Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023 İş Kurma Kredisi

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023 İş Kurma Kredisi
A+
A-

Esnafa işyeri açma kredisi geri ödemesiz hibe desteği, Devlet destekli işyeri açma kredisi, dükkan kredisi hesaplama, iş kurmak için kredi veren bankalar, Ziraat Bankası iş kurma kredisi, kaymakamlık işyeri açma kredisi, işyeri açma kredisi şartları, iş kurmak için kredi hesaplama, Halkbank faizsiz iş kurma kredisi gibi konularda bilgi sahibi olup kredi çekecek olan esnaflarımız yazımızdan bilgi alabilirler.

İşyeri Açma Kredisi Nasıl Alınır?

Yeni işyeri açtım kredi çekebilir miyim diyenler buraya. İş kurmak isteyen veya mevcut işletmesini büyütmek isteyen esnaf ve girişimcilere özel bankalar müşterilerine finansman desteği sağlamaktadır. İş kurma kredisi adı altında hemen hemen her bankadan belirlenen koşulların sağlanması halinde kredi kullanımı gerçekleştirebilirsiniz. Uygun ödeme koşulları ile esnafa iş kurma kredisi veren bankalar hangileri faiz oranları ve azami vade sayılarını sizler için yazımızda yer verdik.

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar

İş kurma kredisi veren bankaların müşterilere sunduğu kredi ürünü için gereken şartların esnaf kredisi alacak kişiler tarafından sağlanmış olması gerekmektedir. Örneğin işletmenin ticaret odasına kaydının olması veya esnaf odasına kaydının bulunması gibi. Bunun yanı sıra tahmin edildiği üzere vergi beyannamesi de yine esnaf kredisi veren bankalar tarafından talep edilmektedir.

Devlet destekli iş kurma kredisi alabileceğiniz gibi aynı zamanda müşterisi olduğunuz bankalardan da iş kurma kredisi çekebilirsiniz. Bankalardan kredi ürünü alabilmek için elbette ki kredi notunuzun belirlenen kriterleri karşılaması gerekmektedir. Kredi notunuzun iyi düzeyde olması durumunda başvuruda bulunacağınız bankadan kredi temin edebilirsiniz.

Faizsiz İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023

İş kurma kredisi çekmek istiyorum diyorsanız size tavsiyede bulunabileceğimiz bankalar aşağıdaki gibidir. İş kurma kredisi:

 • İş Bankası
 • Akbank
 • Garanti BBVA
 • Halkbank
 • ING Bankası
 • Denizbank
 • Yapı Kredi

Dilerseniz yazımızın devamını okuyarak esnafa iş kurma kredisi veren bankaların faiz oranları ve hesaplama tabloları gibi kredi kullanım şartları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Halkbank İşyeri Açma Kredisi

Halkbank birçok farklı alanda iş kurma kredisi vermektedir. Halkbank’ın desteklediği konular girişimcilere özel olup iş kurma düşüncesi olan kişilere yöneliktir. Farklı kredi limitlerinin tanımladığı kredi ürünleri şu şekildedir;

 • Genç Girişimci Kredisi ile 30 yaşını aşmamış olan kişilere özel 50 bin liraya kadar 1 sene geri ödemesiz dönem imkanı ile toplam 36 ay vadeli kredi kullandırılmaktadır.
 • Cesur Girişimci Kredisinde 35 yaşını doldurmamış olan en az 2 yıllık mesleki faaliyette bulunarak iş tecrübesi bulunan girişimcilere 75 bin liraya kadar kredi imkanı sunulmaktadır.
 • Usta Girişimci Kredisi; ustalık belgesine sahip olanlardan 5 yıl mesleki tecrübesi bulunan usta girişimcilere 30 yaşını aşmayanlara 36 ay vadeli 30 bin lira kredi tanımlanacaktır.
 • Mucit Girişimci Kredisi almak isteyenlerden Teknokentte faaliyette bulunan 30 yaşını aşmayanlardan KOSGEB, TÜBİTAK, TTGV gibi kurumlardan devlet desteği almaya hak kazanmış kişilere, 75 bin lira limitli 48 ay geri ödemesiz kredi kullandırılabilir.

ING Bank İş Kurma Kredisi 2023

İş kurma kredisi veren ING Bank azami 100.000 liraya kadar kredi kullandırmaktadır. ING müşterisi olan kişilerin iş kurma kredisi yararlanabileceği gibi aynı zamanda müşteri olmayan ancak ticari faaliyette bulunanlardan vergi levhasına sahip olanlarda yine esnaf kredisinden yararlanabilmektedir.

Başvuruların online olarak alındığını belirtmek ister aynı zamanda banka şubesine gitmeye gerek olmadığını söylemeliyiz. Nakit ihtiyaçlara en hızlı kredi paketi ile KOBİ’lere çözüm sunan ING Bank ile 100 bin liraya kadar 36 ay vadeli kredi çekebilirsiniz.

Kefil ve teminat şartı aramayan ing bank asgari 6 ay azami 36 ay vade ile en az 3 bin lira en fazla 100 bin liraya kadar iş kurma kredisi vermektedir. ING Bank tarafından desteklenen esnaf kredisi başvurusunu www.ing.com.tr/tr/isiniz-icin/krediler/ing-kobi-hizli-kredi adresi üzerinden yapabilirsiniz.

