1684 TL Devletten Para Yardımı Başvurusu 2023

1684 TL Devletten Para Yardımı Başvurusu 2023
A+
A-

1684 tl devletten para yardımı başvurusu, 1684 tl para yardımı başvurusu e devlet, 1684 tl yardım başvurusu, ptt 1684 tl yardım başvurusu, 1684 tl para yardımı başvuru formu, her aileye 500 — 800 tl yardım başvurusu, 1684 tl para yardımı başvurusu nasıl yapılır, ptt yardım başvurusu gibi konular vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle araştırılmaya devam ediyor. 1684 TL para yardımı hakkında tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

1684 TL Devletten Para Yardımı 2023

Devlet, vatandaşlarını ekonomik olarak desteklemeye devam ediyor. Son zamanlarda 1684 TL para yardımı en çok aranan konular arasında yerini aldı. PTT üzerinden yapılan 1684 TL’lik yardım talebi kapsamında vatandaşlar, yardımın kimlere verileceğini ve talebin şartlarının neler olacağını araştırmaya başladı.

Başvuru sahiplerine devlet tarafından ödenen aylık 1684 TL, yaşlılık aylığı olarak tanımlanmaktadır. Yaşlılık aylığından yararlanmak için kaymakamlığın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile iletişime geçmeniz yeterlidir. Başvuru formu Aile Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde mevcuttur.

1684 TL Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen sosyal yardımların vatandaşlara hangi kişilere ödendiği merak konusu oldu. Pek çok sosyal yardım programı bakanlık tarafından yürütülmektedir. Bu sosyal yardım programları kapsamındaki vatandaşlar, başvuruları halinde aylık düzenli sosyal yardım ödemelerine hak kazanırlar. Yaşlılık aylığından yararlanmak için ikamet adresinin bağlı olduğu kaymakamlığın ‘Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na (SYD) başvuru yapılması gerekmektedir. Başvuru formunu ise Aile Bakanlığı’nın resmi web sitesinden alınabilmektedir.

828 TL Para Yardımı Başvurusu 2023

1684 TL Para Yardımı Kimlere Verilir?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının sosyal yardım programı kapsamında, belirli koşulların sağlanması halinde yaşlılara aylık olarak sosyal yardım ödeneği verilir. Bu sosyal yardım, sosyal güvencesi olmayan 65 yaş üstü vatandaşlara yöneliktir. Yaşlı aylığı olarak da adlandırılan bu para yardımı, vatandaşlardan gelir şartı istenir. Aylık bağlanacak kişinin ve eşinin kişi başına aylık gelirinin 852 TL’den az olması gerekir.

Yaşlılık Maaşı Ne Kadar? 2023

 • Yaşlılık aylığı olarak 65 yaş ve üzeri vatandaşlara verilen maaş 1.684 TL’ye yükseldi.
 • Evde bakım maaşı ise, bakıma muhtaç olan yaşlı ve engelli vatandaşların yakınlarına ödeniyor. Aylık olarak 3.340  TL’ye yükseltildi.
 • Engelli maaşı ise %40-69 engeli olanlara aylık olarak 1.124 TL, %70 ve üzeri engeli olan vatandaşlarımıza ise 1.687  TL olarak verilmektedir.

65 Yaş Aylığı Nereye Yatırılıyor?

65 yaş emekliliğinden yararlanmak isteyen vatandaşlar ilk maaş ödemelerini Ziraat Bankası’ndan alabiliyor. Daha sonraki ödemeler PTT aracılığıyla vatandaşların hesaplarına yatırılır.

1684 TL Para Yardımı Başvuru Şartları 2023

1684 TL para yardımı yani 65 yaş aylığı alabilmek için belirtilen bazı şartları taşımak gerekmektedir. Şartları taşımayan kişilere aylık olarak maaş bağlanmamaktadır. Başvuru şartları ise;

 • Sosyal güvencesinin olmaması,
 • 65 yaş üzerinde olmak,
 • Aylık gelirin tespit edilmesiyle birlikte muhtaçlık sınırının altında bir gelirin bulunması,
 • SGK’ya prim ödemesinin yapılaması,
 • Asgari ücretin üçte biri kadar az gelire sahip olmak.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 1 Yorum
 1. Neslihan Kurt dedi ki:

  Eşimden ayrıldım üç çocuğum var okul ihtiyaçlarını karşilayamiyorum