E-Devlet Bekçilik Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Başvuru Formu

E-Devlet Bekçilik Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Başvuru Formu
A+
A-

E-devlet bekçilik başvurusu nasıl yapılır? bekçi alımı 2023 başvuru e-devlet, pa.edu.tr bekçi başvuru e devlet 2023, bekçilik başvurusu e-devlet 2023, jandarma bekçilik başvurusu e-devlet, POMEM başvuru yap, EGM bekçi başvuru yap konular son zamanda çok sık araştırılıyor. Bekçiler, geceleri belirlenen semt ve mahallelerin güvenliğini sağlamakla görevli olan kişidir. Genellikle 22:00 ile 06:00 saatleri arasında görev yapmaktadırlar. E-Devlet bekçilik başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtını merak edenler için sizlere yazı hazırladık. İşte bekçilik başvurusu 2023 detayları..

Bekçi Alımı Başvurusu 2023

E-devlet bekçilik başvurusu 2023 yılında ne zaman yapılacak, başvuru için gerekli belgeler nelerdir gibi sorular bekçi olmak isteyen vatandaşlarımız tarafından sık sık gündeme geliyor. E-devlet bekçilik başvurusu nasıl yapılır yazımızdan detaylı bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

E-Devlet Bekçilik Başvurusu 2023

E-devlet bekçilik başvurusu: Bekçi olmak için üç aşamalı bir sınavı geçmelisiniz. Bu üç adımlı sınavda yazılı, sözlü ve fiziksel beceriler olarak düzenlenmektedir. Bu sınavlar arasında yazılı sınavı geçen kişi siz olmanız gerekmektedir. Yazılı bir sınavda; Türk dili, sosyal bilimler, doğa bilimleri, matematik ve genel kültür alanlarında test edileceksiniz.

Sınava girerken optik soruların cevaplarını işaretlemeli ve böylece sınavı geçmelisiniz. Geçilen sınav en az 50 puan olmalıdır. İkincisi, fiziksel bir yetenek sınavına girmelisiniz. Bu genel bakışta insanların yetenekleri ön plandadır. Ve bu aşamada 60 puan alan vatandaşlarımız başarılı sayılacaktır. 60 puan alamayanlar bekçi olmaya yetersiz sayılacaktır.

Girdiğiniz üçüncü sınav sözlü olacaktır. Burada özgüven ön plana çıkıyor. Bu sözlü sınavda kişinin bilgi seviyesi anlama, kendine güven ve beden dilidir. Bu, her biri ayrı ayrı yirmi puandır. Bu sınavdan 70 puan almanız gerekmektedir. Bu üç sınavı geçtikten sonra tüm puanlar hesaplanacaktır. Bu hesaplamada yazılı ve fiziki sınavda alınan puanların% 25’i sözlü sınavın% 50’si esas alınacaktır.

pa.edu.tr Bekçi Başvuru E-Devlet 2023

Bekçi alımı 2023 başvuru e-devlet: Bekçi olmak için iki farklı şekilde başvuruda bulunabilirsiniz. İlk yol, çevrimiçi bir başvurudur. Online başvuru yapmak için https://pa.edu.tr/ linkine tıklayarak başvuru yapabilirsiniz. Bunu e-devlet üzerinden de yapabilirsiniz. Diğer bir yöntem, özel bir uygulama yöntemidir. E-Devlet Bekçilik Başvurusu. Bu yüzden ön başvuru ile mesai saatleri arasında sağlık kontrolleri yapmak için Polis Akademisine gitmeniz gerekmektedir.

EGM Bekçi Alımı 2023 Başvuru Formu

4 Mart tarihinde yayınlanan Resmi Gazete’ye göre 3.000 bekçi alımı yapılacaktır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan kararnamede yeni Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı kararından sonra pek çok kişi EGM bekçi alımıyla ilgili net bir tarih öğrenmek istiyor. Fakat henüz Polis Akademisi tarafından konu hakkında detaylı bir bilgi paylaşılmadı.

E-Devlet Bekçilik Başvurusu 2023 Bekçi Nasıl Olunur?