BENZER YAZI: Esnaf Kefalet Kredisi İçin Gerekli Evraklar 2023 (Esnaf-Kefil)

Garanti Bankası İş Kurma Kredisi

Garanti Bankası müşterilerine özel uygun ödeme koşulları ile iş kurma kredisi vermektedir. 200 bin liraya kadar ki işletme ihtiyaçlarınız için uygulanacak faiz oranları:

 • 1.000 liradan 50 bin liraya kadar olan kredi kullanımlarında %2,79 faiz oranı,
 • 50.000 liradan 75 bin liraya kadar %2,74 faizli,
 • 75 bin liradan 100 bin liraya kadar %2,69 faizle,
 • 100 bin liradan 200 bin liraya kadar ise %2,64 faizle kredi verilmektedir.

Azami 36 ay vadeli olarak kullandırılacak olan iş kurma kredisi paketine Garanti BBVA üzerinden anında başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak tarım sektörü kapsamına konu olan ve çifti belgesine sahip olan müşteriler bankalara müracaat ederek iş kurma kredisi başvurusu yapabilirler.

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023 Esnaf Hibeleri

Esnafa İşyeri Açma Kredisi Veren Bankalar 2023 Esnaf Hibeleri

İşyeri Açma Kredisi Denizbank 2023

SMS üzerinden esnafa iş kurma kredisi veren bankalardan olan Denizbank esnaf kredisi vermektedir. SMS üzerinden anında kredi başvurusu yapabilir, Denizbank ATM’lerinden kredinizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Denizbank’ın müşterilerine sunduğu esnaf kredisinin yanında yine iş kurma kredisi kapsamına konu olan kredi ürünleri şu şekildedir;

 • Taksitli Ticari Kredi
 • Ticari Kurtaran Hesap
 • İşletme Kart
 • Doğrudan Borçlandırma Sistemi (DBS)
 • Taşıt Tanıma Sistemi

Denizbank tarafından esnaf ve girişimcilere sunulan KOBİ kredisi detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Denizbank Esnaf Kredisi Başvuru Belgeleri

100.000 liraya kadar olan ihtiyaçlarınıza finansman desteği olan Denizbank SMS üzerinden yapılan başvuruların onaylanması ardından Denizbank Şubelerine aşağıdaki belgeler aracılığıyla ziyaret etmeniz gerekmektedir. Mevcut işletmenizin olması durumunda;

 • T.C kimlik kartı aslı ve fotokopisi
 • İşletmenize ait imza beyannamesi
 • Olması durumunda Esnaf ve Sanatkarlar Oda Kaydı
 • İşletmenize ait son 2 seneyi baz alınarak talep edilen vergi levhası
 • Son 2 seneyi kapsayan işletmenin bilanço ve gelir tablosu
 • Mal bildirimi

SMS ile Denizbank Esnaf Kredisi başvurusu yapabilmek için; ESNAF boşluk TCKN yazıp 3280’e SMS gönderebilir ve bu sayede en geç 5 dakika içerisinde başvuru sonucunuzu öğrenebilir, dilerseniz de bu link üzerinden de başvuru yapabilirsiniz.

İş Bankası İş Kurma Kredisi

İş bankası da diğer bankalarda olduğu gibi esnafın veya girişimcilerin harcamalarına finansman desteği olabilmek adına anında ticari kredi paketini devreye almıştır. İş bankası kobi kredisini 250 bin liraya kadar 36 ay vade ile sunmaktadır.

Örneğin; 50 bin lira esnaf kredisi alacaksanız bu durumda %2,61 faiz oranı ve 36 ay vadeli kredi için aylık 2.202,38 TL ödeyerek kredi kullanabilirsiniz. Eğer 150 bin lira kredi kullanmak isterseniz bu durumda yine uygulanacak olan faiz oranı %2,61 olup aylık taksit tutarınız da yine 36 ay vadeli kredi kullanımlarında 6.607,15 TL olacaktır.

Hesaplanan faiz oranı vadelere göre değişiklik göstermektedir. Yani siz 1-12 ay arası vadelendirme üzerinden kredi çekecekseniz bu durumda %2,3 faizle kredi alabilir ancak 13-36 ay vadeli kredi alırsanız %2,61 üzerinden krediye tabii olursunuz. Aynı zamanda İş Bankası herhangi bir kefil ve teminat koşulu da aramamaktadır. Banka müşteri için anında kredi ile esnafa iş kurma kredisi vermektedir.

KOSGEB İşyeri Açma Şartları Nelerdir?

KOSGEB destekli iş kurma hibesi alabilirsiniz. Fakat belirtmeliyiz ki öncelikle hazırladığınız bir iş planınızın olması gerekmektedir. İş planınızı ikametiniz de bulunan KOSGEB’e belirlenen süre zarfında (10 dakika içerisinde) sunarak devlet desteği alabilirsiniz.

İş planı oluşturmadan önce Uygulamalı Girişimcilik Sertifikasına sahip olmanız gerekir. Çünkü ancak bu sayede KOSGEB tarafından destek alabilirsiniz. Online eğitim ile kısa sürede Girişimcilik sertifikasına sahip olmak için KOSGEB e-Akademiye girebilir ve buradan eğitimlere başlayabilirsiniz.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.