiği bilinen Getir için başvuruları ve iş ilanlarını Kariyet.net’in Getir sayfasından açık iş ilanları görebilirsiniz. Aynı zamanda LinkedIn profillerinde iş ilanları sayfasına ulaşabilirsiniz.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. Cebrail özviran dedi ki:

  Aracım la getirse çalışmak istiyorum Ankara siteler de ikamet ediyorum.