Çiçekçi Dükkanı Nasıl Açılır? 2023 Çiçekçi Dükkanı Maliyeti

Çiçekçi Dükkanı Nasıl Açılır? 2023 Çiçekçi Dükkanı Maliyeti

Çiçekçi dükkanı nasıl açılır, çiçekçi nasıl açılır, KOSGEB çiçekçi, bir çiçekçi dükkanı açmak, Peyzaj dükkanı açmak, çiçekçi dükkanı bayilik, çiçekçi dükkanı açmak, peyzaj dükkanı açmak için gerekli belgeler, çiçekçi dükkanı dekorasyonu, çiçekçi dükkanı konseptleri gibi konularda bilgi almak isteyen işyeri açacak olan kişiler yazımızdan bilgi alabilirler.

Çiçekçi Dükkanı Nasıl Açılır? 2023 Çiçekçi Dükkanı Maliyeti

Yeni bir iş kurmak herkesin hayalidir. Çiçekçi orta seviyeli sermayeye sahip olan kişiler için iyi girişimlerden bir tanesidir. Kâr oranı yüksek olan çiçekçilerin kazancını belirleyen unsurlar oldukça fazladır. Yeryüzündeki en sempatik mesleklerden biri sayılan çiçek satıcılığı, işi becerebilen için iyi bir gelir imkanıdır.

Herhangi bir dükkân açmak gibi sıradan aşamaları uygularsınız. Fakat satış aşamasına gelindiğinde, sarf ettiğiniz efor gerçekten önemlidir. Eğer çiçek tasarımı konusunda beceri ve deneyiminiz varsa ayrıca işletmeciliğe yönelmek istiyorsanız kendi çiçekçi dükkanınızı açmanız sizin için karlı bir iş olabilir. Kuracağınız iş çiçekçilik ise yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim. Her meslek gruplarında belirli zorluklar olduğunu hepimiz biliyoruz. Sevdiğimiz bir işi yaptığımızda bu zorlukları kolay bir şekilde atlatabiliyoruz.

Günümüzde farklı dekorasyonlarla çiçekçi dükkanınızda ayrıcalık ve farklılık sağlayabilirsiniz. Her şeyden önce ürünlerinizin kaliteli ve taze olmasına özen göstermelisiniz. Çünkü çiçekler daima insanlarda hoş duygular uyandıran, mutluluk ve sevinç kaynağı varlıklardır. Onların girdiği tüm mekanlara ferahlık ve aydınlık dolar. Sizden istenilen çiçeği hemen tanımanız gerekmektedir, çiçeklerle ilgili fazla bilginiz yoksa kurslara başvurabilir veya kendiniz araştırma yapabilirsiniz.

Çiçekçi Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Çiçekçi açmaya karar verdiyseniz ilk olarak bilmeniz gereken sektör tecrübesine sahip olmanız. Ayrıca yanınızda çalışan kişilerin de çiçekçilik konusunda bilgisi olmalıdır. Aksi halde ilk başlarda hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Çiçek dünyanın her yerinde en çok tercih edilen hediyelerden bir tanesidir. Bu yüzden işinizi yaparken oldukça titiz çalışmanız gerekiyor.

Çiçek düzenlemeleri yapabilmek için buketleri ve aranjmanları nasıl yaratacağınız konusunda bilgili olmalısınız. Aynı zamanda renklerin ve çiçeklerin uyumunu yakalayabilmek için iyi bir göz zevkinizin olması gerekir. Eğer bu konularda gerideyseniz kurslara katılabilirsiniz veya videolar ve kitaplar aracılığıyla kendi kendinize öğrenebilirsiniz. İlk olarak iş yeri açma ruhsatı ve vergi levhası almanız gerekiyor.

Özellikle iş yeri açma belgesi her belediyede farklı prosedürler gerektirmektedir. Bu yüzden bulunduğunuz bölgede ki belediye binasından gereken işlemleri detaylı olarak öğrenebilirsiniz. İlgili resmi kurumlarda gerekli izinleri alın. Bir danışman veya muhasebeci ile görüşüp işletmenizin nasıl kurulması gerektiği, kesintilerin ve vergilerin nasıl olacağı ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.