Bekçilik Başvurusu Yap 2023

Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine başvurmak isteyen adaylarda aranan şartlar aşağıda maddeler haline sıralanmıştır. E-Devlet Bekçilik Başvurusu:

 • T.C. vatandaşı olmak.
 • En az lise mezunu olmak.
 • En az 1.67 boy.
 • Başvuru yaptığı yerde en az bir senede oturuyor olması.
 • Askerliğini tamamlaması.
 • Ağır hapis, hırsızlık, nitelikli dolandırıcılık, sahtecilik veya başka bir suçtan hüküm giymemesi.
 • Kötü tanınmamak.
 • Silah kullanmaya bir engel olmaması.
 • Alkol, uyuşturucu tedavisi görmemesi.
 • Terör örgütüne katılmaması.
 • Siyasi partiye üye olmaması.

E-Devlet Bekçilik Başvurusu Nasıl Yapılır? 2023 Evrakları

E-devlet bekçilik başvurusu nasıl yapılır sorusu kadar bekçilik başvurusu için gerekli evraklarda merak ediliyor. İşte e-devlet bekçilik başvurusu evrakları:

 • Sınav dilekçesi.
 • Kimlik kartı.
 • Diplomanın aslı ve fotokopisi.
 • Dört adet biyometrik fotoğraf.
 • Sınav ücretinin yatırıldığını kanıtlayan dekont.
 • Askerliğin bittiğini gösteren belge.

Bekçi Maaşı Ne Kadar? 2023 Güncel Bekçi Maaşları

Bekçi maaşları 2023 yılında ne kadar oldu? güncel 2023 bekçi maaşları:

 • İlkokul mezunu bekçi maaşı: 12.000 TL
 • Lise mezunu bekçi maaşı: 12.500 TL
 • Üniversite mezunu bekçi maaşı: 15.000 TL

EGM Bekçi Başvuru 2023

Daha önce yazımızda da belirttiğimiz gibi EGM bekçi başvuru 2023 yılı için vatandaşlarımız yoğun bir şekilde araştırma yapmaya devam ediyor. EGM bekçi alımları için 3.000 bekçi alımıyla ilgili karar yayınlandı. E-devlet bekçilik başvuru nasıl yapılır Bunun üzerinde vatandaşlar 2023 yılı için bekçi alımlarına büyük ilgi duyuyor. Bekçi alım duyurularına https://www.pa.edu.tr/ adresinden ulaşabilirsiniz.

Bekçilik Sınav Ücreti Ne Kadar?

Genel olarak başvurularını internet üzerinden yapacak olanlar için belirtilen tarihlerde Halkbank şubesine yatırılacaktır. Ücretler yalnızca Halkbank aracılığı ile alınmaktadır. İnternet bankacılığı, ATM ya da şubeler aracılığı ile sınav ücretleri yatırılabilecektir. Fakat internet üzerinden ödeme yapanlar dekontun çıktısını almalıdır. Şehit ve vazife malulü yakınları sınava ücretsiz olarak başvuru yapacaklarıdır.

Ancak başvuru esnasında bunu belirtmeleri gerekmektedir. Yoksa ücreti yatırmadıkları için sınav başvurusu yapmamış sayılacaklardır. Sınav ücretini ödeyerek ön kayıt yaptırmayan ya da aynı başvuru için birden fazla defa ücret yatıranları ücretleri geri verilmeyecektir. Polis Akademisi Başkanlığı, bu dönemin başvuru ücretini 130 TL olarak belirledi.

pa.edu.tr bekçi başvuru e devlet, Bekçilik başvurusu ne zaman başlayacak 2023, Bekçilik başvurusu 2023, EGM bekçi alımı başvuru formu 2023, EGM bekçi başvuru, Bekçilik başvurusu yap 2023, Bekçilik başvurusu nasıl yapılır 2023, Bekçilik başvuru formu gibi konularda araştırma yapan vatandaşlarımıza yukarıda yazımızda detaylı bilgiler yer verdik.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.