Bayilik Veren Firmalar Hangileridir? 2023 (YENİ)

Bayilik Veren Firmalar Hangileridir? 2023 (YENİ)

Bayilik veren firmalar hangileridir, bayilik veren firmalar ücretsiz, bayilik veren toptan gıda firmaları, gıda bayilik veren firmalar, anahtar teslim bayilik veren firmalar, bayilik veren giyim firmaları, online bayilik veren firmalar, en karlı bayilik veren firmalar hakkında tüm detaylı bilgileri yazımızda bulabilirsiniz.

Bayilik Veren Firmalar Hangileridir?

Bayilik veren firmalar 2023 yılında açılmış pek çok yeni işletmeden meydana gelir. Köklü firmaların birçoğu, ihtiyaç duydukları hizmet ağını büyük ölçüde kurabilmiştir. Problem yaşamadan bayilik alabileceğiniz işletmeler arasında, isimlerini duyurmak isteyen küçük restoranlar ön plana çıkar. Markalaşmış firmaların bayiliğini almak nispeten zordur. Çünkü gelişimini tamamlamamış firmaların bayilik vermesi onlara para kazandırırken, meşhur firmaların vereceği bayilikler öteki işletmecilere para kazandırır. Bayisi olabileceğiniz firmaların sınıflandırması genel olarak aşağıdaki gibidir.

Bayilik Veren Gıda Firmaları

Gıda firmaları ile restoranlar karıştırılmamalıdır. Gıda satan yerler çoğunlukla atıştırmalık, şekerleme, şarküteri ve çerez gibi küçük çaptaki yiyecekleri pazarlar. Bu sektörde bayilik alabileceğiniz firmalardan birkaçı şunlardır:

– Muratbey Peynir: İstanbul, Ankara ve İzmir’deki bayileri yeterli sayıya ulaşan Muratbey, peynircilik sektörünün tanınmış markalarındandır. Üç büyük şehrimiz dışındaki her ilimizden bayilik başvurusu kabul etmektedir.

– Tariş: Üzüm, incir, zeytin, zeytinyağı ve pamuk satışı yapan yüzlerce işletmenin bağlı olduğu bir kooperatif birliğidir. Doğal ürün satmak isteyenlerin bayilik alabileceği en büyük kuruluştur.

– Tadım Kuruyemiş: Tadım, Türkiye’nin her yerinde yüksek ciroya sahiptir. Kuru yemiş ticareti yapmak isteyenler için Tadım bayiliği önemli bir fırsattır.

– Peyman Kuruyemiş: Ülke çapında hizmet veren çerez markalarındandır. Taze ve kaliteli ürünleriyle tanındığı için bayilik getirisi fazladır.

– Bienna Gıda: Yerli topkek markasıdır. Ambalajlarda piyasaya çıkan keklerle yaklaşık kalitedeki ürünleri dikkat çeker. Pastane açmayı planlayanlar Bienna bayiliği alabilir.

– Zeynel Muhallebicisi: Firmanın geçmişi 90 yıl önce Sırp zulmünden kaçarak İstanbul’a sığınan bir muhallebi ustasına dayanır. Zeynel adındaki muhallebicinin özel tarifleri, günümüzde torunları tarafından kullanılmaktadır. İstanbul ve Ankara’da toplam 22 şubeye sahip olan Zeynel Muhallebicisi bayi sayısını 90’a çıkarmayı hedeflediği için, bayilik veren gıda firmaları arasında önemli yere sahiptir.

– Mısırcan: Patlamış şeker ve pamuk şeker üreten bir firmadır. Atıştırmalık sektöründe öncü konuma gelmek amacıyla çalışmalarını sürdüren Mısırcan’ın bayilik ilanları perakende satış için değil depolama faaliyetleri içindir.

İLGİLİ YAZI: Rent A Car Nasıl Açılır? 2023 Şartları (Rent A Car Bayilik Kar Marjı)

Bayilik Veren Firmalar Hangileridir?

Bayilik Veren Restoranlar & Tatlıcılar

Pişmiş yemek pazarlayan firmalar, bayilik veren restoranlar olarak nitelenir. Türkiye’nin farklı bölgelerinde birçok yerel lokanta şubelerini çoğaltmak ister. Anadolu mutfağının zenginliği göz önüne alındığında, bayisi olabileceğiniz restoranların fazlalığından bahsetmek mümkündür. Yeni bayiler açmayı hedefleyen restoranlardan birkaçı şöyledir:

– Komagene Çiğ Köfte: Ülkemizde en fazla tüketilen yemeklerden biri çiğ köftedir. Özel sosları ve baharatlarıyla yiyenleri hayran bırakan Komagene çiğ köfteleri size büyük kazanç sağlayabilir. Çünkü bayilik veren restoranlar arasındaki en meşhur markalardandır.

– Cevizli Köfteci: Köfteyle birlikte farklı damak tatlarına uygun olarak kızartma, et döner ve tavuk döner satan büyük bir markadır. Disiplinli ve deneyimli başvuru sahiplerine kolayca bayilik verir.

– Habeşoğlu Baklava: Gaziantep merkezli Habeşoğlu firması, meşhur tatlı markalarındandır. Baklavacılık tecrübe isteyen bir iştir. Baklava açma konusunda yeterli deneyime sahip olanlar Habeşoğlu kalitesiyle üretime başlayabilir.

– Paşa Tatlı: Kemalpaşa tatlısı, fazla sermaye gerektirmeyen bir üründür. Tatlıcılık sektöründe hizmet vermek isteyenler yaklaşık % 40 – 50 kâr marjına sahip Paşa Tatlı firmasından bayilik alabilir.

Bayilik Veren Giyim Firmaları

Kıyafet, insanların öncelikli ihtiyaçlarındandır. Bayilik veren giyim firmaları Türkiye’nin her bölgesinde rahatlıkla bulunabilir. Fakat her mağazanın bayiliği kazançlı olmaz. Tercih edebileceğiniz başlıca bayilik seçenekleri şunlardır:

– DeFacto: Yurtiçinde ve yurtdışında 500’ü aşkın mağazaya sahip olan DeFacto, Türkiye merkezli en büyük firmalardandır. Hizmet ağını genişletmek için yeni bayiler açmak isteyen firmaya başvurarak bayilik alabilirsiniz. Ayrıca DeFacto bayiliği yapmanın pahalıya mâl olabileceği unutulmamalıdır.

– Rubys: Dünya çapında tanınan Rubys, bol kazanç elde etmenizi sağlayabilecek bir firmadır. Markanın tişörtten cekete, pantolondan bereye kadar pek çok ürün seçeneği bulunur. Türkiye genelinde yaygın bir marka olmaması, ticari rakipleriniz karşısında sizlere avantaj sunabilir. Az bilinen fakat yüksek kaliteli Rubys’in bayiliğini alarak büyük kâr elde edebilirsiniz.

– Larasima: Ortalama seviyenin biraz üzerindeki bir markadır. Kadın giyim ürünleriyle öne çıkar ve Türkiye’de sahip olduğu tanınırlık artmaktadır. Bayilik veren firmalar arıyorsanız, düşük maliyetle bayi olma hakkı veren Larasima’yı değerlendirmeniz mümkündür.

Ücretsiz bayilik veren firmalar olduğu gibi, değişen ücretler karşılığında bayilik verenler vardır. Ticari planlarınıza uygun olabilecek markalar arasında seçim yaparken bayilik alma ücretlerini göz önüne almanız gerekir.


Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.