CepteHaber

French Press Kahve Yapımı 2021 French Press Püf Noktaları

French Press Kahve Yapımı 2021 French Press Püf Noktaları

French Press Olmadan filtre kahve yapımı, French Press ile SÜTLÜ Filtre kahve YAPIMI, French Press kahvesi, Filtre kahve yapımı. Filtre kahve ölçüsü French Press kullanımı, French Press Nedir, French press Starbucks French Press’i hazırlamak aslında çok kolay. Ayrıca yapılışı hazır çorba yapmak gibi bir şey. Bir kez yapmayı öğrendikten sonra bir daha unutmuyorsunuz. Damıtma yöntemi ile kahve, cold brew veya ekspresso kahve tarzı değil ben kafede içtiğim filtre kahveyi içeceğim diyorsanız hadi yazımıza geçelim.

French Press yıllardır en sevilen kahve yapma yöntemidir neden çünkü 5 dkda hazır ve çok basittir. French Press kullanmak oldukça kolaydır. Ne elektriğe gerek duyulur ne de kağıt filtreye. Ayrıca temizliği çok hızlıdır. French Press’teki piston süzgeç filtre kahvesinde olduğu gibi kahve yağlarını filtrelemediği için filtre kahve aromasını tam olarak alırsınız. Buda kahve sevdalılarının bir numarası olmasının en büyük sebeplerindendir.

French Press Kahve Tarifi İçin Malzemeler Nelerdir?

French press için kalın öğütülmüş kahve kullanmalısınız aksi taktirde ince olursa kahveniz yanar çok kalın olursa demlenmez. Kahvenizi, kahve presinde demlemek için ideal oran 180 ml sıcak suya, 10 gr kahvedir. Kahve presine uygun olarak öğütülmüş çekirdek kahvenizi, kahve presi boyunuza uygun ölçekte kullanmalısınız buna uygun olarak;

  • 1 adet french press (8c 4c 3c)
  •  8c press için 5 tam dolu tatlı kaşığı kahve
  •  4c press için 3 tam dolu tatlı kaşığı kahve
  •  3c press için 2 tam dolu tatlı kaşığı kahve

Not: 1 tatlı kaşığı kahve ortalama 10 gr gelmektedir.

French Press Kahve Yapımı 2021 French Press Püf Noktaları

French Press Kahve Yapımı 2021 French Press Püf Noktaları

French Press Kahve Tarifi Nasıl Yapılır?

180 ml suyu kettla’a ya da kaynatacağınız ısıtıcıya koyun. Suyu kaynatın. Kaynattığınız suyu 2 dk dinletmeniz kahvenizin mükemmel olmasını sağlayacaktır. Bu arada French Press’inize koyacağınız kahve ölçülerini yukarıda belirtmiştik uygun şekilde koyun. 2 dk beklettiğiniz suyu French Press’teki kahvenin üzerine dökün. Tahta bir kaşık yardımıyla kahveyi karıştırın. 4 dakika boyunca kahvenin demlenmesini bekleyin. Ardından French Press’in presini yavaşça aşağıya doğru ittirin. Ortada bıraktığınız press yaklaşık 2 dakika boyunca orada kalsın. Ardından tekrar aşağıya ittirin ve sonuna kadar getirin ve kahveniz hazır..

İlgilinizi Çekebilir-  Tiktok Takipçi Hilesi 2021 (ÜCRETSİZ) Tiktok Takipçi Arttırma

French press fiyatları için hepsiburada ve trendyol üzerinden fiyat alabilirisiniz.

French Press Kahve Tarifinin Püf Noktaları 2021

French Press için kullanmanız gereken ideal kahve oranı 10-50 gram arasında değişir. 10 gramın katları şeklinde dilediğiniz kadar kahve hazırlayabilirsiniz. 10 gram kahveyi eğer ölçeğiniz yoksa iki tam dolu tatlı kaşığı olarak alabilirsiniz. French Press’te kullanacağınız kaynamış su 2 dk bekletilmelidir. Böylece kahvenin üzerine döktüğünüz suyun kahveyi yakmasını ve acı bir tat ortaya çıkarmasını engellemiş olursunuz.

ÖNEMLİ: FRENCH PRESS İLE HAZIRLANAN KAHVE, KAĞIT FİLTRE İLE DEMLEME YÖNTEMLERİNİN AKSİNE KAHVENİN YAĞ VE AROMASINI KORUDUĞUNDAN, GÜÇLÜ VE ZENGİN BİR TADA SAHİPTİR.

Bizleri takip etmeyi unutmayın 🙂 ceptehaber.net

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.