CepteHaber

Bebekler İçin İdeal Oda Sıcaklığı ve Nem Oranı Nasıl Olmalıdır?

Bebekler İçin İdeal Oda Sıcaklığı ve Nem Oranı Nasıl Olmalıdır?

Yeni doğan bebek oda sıcaklığı ve nem, Bebekler İçin Odanın Nem Oranı Kaç Olmalı? Oda sıcaklığına göre bebekler nasıl giydirilmeli, Bebekler için yazın oda sıcaklığı kaç derece olmalı, 26 derece oda sıcaklığı. Bebek odası nem oranı nasıl düşürülür, Bebeğin uyuduğu oda Nasıl Olmalı, Yenidoğan oda sıcaklığı. Kışın Bebekler Nasıl Giydirilmeli?, Bebekler İçin İdeal Oda Sıcaklığı Ve Nem Oranı Nasıl Olmalıdır? Kışın oda sıcaklığı kaç derece olmalı. Bebek bakımı çok ilgi  isteyen bir iş. Bu nedenle, doğumla birlikte anneyi yoğun bir mesai bekliyor. Bu yazımızda bebekler için en ideal oda sıcaklığı ve oda nemi ne kadar kaç derece olmalıdır bunları anlatacağız.

Bebeklerde Oda Sıcaklığı Neden Önemli?

Bebeğin bulunduğu oda normalden sıcak olursa;

  • Odadaki nem azalır, odadaki hava kurur
  • Kuru ve ılık havayı soluyan bebeğin solunum yolunun etkilenmesi
  • Burun tıkanıklığı gibi sorunları olan bebeğin uyku ritmi bozulur
  • Bebek sıcaktan dolayı sürekli uyku ihtiyacını hisseder, bebeğin günlük rutini, özellikle beslenmesi bozulur
  • Bebek terler ve hasta olma olasılığı daha yüksek olur

Bebeğin bulunduğu oda normalden soğuk olursa;

  • Soğuk algınlığı bebeğin gelişimini olumsuz etkiler
  • Bebek üşüyebilir ve uyuyabilir, beslenme ve içme alışkanlıkları bozulur
  • Bebek normalden fazla giyinirse terler ve hastalanır

Kışın Bebekler Nasıl Giydirilmeli?

Kış aylarında anne babalar bebeklerin ev ortamında nasıl giyinmesi gerektiğini merak ederler. Oda sıcaklığını aşağıda belirtilen derecelere ayarladıysanız, bebeğinize bir kat pamuklu iç çamaşırı ve ayaklı tulum bebek bezi giydirmeniz yeterli olacaktır. Uyurken üzerini terletecek kumaşlarla örtmemeli, pamuklu battaniye veya hafif yorgan tercih etmelisiniz.

Bebek İçin İdeal Sıcaklık Kaç Derecedir?

Bebeğinizin bulunduğu oda için ideal sıcaklık 20 ile 24 derece arasındadır. Yeni doğan bebek için bu aralık 22-24 derece iken ideal sıcaklık 6 ay sonra 20-21 dereceye düşer. Gündüz bu sıcaklıkların gece 1 derece daha düşük olması ideal kabul edilir.

Sıcaklık ve oda sıcaklığı değerlerini ölçüp sürekli takip edebilmeniz için özel olarak tasarlanmış termometreler bulunmaktadır. Geleneksel ısı sayaçları gibi cıva içermeyen oda termometresi, özel tasarımı ve oda dostu yapısı ile dikkat çekiyor. Ayrıca hassas ölçüm sistemi sayesinde oda termometresi bebeğiniz için ideal sıcaklığı bulmanıza yardımcı olur. Böylelikle anne karnında ideal bir sıcaklıkta gelişmeye devam eden bebeğiniz ona sunduğunuz yuvada doğru sıcaklıkta mutlu ve huzur içinde büyümeye devam eder. Siz de çok az bir araştırma ile evinizdeki odaların sıcaklığını sürekli olarak izleyebileceğiniz uygun bir oda termometresini kolayca bulabilirsiniz.

Bebekler İçin İdeal Oda Sıcaklığı ve Nem Oranı Nasıl Olmalıdır?

Bebekler İçin İdeal Oda Sıcaklığı

Bebekler İçin Odanın Nem Oranı Kaç Olmalı?

Bebeğinizin odasındaki ideal nem oranı% 50 civarındadır. Bu oranın% 60’ın üzerinde ve% 40’ın altında olmaması önerilir. Odanın çok kuru olduğunu düşünüyorsanız, radyatörün üzerine bir kap su koyarak nemi dengeleyebilirsiniz. Aşırı neme ve küflenmeye neden olabileceğinden buhar cihazları son seçenek olmalıdır.

İlgilinizi Çekebilir-  TikTok Hediye Fiyatları 2021 Tiktok Hediyeleri Kaç TL?

Bebeklerin Vücut Sıcaklığı Kaç Derece Olmalı?

Yeni doğan bebeklerde vücut ısısını korumak kolay değildir. Çünkü deri altı yağ dokusu yeterince kalın değildir. Bu nedenle bezini değiştirdiğinizde veya banyo yaptığınızda ciltlerinin kısa sürede soğuduğunu görebilirsiniz. Bu nedenle, bebeğinizi soymak ve zaman zaman vücut ısısını ölçmek için her zaman kısa tutmanız faydalı olacaktır.

36,5 – 37,5 derece bebekler için ideal sıcaklıktır. Ölçüm kulakla alınırsa 0,5 derece daha yüksek olabilir. Sıcaklığı ölçmek için ideal yer aslında makattır. Popüler inanışın aksine koltuk altı ateşinin ölçülmesi yanıltıcı sonuçlar verebilir. Ebeveynler için en uygun ve en hızlı ölçüm kulakla yapılır. Ayrıca kulaktan ölçü alınması durumunda dakikalarca beklemeye gerek yoktur. Bebek oda termometresi fiyatlarını görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bebekleri Isıtıcılara Çok Yakın Yatırmayın

Bebeğinizi ısıtıcılara çok yakın ve ağır battaniyeler altında uyumanın dezavantajları vardır;

Özellikle ilk birkaç gün uyanmada güçlük, emmeme ve halsizliklere yol açabilir. Kışın bebekle dışarı çıkılması gerektiğinde normal ev kıyafetleri üzerine giyilebilecek yalıtımlı tulum tarzında kıyafetler seçmek gerekir. Rüzgarlı bir günde kesinlikle şapka takmalı ve kulakların da dahil olduğundan emin olmalısınız. Araba koltuğuna veya bebek arabasına kemerlerle takılabilen ve bebeği zarf gibi sarabilen cihazlar, dışarıda vakit geçirmek gerektiğinde oldukça kullanışlıdır. Soğukta veya rüzgarda tutulacaksa, soğukla teması azaltmak için bebeğin yüzünün açıkta kalan bölgelerine uygun kremler sürmek faydalı olacaktır. Arabada bir bebek ceketi soyulmalı veya araba aşırı ısıtılmamalıdır.

Bizleri takip ederek etmeyi unutmayınız. CepteHaber.NET 🙂

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Copyright © 2021 Tüm Hakları Saklıdır.