Büyükbaş Hayvan Yem Desteği 2023 Şartları (65 TL)

Büyükbaş Hayvan Yem Desteği 2023 Şartları (65 TL)

Büyükbaş hayvan yem desteği, hayvancılık sektöründe oldukça büyük önem taşıyor. Yetiştiriciler büyükbaş hayvan yem desteği ne zaman verilecek sorusuna yanıt arıyorlar. Büyükbaş hayvan yem desteği ve 65 TL yem desteği başvurusu hakkında araştırma yapan çiftçiler için büyükbaş hayvan yem desteği hakkında tüm bilinenleri “Büyükbaş Hayvan Yem Desteği 2023 Şartları (65 TL)” başlıklı yazımızda paylaşıyoruz.

Büyükbaş Hayvan Yem Desteği Şartları 2023

Büyükbaş hayvan yem desteği, hayvancılık alanında çalışmaya devam eden ve geçimini bu kaynaktan sağlayan çiftçilerin en yaygın olduğu alanlardan biridir. Büyükbaş hayvanlara sahip olan ve onlarla geçinen çiftçiler, bu alanda birçok destekten yararlanmalıdır. Aslında büyükbaş hayvan yetiştiriciliğinde en önemli konulardan biri yemdir. Yem alamayan veya yetiştiremeyen çiftçilerin, gerekli devlet ve makamlara yönelip yem destekleri aldığı da bilinmektedir.

Bu anlamda, büyükbaş hayvan yem desteği için taleplerinizi yetkili devlet kurumlarına iletebilirsiniz. Aslında, büyükbaş hayvanların sağlıklarını korumak ve daha verimli ürünler üretmek için yem tüketmeleri ve iyi beslenmeleri gerekir. Bu alanda yetersiz hisseden kişiler, devlet destekli yem konusuna dikkat ve takip ederek başvurabilirler.

65 TL Yem Desteği Başvurusu 2023 Büyükbaş Hayvan Yem Desteği

Büyükbaş hayvan yem desteği 2023 yılında verilen destek miktarı Tarım Bakanlığı tarafından açıklandı. Resmi Gazete’de yayınlanan ve yürürlüğe giren büyükbaş hayvan yem desteği 65 TL olarak belirlendi. Hayvan başına yem desteği olarak çiftçilere, devlet tarafından 65 TL ödenecek.

Büyükbaş Hayvan Yem Desteği 2023 Şartları (65 TL)

Büyükbaş Hayvan Yem Desteği 2023 Şartları (65 TL)

Tarım ve Orman Bakanlığı Büyükbaş Hayvan Yem Desteği

Tarım ve Orman Bakanlığı, bu aşamada geçimini hayvancılıkla sağlayan birçok çiftçinin takip edeceği en ideal yer ve kurumlardan biridir. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın büyükbaş hayvan yem desteğinden yararlanmak isteyenler, Bakan Bekir Pakdemirli’nin açıklamalarının ardından tüm imkanlardan yararlanarak yemlerini elde edebilecek.

Bakanın açıklamalarına göre, Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çiftçilere hayvan başına 65 TL olmak üzere toplam 100 milyon TL yem desteği sağlanacak. Özellikle bu dönemde alınan bu kararın çiftçileri sevindirmesi ve heyecanlandırması bekleniyor.

TMO tarafından uygulanan buğdayı alım fiyatının ton başına 1350 TL’den 1.650 TL’ye, arpa alım fiyatının ton başına 1.100 liradan 1275 liraya yükseldiği görülmektedir. Bakan Pakdemirli, bu kapsamda çiftçilere ton başı prim ve destek ödemesi için 230 lira ödediğini ve destek verdiğini şu ifadelerle söyledi:

“Ton başına bakliyat alım fiyatlarını da kırmızı mercimekte 3 bin 500 lira, yeşil mercimekte 3 bin 200 lira, nohutta 3 bin 350 lira olarak belirledik. Bakliyattaki prim ve destek ödemesi de ton başına 800 lira.”

Bitkisel Üretim Geliştirme Projesi hakkında konuşan bakan, toplam 21 ilde %75 oranında hibeli tohum desteği sağladıklarını da söyledi. Bu projenin önümüzdeki yıllarda gelişeceğini sözlerine ekledi.

Büyükbaş Hayvan Yem Desteği 2023

Büyükbaş hayvan yem desteği, hayvanların yemleri, gider anlamında çiftçileri ve hayvancılık işi ile uğraşan kişileri maddi açıdan zorlayan etkenler arasındadır. Bu noktada sizler de Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından desteklenen yem imkanları ile en iyi biçimde mevcut yem ihtiyaçlarınızı giderebilir ve hayvanlarınıza gerekli besinleri aldırmış olursunuz.

2023 büyükbaş hayvan desteği tıpkı geçen yıllarda olduğu gibi devam ettirilmektedir. Bu noktada yemlere ihtiyaç duyan çiftçilerin hayvanlarını çok daha iyi beslenmesi adına bu yemleri kullanmaları da gerekmektedir. Sürekli olarak dışarıya çıkarılmayan büyükbaş hayvanlar, besinlerini de haliyle sürekli olarak otlardan karşılayamıyor. Bu durumda besin, gıda ihtiyaçları için de yemlere her zaman çiftçiler tarafından ihtiyaç duyulmaktadır.

65 TL Yem Desteği Ne Zaman Ödenecek?

Resmi Gazete’de yapılan hükümler ile Büyükbaş hayvan yem desteği ödemeleri önümüzdeki ay Tarım Bakanlığı tarafından yapılacak. Tarım Bakanlığı tarafından düzenlenen listede yer alan büyükbaş hayvan yetiştiricileri, hayvan başına 65 TL ödemeyi Ziraat Bankası şubelerinden çekilebilecek.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.