Çiçekçi Dükkanı Nasıl Açılır? Çiçekçi Dükkanı Maliyeti

Çiçekçi Dükkanı Nasıl Açılır? 2023 Çiçekçi Dükkanı Maliyeti

Sigorta teminatı ile ilgili olarak sigorta firması ile görüşmeniz gerekmektedir. İnsanların zarar görmesi ihtimaline karşı önlem almanız gerekir. Müşterilerinize çiçekleri teslimat araçlarıyla gönderecekseniz bu konuda da önlem almanız gerekir.

Kartvizit bastırmanız ve dükkanınızın reklamını yapmanız gerekir. İlk başlarda çok fazla müşteriniz olmayabilir fakat çiçekçi dükkanında telefon ve internet siparişleriyle öne çıkabilirsiniz. Bunun içinde reklama ayrı bir önem vermelisiniz internet günümüzde kolaylık sağlayan bir araç olarak görülmekte, sizde bundan faydalanabilirsiniz.

BENZER YAZI: Oto Yıkama Dükkanı Nasıl Açılır? 2023 KOSGEB Oto Yıkama

Çiçekçi Dükkanı Açma Maliyeti 2023

Tabi ki yapmak istediğiniz bir işin maliyetini düşünmeniz gayet normal. Bulunduğunuz semte, il veya konuma göre fiyat değişim gösterebilir. Standart düzeyde bir yer açmak istiyorsanız 80 bin TL civarında bir sermayeniz olmalı. Rekabetin yoğun olmadığı, yaya trafiğinin yoğun olduğu yerleri tercih edebilirsiniz. Etkileyici yan ürünler harcamalarınızı arttırabilir. Fakat çiçekçi dükkanınıza ne kadar özen gösterirseniz, yapmış olduğunuz harcamaları kısa bir süre içerisinde kar olarak elde edebilirsiniz.

Çiçekçi Dükkanı Karlı mıdır?

Bu konuda elde etmek istediğiniz kar size bağlı. Kaliteli ürünlerinizle müşterinizi etkileyebilirsiniz veya farklı içeriklerle rakiplerinizden farklı tasarımlar yapabilirsiniz. Özel günlerde aklımıza ilk gelen hediye olarak çiçek gelmektedir.

Çiçekler birine olan sevgimizi, aşkımızı veya ilgimizi gösteren mutluluk veren anlamlı bir hediyedir. Geçmiş olsun dilekleri, yeni işe başlayanları tebrik amaçlı gönderilen çiçekler, düğün, nişan, kına, sünnet düğünü, cenaze çiçekleri ve tabii ki bu liste daha da uzayabilir. Ayrıca, şunu da belirtmek isterim ki, sıraladığımız tüm çiçek satın alma amaçlarının dışında insanlar kendileri için de çiçek satın alma alışkanlığı sergileyebilirler.

KOSGEB Çiçekçi Dükkanı Nasıl Açılır?

KOSGEB tarafından desteklenen sektörler arasında çiçekçi dükkanı da yer almaktadır. KOSGEB’in vermiş olduğu desteklerden yararlanmak için öncelikle şartları taşıyor olmanız gerekir. Şartların başında da girişimcilik eğitimi gelir. Girişimcilik eğitimini tamamlayan kişiler KOSGEB çiçekçilik iş planı örneğini kurumu sunar. Kurum tarafından olumlu ya da olumsuz değerlendirme yapılır. Olumlu sonuçlanan başvurularda KOSGEB kişiye çiçekçi dükkanı için 60 bin TL destek sunmaktadır.

Çiçek Atölyesi Açmak

Sonuç olarak çiçek atölyesi açmak;

  • Yerel organizasyonlar için çiçekler tedarik ederek ve çiçek düzenlemeleri yaparak işletmenizin pazarlamasını yapın.
  • Google haritalar ve şehir rehberleri gibi yerel ve ulusal rehberlere kayıt olun.
  • Parti, cenaze, açılış, düğün ve benzeri organizasyonları yapan firmalarla iletişim halinde olun.
  • Magnet oluşturabilirsiniz ve müşterilerinize küçük hediyeler yapabilirsiniz. Kişiye özel tasarımlar farkınızı gösterecektir.
  • Bloglar, Facebook, Twitter gibi sosyal paylaşım ağlarında hesaplar oluşturun. Bir web sitesi oluşturun, bu konu hakkında farklı stratejilere odaklanabilirsiniz.

Hayalini kurduğunuz çiçekçi dükkanınızı artık sahip olabilirsiniz.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.