En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler 2024

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler 2024
A+
A-

En kolay schengen vizesi veren ülkeler, Türkiye’ye en kolay vize veren ülkeler, En kolay vize veren Avrupa ülkeleri, 5 yıllık Schengen vizesi nasıl alınır gibi konular sık sık araştırılıyor. Bizde sizler için en kolay Schengen vizesi veren ülkeleri bir araya getirdik.

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler 2024

En kolay schengen vizesi veren ülkeler hem eğitim hem de çalışmak isteyen kişiler tarafından araştırılıyor. Avrupa’da Schengen vizesi veren ülkeler; Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya, Yunanistan, İsviçre, İzlanda, Norveç ve Lihtenştayn’dır.

En Ucuz Vize Veren Avrupa Ülkeleri

En ucuz vize veren Avrupa ülkeleri arasında Schengen ülkeleri gelmektedir. Schengen vizesi ücreti 2024 yılı için belirlenen ücretlere göre Schengen ülkelerine vize başvurularında 12 yaş üstü başvuru sahipleri için 80 euro, 6 ila 12 yaş arası başvuru sahipleri için 40 euro talep ediliyor. Schengen ülkeleri için yapılan başvurularda 6 yaşından küçük başvuru sahiplerinden ücret alınmamaktadır. Vize başvuru ücretleri karşılaştırıldığında Schengen ülkeleri en ucuz vize veren ülkeler arasında gösteriliyor.

AB ülkelerine vize başvurularında alınan 60 avroluk ücret, 80 avroya çıkartıldı. Buna göre 2024 yılında Avrupa Birliği’nin (AB) vize kurallarında yapılan değişiklikle Schengen vize ücretlerine 20 avro zam yapıldı.

Kapıda Vize Veren Avrupa Ülkeleri

Kapıda vize veren Avrupa ülkeleri arasında Yunanistan da bulunuyor. Yunanistan’ın Türk vatandaşları için bazı adalarda yaz aylarını kapsayan belirli bir süre için kapıda vize uygulaması olsa da Avrupa’da Yunanistan hariç sadece Ermenistan Türk vatandaşlarına kapıda vize verir. Avrupa ülkeleri dışında bazı Afrika ve Asya ülkeleri de kapıda Türk vatandaşlarına vize veren ülkeler arasında yer alıyor.

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler

Eğitim İçin En Kolay Vize Veren Ülkeler

Eğitim için öğrencilere en kolay vize veren ülkeler:

 • Kanada
 • Almanya
 • İrlanda
 • Yeni Zelanda
 • Singapur
 • Fransa
 • Polonya.

Yurtdışında okumak ya da orada çalışırken farklı deneyimler kazanmak isteyenler için faydalı olacaktır. Okumak istediğiniz ülkenin dilini iyi bir seviyede öğrenmiş olmanız sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Okurken çalışmak isteyen kişiler istihdam hizmeti sunan okulları tercih etmelidir.

Çalışmak İçin En Kolay Vize Veren Ülkeler

Çalışmak için en kolay vize veren ülkeler: Dünyanın her yerinden insanlar yaşam koşullarını değiştirmek için farklı şehirleri veya ülkeleri seçebilirler. Özellikle kariyerinizi geliştirmek veya hayat tecrübesi kazanmak için yurt dışında yaşamayı tercih edebilirsiniz. En kolay çalışma vizesi veren ülkeler:

 • Norveç
 • Almanya
 • Kanada
 • Avustralya
 • Fransa
 • Lüksemburg
 • İsveç
 • Avusturya
 • İsviçre
 • ABD

En Kolay Schengen Vizesi Veren Ülkeler

Yurtdışı seyahatlerinde en çok tercih edilenler arasında Avrupa ülkeleri de yer almaktadır. En kolay vize veren Avrupa ülkelerinde ilk sırasında Portekiz yer almaktadır.

Daha sonrasında Almanya, Avusturya, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Letonya, Estonya, Danimarka, Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Polonya, Yunanistan, Belçika, Finlandiya, Malta, Slovakya, Slovenya, Lüksemburg, Fransa da en kolay vize veren ülkeler 2024 listesinde yer alıyor. Bu ülkeler, çoğu vizeler gibi aynı belgeleri talep ediyor.

Pasaportumu Kaybettim Ne Yapmalıyım? 2024 Kaç Günde Çıkar?

Vize Başvurusu 2024

Vize başvuruları, yabancı konsolosluklar ya da aracı kurumlar gibi temsilcilikler aracılığıyla veya havalimanları ve sınır kapılarındaki gişeler aracılığıyla yapılır. Tatil planı yapanların ve özellikle ilk kez yurt dışına çıkacak olanların en çok merak ettiği vize ne kadar sürede çıkar? Bunun cevabı için şöyle diyebiliriz; Başvuru süreci normal şartlarda 5 gün içerisinde sonuçlandırılır.

Türkiye dışındaki bazı ülke vatandaşları için bu süre daha uzun, yaklaşık 15 gün. Başvurunun sonucu ve vizenin verilme süresi ile ilgili karar Başkonsolosluğun yetkisindedir. Belirtilen süre, iş gününün yoğun olduğu dönemlerde uzatılabilir.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.