CepteHaber

Dosya Masrafı En Az Olan Banka 2021 GÜNCEL

Dosya Masrafı En Az Olan Banka 2021 GÜNCEL

Kredi dosya masrafı hesaplama, Dava dosya masrafı, Ziraat Bankası dosya masrafı sorgulama, kredi, sigorta masrafı hesaplama, Kredi hesaplama, VakıfBank dosya masrafı, Kredi dosya masrafı geri alma 2021 gibi konularda araştırma yapan kişiler içeriğimizden dosya masrafı hakkında tüm bilgilere Dosya Masrafı En Az Olan Banka 2021 GÜNCEL başlıklı yazımızdan erişebilir.

Dosya Masrafı En Az Olan Banka 2021 GÜNCEL

Kredi alırken mevduat maliyeti en düşük olan bankalar mevcut koşullarda acil nakde ihtiyacı olan vatandaşlar bankaların kredi hizmetlerinden yararlanmaktadır. Kredi çekerken her kuruş bile çok önemlidir. Bu kapsamda en az maliyetle kredi çekilebilecek bankalar incelenmektedir. Kredi alırken vatandaşlar, en düşük maliyetle kredi alabilecekleri bankaları tercih etmek istiyor.

Dosya Masrafı Nedir?

Dosya masrafı krediler çekilirken kredi tutarının 5/1000’ine kadar alınabilecek bir kredi ücreti olarak kabul edilir. Bankalarca yapılan işlemler için müşterilerden tahsil edilen bu tutara sigorta, ipotek ve ekspertiz ücretleri dahil değildir. Bu ücretler bankalardan kurumlara aktarıldığı için dosya masrafına dahil edilmemektedir. Bankalar müşterilerine kredi verdiğinde, yalnızca ek işlem ücretlerini öderler. Bankanın 100.000 TL’lik tüketici kredisinden alacağı maksimum dosya gideri 500 TL olabilir.

Dosya Masrafı En Az Olan Banka Hesaplama

Aşağıda maddeler halinde belirtilen bazı kredi tutarları için alınabilecek maksimum dosya masrafları gösterilmektedir. Bu hesaplama, kredi tutarının 5/1000’ine dayanmaktadır.

Dosya Masrafı En Az Olan Banka 2021 GÜNCEL

Dosya Masrafı En Az Olan Banka 2021 GÜNCEL

  • 10.000 TL kredi için en fazla 50 TL dosya masrafı,
  • 20.000 TL kredi için en fazla 100 TL dosya masrafı,
  • 30.000 TL kredi için en fazla 150 TL dosya masrafı,
  • 60.000 TL kredi için en fazla 300 TL dosya masrafı,
  • 80.000 TL kredi için en fazla 400 TL dosya masrafı,
  • 100.000 TL kredi için en fazla 500 TL dosya masrafı alınmaktadır.
İlgilinizi Çekebilir-  Bankalardan Kredi Kartı Alamıyorum Diyenlere 2021 Kesin Çözüm

Teminat Blokeli Kredi Kartı Nedir? 2021 Hangi Bankalar Veriyor? detaylı bilgi için tıklayınız.

Kredi Dosya Masrafı Geri Alma 2021

Müşteriler, bankalar tarafından verilen kredilerde alınan başvuru ücretlerinin geri ödenmesinin mümkün olup olmadığını merak ediyor. Kredi miktarına bağlı olarak farklı miktarlarda ödenen dosya masrafları geri ödenebilir. İadenin yapılabilmesi için kaymakamlık hakem heyetine itiraz dilekçesi verilmesi gerekmektedir.

Tüketici hakem heyetinin kararı, ortalama 5-6 ay içinde itiraz sahibine bildirilir. Sonuç ayrıca ilgili bankaya da iletilir. Nihayetinde dava bedelinin karşılanmasına karar verilirse, bankalar gerekli tutarı müşteri hesaplarına geri ödeyeceklerdir. Banka tarafından geri ödeme yapılmaması durumunda, müşteriler banka ile iletişime geçerek yeniden başvurabilirler. Dosya masrafı iadesi için zamanaşımı 10 yıl olarak belirlenmiştir.

Diğer Kredi Masrafları

Dosya masrafı ücretleri ile sigorta, ipotek ve ekspertiz ücretleri karıştırılmamalıdır. Dosya masraf ücretleri, kredi sırasında banka tarafından sağlanan bir defaya mahsus ücretlerdir. Başvuru ücretleri, kredi miktarına göre değişmektedir. Öte yandan, müşteriler kredi alırken farklı maliyetler de üstlenmek zorundadır. Bu maliyetler;

  • Sigorta bedeli
  • İpotek bedeli
  • Ekspertiz ücretleri olarak kabul edilir.

Ev kredilerinde DASK, ekspertiz ücretleri, ipotek ücretleri ve konut sigortası diğer maliyetlerdir. Taşıt kredilerine bakıldığında, araç sigortası (kasko) yaptırma zorunluluğu vardır. Bu anlamda, diğer sigorta maliyetleri da eklenebilmektedir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.